Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Pateicoties mūsu instruktoram, mēs spējam visu”

Agrākie jaunsargi Jelgavas novadā kļuvuši par izdzīvošanas pulciņa dalībniekiem
Atzīmējot paveikto, Lielplatones Tautas namā pulcējās Elejas vidusskolas, Sesavas un Vilces pamatskolas audzēkņi – instruktora Ērika Grinevica vadīto izdzīvošanas pulciņu dalībnieki. Vairāk nekā gadsimta ceturksni Ēriks Grinevics strādā šajās skolās – agrāk bija Jaunsardzes instruktors, tagad – pulciņa vadītājs. Šogad februārī Saeimas veiktie grozījumi Valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes likumā ir radījuši apstākļus, kad vairāki pieredzējušie Jaunsardzes instruktori, kuriem nav augstākās izglītības (viņu vidū arī Ēriks Grinevics), saistības ar Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centru bija spiesti izbeigt. Taču sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību darbs ar jauniešiem šajās skolās turpinās izdzīvošanas pulciņos.
Katru gadu sarīkojums un forsētais pārgājiens
Pie Lielplatones kultūras nama bija nostājušās ap trīsdesmit vieglās automašīnas. Tur bija sapulcējušies dažādu paaudžu ļaudis – Elejas, Sesavas un Vilces skolu izdzīvošanas pulciņu dalībnieki, viņu vecāki un vecvecāki, kā arī agrākie Ērika Grinevica audzēkņi, kas nu jau ir sākuši patstāvīgas dzīves gaitas, bet militāro dienestu turpina gan profesionāli, gan Zemessardzē.
“Man ir liels prieks redzēt tik daudz ļaužu,” uzrunājot klātesošos, teica Ērika Grinevica kolēģis un Zemessardzes veterāns Ilgars Puškevics. Viņš piezīmēja, atjaunojot Latvijas valsti, pavīdējušo viedokli, ka Latvijai armija taču nebūs vajadzīga, pietiks ar Zemessardzi. “Taču tas, kas tagad notiek pasaulē, spiež mūs uz to, ka mums ir jābūt gataviem aizsargāt gan sevi, gan līdzcilvēkus un kopumā valsti,” sacīja Zemessardzes veterāns. Viņš pateicās vecākiem, kas uztic savas atvasītes Ērikam Grinevicam, ar kuru kopā ilgus gadus abi strādājuši skolēnu militāri patriotiskās audzināšanas laukā. Var piebilst, ka Ilgars Puškevics ir politiski represētais, kas bērnībā izgājis Sibīrijas pārbaudījumu ceļu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.