Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc adītiem dārzeņiem nāks 100 zeķu pāri

ILZE HAKA apņēmusies noadīt vismaz 100 neparastus zeķu pārus.

SARMĪTE ELSTA, “FACEBOOK” PROFILA SEL_KNITWEAR VEIDOTĀJA

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam droši var apgalvot, ka rokdarbnieku pasaulē Ilzi Haku pazīst visi. “Tā ir tā meitene, kas darbojas Sirds siltuma darbnīcā”, “Ā, Ilze! Tā, kura tos dārzeņus un augļus ada. Nu tos, kurus nevar atšķirt no īstiem. Vismaz bez brillēm.”

Arī es Ilzi iepazinu, pateicoties rokdarbiem, tie mūs saveda kopā, lai mēs kļūtu par tuvām draudzenēm. Man viņa ir “dullā Ilze, kas ada trakas zeķes”. Tieši tik mīļi!

Es zinu, kādas radošās krīzes Ilzei ir jāpārdzīvo, stāvot pie sava zeķu dzijas skapja, kamēr viņa izvēlas dziju un zeķu aprakstu, kuru adīt. Skapī ir apmēram 24 kilogrami speciālās zeķu dzijas un bezgalīgs krāsu piedāvājums. Tas nemaz nav viegli, jo dzijas un aprakstu ir tik daudz. Esmu cilvēks, kas ada klasiskas un vienkāršas zeķes, bet katras Ilzes uzadītās ir neliels mākslas darbs, kuru es pat neuzdrošinātos nēsāt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izārdīju vienu zeķi. Abas reizē adot, abas kreisās uzadīju!” smej Ilze mūsu “WhatsApp” grupiņā. Kā var uzadīt abus vienas rokas cimdus, es saprotu, bet, kā var uzadīt abas vienas kājas zeķes, tā man ir mīkla! Protams, ja ada “tik trakas” zeķes, kā ada Ilze, iespējams ir viss! Izrādās, ka topošo zeķu raksts, gluži kā cimdiem, ir jāada spoguļrakstā – vienai zeķei uz vienu pusi, otrai uz otru.

Pašreiz llze gatavojas izstādei “100 zeķu pāri”, kas apceļos visu Latviju. Man laimējas noķert Ilzi Siguldā, kur saistībā ar topošo izstādi tiek atrādīti pirmie divdesmit pāri zeķu.

Ik pa brīdim paveras veikala durvis un kāds priecīgi iesaucas: “Mēs uz zeķu izstādi!” Ilze atraujas no nākamā zeķu pāra un dodas pastāstīt par šo savu jauno projektu. Jautājumi ir dažādi – par dzijas sastāvu, par laiku, kas tiek patērēts zeķu pāra uzadīšanai. Neticīgajiem tiek demonstrēts, cik patiesībā ērta ir zeķe, kas sākta adīt no papēža. Man tas arī ir pārsteigums, jo, apskatot to, liekas, ka tāds neveikls zeķes izliekums, bet, ieraugot, cik cieši zeķe pieguļ kājai, šaubas izgaist.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdienas zibizstādei atvēlētās stundas paskrien ātri. Jautāta par nākamo zibistādi, Ilze atbild – pagaidām nav plānota. Pēc tam noslēpumaini piebilst – esmu atvērta piedāvājumiem, droši aiciniet, kas to zina, uz kuru aicinājumu es atsaukšos!

PIRMIE neparastie Ilzes dārzeņi un augļi tapa pirms deviņiem gadiem. Nu jau adīto dārzeņu un ogu skaits sniedzas vairākos tūkstošos.
ZEĶU ZIBIZSTĀDE, kur saistībā ar topošo izstādi tiek atrādīti pirmie divdesmit pāri zeķu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.