Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Patruļkuģim P-08 “Jelgava” – desmitā dzimšanas diena

Vakar, 24. jūlijā, desmito dzimšanas dienu svinēja Jūras spēku patruļkuģis P-08 “Jelgava”, informē pašvaldība. Kuģis nosaukumu guvis par godu atbrīvošanas operācijai no Bermonta karaspēka, kas notika Jelgavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2013. gada 24. jūlijā patruļkuģis P-08 “Jelgava” ieguva nosaukumu, tā mastā tika pacelts Latvijas karakuģu karogs un par kuģa krustmāti iecelta Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītāja vietniece Inta Englande. Kuģa krustmāti var iecelt tikai vienu reizi uz visu kuģa ierindā atrašanās laiku. Krustmātes pienākumi ir veicināt kuģa apkalpes locekļu kultūras un garīguma līmeņa un Jūras spēku prestiža celšanu.

Jāpiebilst, ka patruļkuģu eskadras uzdevums ikdienā ir nodrošināt cilvēku meklēšanu un glābšanu jūrā, kuģošanas drošību valsts ūdeņos, veikt avārijas seku likvidēšanas jūrā, kā arī gatavot kuģus un personālu pildīt uzdevumus starptautiskajās operācijās un mācībās. Patruļkuģu eskadras rīcībā ir štāba un apgādes kuģis A-90 “Varonis”, patruļkuģi P-05 “Skrunda”, P-06 “Cēsis”, P-07 “Viesīte”, P-08 “Jelgava”, P-09 “Rēzekne”, KA-14 “Astra”, KA-01 “Kristaps”, KA-06 “Gaisma”, KA-07 “Ausma”, KA-08 “Saule” un KA-09 “Klints”, meklēšanas un glābšanas krasta moduļi, kā arī piesārņojuma ierobežošanas tehnika, tajā skaitā kuteri “Āte” un “Aģe”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.