Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc divu gadu pārtraukuma klātienē atkal norisināsies skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš “Cits bazārs”

Sestdien, 3. decembrī, Rīgā, tirdzniecības centrā “Domina Shopping” pēc divu gadu pārtraukuma klātienē notiks ikgadējais izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņš “Cits bazārs”. Tajā pašu radītas preces un oriģinālas Ziemassvētku dāvanas apmeklētājiem piedāvās 270 skolēnu mācību uzņēmumu no visas Latvijas, informē pasākuma rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai arī skolēni pēdējos gadus teicami pielāgojās pandēmijas situācijai, piedāvājot savus ražojumus e-katalogā, nekas nevar aizstāt īstu sarunu ar pircēju un gandarījumu, redzot pieprasījumu pēc paša radīta produkta. Tādēļ esmu priecīgs, ka tirdziņš ir atpakaļ un jaunieši, sastopoties ar saviem klientiem, var gūt papildus motivāciju attīstīt savus produktus un biznesa idejas,“ pauž izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia “ vadītājs Jānis Krievāns.

Visas dienas garumā “Citā bazārā” plaši tiks piedāvātas oriģināla dizaina tekstilpreces, bižutērija, no pašmāju labumiem ražoti gardumi, dažādu dabīgu materiālu aksesuāri un suvenīri dāvanām. Starp estētiskām un sadzīvē noderīgām precēm būs apskatāmas arī skolēnu veidotas pavisam unikālas un funkcionālas lietas, piemēram, puķupodi ar viedo laistīšanas sistēmu, augļu trauks ar iebūvētu ierīci kukaiņu aizbaidīšanai, spēļu kārtis ar ilustrētiem latviešu daiļliteratūras tēliem, ķepu saudzējošs vasks četrkājainajiem mīluļiem un citi interesanti produkti.

Kopumā skolēni sarūpējuši pašu radītās preces desmit kategorijās: Pakalpojumi, Apģērbi, Kosmētika un preces skaistumam, Aksesuāri un bižutērija, Pārtika, Elektropreces, Preces mājai un interjeram, Suvenīri, dāvanas un sezonas preces, Tehnoloģiju produkti, Spēles un preces bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LIAA tradicionāli atbalsta šo ikgadējo pasākumu un ar prieku piedalās žūrijā, jo šī ir ne tikai lieliska iespēja atbalstīt skolēnus uzņēmējdarbības pirmajos soļos un sagādāt saviem mīļajiem lieliskas dāvanas, bet šī ir arī iespēja satikt pašus darbīgākos un uzņēmīgākos Latvijas jauniešus. Aicinām ikvienu apmeklēt pasākumu un izbaudīt pozitīvo gaisotni un enerģiju saka Dace Dumbere-Bregže, LIAA Inovāciju un tehnoloģiju departamenta vecākā projektu vadītāja

Tirdzniecības centra “Domina Shopping” direktore Dina Bunce: “Liels prieks, ka pēc ilgākas pauzes Dominā atgriežas Junior Achievement skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus “Cits bazārs”. Tā būs kolosāla iespēja 270 jauniešu komandām no visas Latvijas spodrināt savu “uzņēmēju gēnu”, pārdošanas un klientu apkalpošanas prasmes. Vienlaikus tā būs arī vienreizēja iespēja mūsu apmeklētājiem iegādāties inovatīvas preces no topošajiem uzņēmējiem, par kuru sasniegumiem nākotnē noteikti lasīsim atzītākajos biznesa medijos”.

Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus“Cits bazārs” notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju “Swedbank”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesenti aicināti novērtēt Latvijas skolēnu veikumu un iepirkties “Citā bazārā”, tirdzniecības centrā “Domina Shopping” 3. decembrī no pulksten 11 līdz 17.

“Cits bazārs”norises laikā kā ierasts jaunos uzņēmējus vērtēs pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda, un labākie tiks apbalvoti deviņās nominācijās: “Sociāli atbildīgs SMU”, “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums”, “Labākā SMU pārdošanas komanda”, “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums”, “Sociālo mediju komunikācijas balva”, “SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam”, “Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums”, “SMU biznesa potenciāls” un “Labākais reklāmas video”.

JA Latvia Skolēnu mācību uzņēmumu programma

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programma ir īpaši 4.–12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22% programmas absolventu jau ir iesaistījušies uzņēmējdarbībā.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai “JA Latvia”, kas ir “Junior Achievement Worldwide” programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

2020./2021. mācību gadā JA Latvia ir reģistrējušies vairāk kā 1000 skolēnu mācību uzņēmumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.