Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc īpašnieku maiņas “HKScan Latvia” iesāktais attīstības kurss nemainīsies

Investīcijas un iesāktais attīstības kurss uzņēmumā nemainīsies pēc īpašnieku maiņas, aģentūrai LETA sacīja gaļas ražotāja AS “HKScan Latvia” pārdošanas direktors Heino Lapiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lapiņš iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka “HKScan Latvia” vietējā tirgū izplata četrus zīmolus – “Rīgas miesnieks”, “Rakvere”, “Tallegg” un “Jelgava”.

Savukārt zīmolam “Rīgas miesnieks” šogad apritējuši 100 gadu jubilejas svētki.

“Tā kā mums ir jubilejas gads, atsvaidzinājām savu zīmolu un piešķīrām jaunu vizuālo identitāti. Tas mums ir nozīmīgs solis turpmākai attīstībai,” norādīja Lapiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš stāstīja, ka Jelgavas ražotnē uzņēmums ražo savu zīmolu produktus gan vietējam patēriņam, gan eksporta tirgiem. Uzņēmuma galvenie eksporta tirgi ārpus Baltijas valstīm uz doto brīdi ir Vācija un Polija, bet produkti ar dažādiem zīmoliem tiek ražoti gan Lietuvai, gan Igaunijai.

Vienlaikus Lapiņš sacīja, ka šogad, lai nodrošinātu ražošanas nepārtrauktību un samazinātu izmaksas, tika investēts propāna gāzes katlos, kā arī turpināta jau iesāktā produktu attīstība, kas palīdzēs konkurēt eksporta tirgos.

“Eksporta darbība veiksmīgi turpinās un tiek sasniegti aizvien lielāki un lielāki rekordi, bet inflācija to labo sajūtu, protams, sabojā, jo visas izmaksas pārlikt uz patērētāju nav iespējams,” skaidroja Lapiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komentējot attīstības plānus viņš norādīja, ka patlaban uzņēmuma vadība pieturas pie attīstības plāniem, kuri tika izstrādāti vēl pirmskara periodā.

“Turpināsim attīstīt ražošanu ar mērķi vairāk un vairāk augt eksporta tirgos. Līdz ar to atbilstoši tiek plānotas investīcijas un jaunu produktu izstrāde,” atzīmē Lapiņš, norādot uz plāniem papildināt sortimentu ar jauniem produktiem gan vietējam tirgum, gan eksporta tirgiem.

Tāpat viņš atzīmēja, ka šogad uzņēmumā notikusi cīņa ar hiperinflāciju. Lapiņš teica, ka ļoti nozīmīgs bijis valsts atbalsts, lai uzņēmums varētu konkurēt ar citiem ārvalstu ražotājiem energoizmaksu ziņā. Tāpat pozitīvi vērtēts arī valsts atbalsts Ukrainas kara izraisīto negatīvo seku kompensācijai pārstrādes uzņēmumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka Somijas gaļas ražotājs “HKScan” parakstījis vienošanos ar Igaunijas pārtikas koncernu “Maag Grupp” par savu akciju pārdošanu Baltijas uzņēmumos “HKScan Estonia”, “HKScan Latvia” un “HKScan Lietuva”.

“HKScan Latvia” pagājušajā gadā strādāja ar 50,17 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2% vairāk nekā 2020.gadā, kā arī kompānijas peļņa pieauga par 14,4% un bija 702 537 eiro.

“HKScan Latvia” reģistrēts 1992.gadā, un kopš 1998.gada tā ietilpst “HKScan” grupā. “HKScan Latvia” lielākais akcionārs ir Somijas “HKScan” (99,87%). Kompānijas pamatkapitāls 2,214 miljoni eiro. “HKScan” ir viena no lielākajām pārtikas produktu ražošanas kompānijām Ziemeļvalstīs un ietver gaļas pārstrādes uzņēmumus Somijā, Zviedrijā, Dānijā un Baltijas valstīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: “HKScan Latvia” publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.