Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pētīs vēsturiskos ēdienus un gatavos vakariņas Rundāles pilī

Jelgavas Amatu vidusskolā šonedēļ viesojās Francijas un Itālijas izglītības iestāžu pedagogu delegācija, un vizītes laikā parakstīta vienošanās par kopīga “Erasmus+” projekta “Vakariņas pilī” īstenošanu. Tā laikā visu iesaistīto izglītības iestāžu pedagogi un audzēkņi pētīs katras tautas vēsturiskos ēdienus, dažādu produktu izcelsmi, galda kultūru, kā arī gatavos un pasniegs vakariņas pilī, piemēram, aprīlī Jelgavas Amatu vidusskolas jaunieši kopā ar itāļiem un francūžiem gatavos vakariņas Rundāles pilī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Amatu vidusskolā viesojās Francijas Santos-Dumont Viesmīļnozares un ekonomikas vadības vidusskolas, CY Cergy Parīzes Universitātes un Itālijas izglītības centra “Agenzia per la Formazione, l’Orientamento e il Lavoro della Provincia di Como” pedagogi, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Amatu skolas direktore Edīte Bišere stāsta, ka šī projekta idejas autors un iniciators ir Santos-Dumont Viesmīļnozares un ekonomikas vadības vidusskolas, ar kuru Amatu vidusskolai jau ir ilggadēja sadarbība, direktors. “Viņš ir vēsturnieks un jau iepriekš, sadarbojoties citos projektos, uzsvēris, ka svarīgi ir ne tikai apgūt jaunas tehnoloģijas un metodes, bet arī zināt ēdiena, produktu un ēdināšanas kultūras vēsturi. Tieši tas rosināja uzsākt šo projektu. Tam esam guvuši apstiprinājumu un finansējumu, piesaistījuši sadarbības partnerus un turpmākos divus gadus to īstenosim,” stāsta direktore, papildinot, ka no Latvijas kā partneris piekritusi iesaistīties arī Rundāles pils.

Šonedēļ Amatu vidusskolā starp visām iesaistītajām pusēm tika parakstīts līgums par projekta īstenošanu, viesi iepazinās ar Amatu vidusskolu, apmeklēja Rundāles pili, izzināja Amatu vidusskolas redzējumu par šī projekta aktivitātēm, kā arī mūsu skolas pedagogi prezentēja Latvijas ēdienu un konditorejas gatavošanas tradīcijas un skolas piedāvājumu vakariņu norisei Rundāles pilī. Amatu vidusskolu kopā ar francūžu un itāļu pedagogiem šonedēļ apmeklēja arī Francijas institūta Latvijā direktore Veronika Disosuā un viņas vietniece Sandra Urtāne, tiekoties arī ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E.Bišere stāsta, ka no 3. līdz 9. aprīlim Jelgavā ieradīsies audzēkņi no projektā iesaistītajām skolām Francijā un Itālijā, lai piedalītos konferencē, meistarklasēs un noslēgumā kopīgi gatavotu latviešu vēsturiskos ēdienus, organizējot vakariņas Rundāles pilī. Tiesa, viss ir atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī. Plānots, ka uz vakariņām Rundāles pilī varētu būt ielūgti arī Francijas un Itālijas vēstnieki Latvijā vai vēstniecību pārstāvji. Bet Amatu vidusskolas audzēkņi septembrī varētu doties uz Itāliju, lai iepazītu tās ēdienu kultūru un vēsturi un organizētu vakariņas villā Kumo ezera krastā, savukārt 2023. gadā visu iesaistīto izglītības iestāžu audzēkņi tiktos Francijā, lai pasniegtu vakariņas Versaļas pilī.

Šajā projektā no Jelgavas Amatu vidusskolas iesaistīti topošie pavāri un konditori, kā arī viņu pedagogi Aina Tāluma, Ligita Ziemele un Olga Smirnova.    

Jelgavas Amatu vidusskola jau vairāk nekā desmit gadu sadarbojas ar Francijas profesionālās izglītības iestādēm un centriem. Sadarbības sākums ir Jelgavas un Rieijmalmezonas (Francija) sadraudzības līgums. Amatu vidusskolai noslēgti sadarbības līgumi ar četrām Francijas profesionālās izglītības iestādēm: Rieijmalmezonas apmācību centru metālapstrādē un Santos-Dumont Viesmīļnozares un ekonomikas vadības vidusskolu, Parīzes Marie Laurencin amatu vidusskolu un Nanteres Frizieru un estētikas institūtu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmantojot Eiropas struktūrfondu un pašvaldības finansējumu, abu pilsētu profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi un pedagogi mācību vizītēs papildina zināšanas specialitātē, iepazīstas ar Latvijas un Francijas kultūrvēsturi un tradīcijām. Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņiem tiek dota iespēja mācīties kopā ar Francijas profesionālo skolu audzēkņiem, piedalīties darba vidē balstītā izglītības procesā starptautiskos uzņēmumos. Jaunieši, kuri papildina zināšanas starptautiskās mācību vizītēs, saņēmuši “Europass” mobilitātes apliecības.

Pēc Amatu vidusskolas datiem, kopš 2012.  gada Francijā pieredzes apmaiņā bijuši 120 Jelgavas Amatu vidusskolas dažādu specialitāšu audzēkņi. Liels ieguvums jauniešiem ir iespēja pilnveidot svešvalodu lietošanas prasmes, apgūt dažādas tehnoloģijas, pilnveidot prasmi sadarboties ārpus ierastas mācību vides.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.