Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc profesionālās un neformālās izglītības programmu apguves šogad darbā iekārtojušies vairāk nekā 4800 NVA klientu

Pēc profesionālās un neformālās izglītības programmu apguves šogad darbā iekārtojušies vairāk nekā 4800 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) klientu, aģentūru LETA informēja NVA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVA aicina izglītības iestādes pieteikties izglītības programmu īstenošanai NVA klientiem: profesionālās pilnveides, profesionālās tālākizglītības un valsts valodas izglītības programmu īstenošanai piedāvājumi jāiesniedz līdz 2022.gada 14.janvārim, savukārt svešvalodu, datorzinību un citu izglītības programmu īstenošanai jāpiesakās līdz 2022.gada 24.janvārim.

Iespēja ar NVA atbalstu apgūt mainīgajā darba tirgū nepieciešamās profesionālās zināšanas, prasmes un iemaņas bezdarbniekiem un darba meklētājiem tiek piedāvāta Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai”.

2022.gadā NVA reģistrētie klienti, kuriem darba atrašanai nepieciešams iegūt vai pilnveidot profesionālās zināšanas un prasmes, varēs iesaistīties ne vien profesionālās un neformālās izglītības programmu apguvē, bet arī modulārās profesionālās tālākizglītības programmas moduļa vai moduļu kopu apguvē, kā arī augstākās izglītības studiju kursa vai kursu moduļu apguvē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVA piedāvājumā arvien vairāk tiek iekļautas arī tādas profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas, kuras var apgūt attālināti, tādā veidā padarot izglītības programmas pieejamākas. Apmācību piedāvājumā ir izglītības programmas, kas bezdarbniekiem un darba meklētājiem sniedz iespēju gan apgūt digitālās prasmes, gan pilnveidot jau esošās zināšanas informācijas tehnoloģiju un komunikācijas jomā.

2021.gadā profesionālajā apmācībā iesaistītie bezdarbnieki visbiežāk izvēlējās apgūt tādas profesionālās izglītības programmas kā mazā biznesa organizēšana, projektu vadība, lokmetinātājs, aprūpētājs, loģistikas darbinieks, klientu apkalpošanas operators.

Izmantojot NVA piedāvātās neformālās izglītības iespējas, visvairāk klientu priekšroku deva dažādām datorzinību programmām, apgūstot datorzinību pamatus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVA klientu vidū joprojām pieprasītas ir transportlīdzekļu un traktortehnikas vadītāju mācību programmas.

Pēc profesionālās apmācības, neformālās izglītības programmu apguves un apmācībām, kas tiek īstenotas sadarbībā ar darba devējiem, pastāvīgā darbā šogad ir iekārtojušies vairāk nekā 4 800 NVA reģistrēto klientu.

Foto: NVA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.