Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

„Personība, demokrātija, dzimta”

Patriotisma mēneša gaitā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs Jāņa Čakstes mājā Jelgavas novadā rīkoja pasākumu „Personība, demokrātija, dzimta”. Jāņa Čakstes dzimtas māja „Auči” atrodas Jelgavas novada Salgales pagastā, gleznainā Lielupes krastā. Ēka celta 20. gadsimta 30. gados, un kopš 1995. gada atkal pieder Čakstes dzimtai un to apdzīvo Čakstes ģimene. Atjaunotajā kalpu mājā 2018. gadā atklāta ekspozīcija, kas modernā un laikmetīgā veidā vēsta par Latvijas Valsts pirmā prezidenta un viņa dzimtas likteņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā „Ziņām” stāsta muzeja vadītāja un gide Ineta Freimane, J.Čakstes māju katru gadu apmeklē apmēram divi tūkstoši interesentu. Pārsvarā tās ir skolēnu un senioru organizētas ekskursiju grupas no visas Latvijas. Tomēr vislielākais prieks esot par ģimenēm, jo svarīgi ir latvisko vērtību un patriotisma ieaudzināšana tieši ģimenē. Skolēnu grupām tiek rīkotas dažādas izzinošas spēles par mūsu valsts pirmo prezidentu kā iekštelpās, tā ārā. Pie Lielupes pieejama arī piknika vieta.

Uz pasākumu 13. novembrī J.Čakstes mājā, kad ārā ir skaista rudens diena un spīd spoža saule, bija ieradušies apmēram 20 cilvēku. To vidū arī vairākas ģimenes ar bērniem. Par šīm ģimenēm I.Freimane, sākot savu stāstījumu, izrāda īpašu prieku: „Man ir prieks par ģimenēm, kas sasēdina savus bērnus mašīnās un nevis brauc uz lielveikalu, bet brauc parādīt viņiem Latvijas svarīgākās vietas.”

Vairāk lasiet 17. novembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autore: Ingrīda Neusa-Luca

Foto: Ingrīda Neusa-Luca

Gide Ineta Freimane stāsta par Jāni Čaksti.
„Auču” mājās ciemojās arī motociklistu kluba „JAWA” biedri

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.