Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pašvaldība cilvēkiem ar invaliditāti nodrošinās 10 mājokļu pielāgošanu

Lai personām ar invaliditāti un pārvietošanās traucējumiem uzlabotu dzīves kvalitāti un nodrošinātu piekļuvi nodarbinātībai un pakalpojumiem, Jelgavas pašvaldība plāno pielāgot 10 mājokļus. Šobrīd Jelgavas Sociālo lietu pārvalde apzina jelgavniekus, kuriem šāds atbalsts būtu nepieciešam, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes projektu vadītāja Dace Šmita-Stone, vēl tiek gaidīts, līdz Ministru kabinets (MK) apstiprinās attiecīgos noteikumus, kas ļaus sākt iesniegumu un nepieciešamo dokumentu pieņemšanu. Personas, kurām ir aktuāla mājokļa pielāgošana, aicinātas savlaicīgi izvērtēt atbilstību atbalsta pasākuma nosacījumiem un sagatavot nepieciešamo dokumentāciju.

Paredzēts, ka pasākuma mērķa grupas būs:

  • pilngadīgas personas līdz 63 gadu vecumam ar I vai II invaliditātes grupu un ar gaitas un pārvietošanās traucējumiem, kuras atbilst vismaz vienam no šādiem kritērijiem: strādā, tajā skaitā ir pašnodarbināta persona; mācās; nodarbojas ar paraolimpisko sportu un piedalās nacionāla vai starptautiska mēroga sacensībās; ir bezdarbnieks, kas piedalās aktīvās nodarbinātības pasākumos; apmeklē dienas aprūpes centru, specializētās darbnīcas vai saņem “atelpas brīža” pakalpojumu;
  • bērni ar invaliditāti no 15 līdz 17 gadu vecumam ar gaitas un pārvietošanās traucējumiem.

Abām mērķa grupām ir jābūt pamatdiagnozei, kas atbilst noteiktam SSK kodam (tie būs noteikti attiecīgajos MK noteikumos), jābūt ar izteiktiem kustību traucējumiem un ikdienā jālieto kāds no tehniskajiem palīglīdzekļiem, kas minēti 21.12.2021. MK noteikumu Nr.878 “Tehnisko palīglīdzekļu noteikumi” 2. pielikuma 7. sadaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā atbalstāmās darbības ietvers mājokļu (gan daudzdzīvokļu māju, gan privātmāju) ārējās un iekšējās vides pielāgošanu (tostarp koplietošanas telpu pielāgošanu), vides pieejamības tehnoloģiju, iekārtu, aprīkojuma un cita materiāltehniskā nodrošinājuma iegādi, piegādi un montāžu. Jāpiebilst, ka nepieciešamā pielāgojuma veids un apjoms katram mājoklim tiks noteikts individuāli.

Ja mērķa grupas personu skaits pārsniegs pašvaldības kvotu, tiks veidota komisija, kas izvērtēs, kuru personu iekļaut pasākumā.

Iesniedzamie dokumenti:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • mērķa grupas personas vai tās likumiskā vai pilnvarotā pārstāvja iesniegums;
  • izraksts no mērķa grupas personas ambulatorās slimnieka medicīniskās kartes (veidlapa Nr.027/u) vai ārstējošā ārsta atzinums, kurā norādīta pamat­diagnoze (SSK kods);
  • mērķa grupas personas mājokļa plāns;
  • mājokļa īpašnieka rakstiska piekrišana mājokļa pielāgošanai, ja mērķa grupas persona dzīvo pirmās vai otrās pakāpes radiniekam piederošā mājoklī;
  • ja mērķa grupas persona īrē mājokli no privātpersonas – mājokļa īpašnieka (fiziska vai juridiska persona) rakstiska piekrišana mājokļa pielāgošanai, īres līgums (termiņš – ne īsāks kā pieci gadi no iesnieguma iesniegšanas dienas).

Personas, kurām ir aktuāla mājokļa pielāgošana, aicinātas darīt to zināmu Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes speciālistiem pa tālruni 63048917, 25426732 vai e-pastu irina.bancuka@soc.jelgava.lv.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.