Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pieaugs vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu tarifi

No šodienas pieaug vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu tarifi, savukārt no 1.marta pieaugs abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu tarifi, paredz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātie VAS “Latvijas pasts” iesniegtie universālā pasta pakalpojuma tarifi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, iekšzemes vienkāršs A klases vēstules sūtījums svarā līdz 20 gramiem maksās 1,65 eiro līdzšinējo 1,2 eiro vietā, turpretim iekšzemes ierakstītas pakas sūtījums no viena līdz diviem kilogramiem maksās 6,21 eiro līdzšinējo 2,97 eiro vietā.

Tikmēr pārrobežu pasta pakalpojumiem tarifu izmaiņas nebūs tik straujas – vienkāršas A klases vēstules sūtījums uz ASV svarā līdz 20 gramiem maksās 1,83 eiro līdzšinējo 1,67 eiro vietā, bet ierakstītas pakas nosūtīšana uz ASV, nepārsniedzot vienu kilogramu, maksās 25,05 eiro līdzšinējā 23,91 eiro vietā.

Savukārt atlaide par ierakstītu vēstuļu korespondences sūtījumu un pasta paku sūtījumu noformēšanu “Mans pasts” vidē tiks palielināta no līdzšinējiem 0,49 eiro līdz 0,59 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī turpmāk pārrobežu vēstuļu korespondences sūtījumu tarifi tiks iedalīti 14 valstu un teritoriju grupās, bet pārrobežu pasta paku sūtījumi – astoņās valstu un teritoriju grupās.

“Latvijas pasta” pārstāvji aģentūrai LETA norāda, ka jaunie tarifi stājas spēkā, lai nodrošinātu universālā pasta pakalpojuma sniegšanas nepārtrauktību visā Latvijas teritorijā un spētu nodrošināt universālā pasta pakalpojuma sūtījumu apmaiņu ar ārvalstīm, ņemot vērā augsto vispārējo inflāciju gan Latvijas, gan globālā līmenī, bet īpaši būtisko energoresursu tarifu kāpumu, kas paaugstina transportēšanas izmaksas.

Augstie vispārējās inflācijas rādītāji kā Latvijā, tā starptautiskā līmenī un jo īpaši krasais energoresursu tarifu pieaugums būtiski sadārdzinājis gan pārrobežu, gan vietējās transportēšanas izmaksas. 2022.gadā Latvijas tautsaimniecība ir piedzīvojusi inflācijas būtisku palielināšanos, norāda kompānijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat “Latvijas pastā” min, ka pasta pakalpojumi ir resursu ietilpīgi, un būtisku to tarifu daļu veido darbaspēka un transporta izmaksas – šo rādītāju izmaiņas raksturo degvielas cenu pieaugums 2022.gadā par 24,6% un apstiprinātais minimālās algas pieaugums no 2023.gada 1.janvāra par 24%.

“Latvijas pastā” gan skaidro, ka uzņēmums ir īstenojis efektivizācijas un optimizācijas pasākumus izmaksu samazināšanai, kas rezultējušies ar vidējo universālā pasta pakalpojum tarifu sadārdzinājumu 18% līmenī. Starp šiem pasākumiem ir jaunu automatizētu šķirošanas risinājumu izveide, pasta pakalpojumu pieprasījumu regulārs monitorings, nerentablajās pasta nodaļās mainot darbības modeli un sniedzot pakalpojumus maksimāli efektīvākajā veidā atbilstoši reālajam pieprasījumam, piegādes maršrutu optimizācija un pārskatīšana, pakomātu tīkla paplašināšana, pakalpojumu arvien lielāka digitalizācija.

“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 3000 darbinieku.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.