Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pieņem pieteikumus valsts atbalstam par apkurei izmantoto propāna-butāna gāzi vai dīzeļdegvielu

No šodienas, 15. februāra, iedzīvotāji, kuri mājsaimniecības apkurei izmanto sašķidrināto naftas gāzi (propānu-butānu) vai dīzeļdegvielu, arī Jelgavā un Jelgavas novadā var pieteikties valsts atbalstam, lai saņemtu kompensāciju par apkures izmaksu pieaugumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim atbalsts jau bija noteikts citu apkures veidu izmantotājiem, bet februārī nolemts atbalstu sniegt arī tām mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto propānu-butānu vai dīzeļdegvielu. To paredz Saeimā 9. februārī pieņemtie grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā.

Mājsaimniecībām ar propāna-butāna gāzes apkuri izmaksu pieaugumu kompensēs 50 procentu apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,91 eiro par kilogramu, bet ne vairāk kā 1,29 eiro par kilogramu. Uz vienu mājsaimniecību noteikts patēriņa slieksnis – viena tonna sašķidrinātās gāzes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dīzeļdegvielas izmaksu pieaugumu kompensēs 50 procentu apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,69 eiro par litru, bet ne vairāk kā 2,01 eiro par litru. Vienai mājsaimniecībai izmaksu pieaugumu kompensēs četru tūkstošu litru apmērā.  

Lai saņemtu kompensāciju, mājsaimniecības lietotājam, kurš ir iegādājies propāna-butāna gāzi vai dīzeļdegvielu no 2022. gada 1. maija līdz šā gada 30. aprīlim, ar maksājumu attaisnojošiem dokumentiem jāvēršas pašvaldībā, kas 30 darbdienu laikā pēc iesnieguma un visu tā izskatīšanai nepieciešamo pievienoto dokumentu saņemšanas pieņems lēmumu par kompensāciju. Lai saņemtu kompensāciju par dīzeļdegvielu, svarīgs nosacījums – iesniedzamajiem dokumentiem jāpievieno arī Valsts ieņēmumu dienesta izsniegtā izziņa par tiesībām iegādāties marķētos naftas produktus.

Jelgavas iedzīvotāji pieteikumus var iesniegt elektroniski vietnē www.epakalpojumi.lv, kā arī Jelgavas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā. Konsultācijas pašvaldībā par atbalsta pieprasīšanu var saņemt pa tālruni 63005492.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldība līdz pat 30. aprīlim turpina pieņemt pieteikumus valsts atbalstam šai apkures sezonai no mājsaimniecībām, kuras mājokļa apkurei izmanto granulas, briketes vai malku, kā arī mājsaimniecībām, kuras apkurei izmanto elektroenerģiju.

Iesniegt pieteikumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, var mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks, īrnieks vai viņa pilnvarotā persona. Iesniedzot pieteikumu, jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, kontaktinformācija, bankas vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs, uz kuru pārskaitīt piešķirto atbalstu. Tāpat pieteikums ietver pašapliecinājumu par attiecīgas apkures esību mājoklī un to, ka citi mājsaimniecības locekļi nav iesnieguši pieprasījumu. Jāuzrāda arī īpašuma tiesību apliecinoši dokumenti, piemēram, īres līgums.

Savukārt, ja īpašuma tiesības apliecina zemesgrāmata, tā nav jāuzrāda, jo pašvaldībai ir pieeja zemesgrāmatas informācijai. Lai saņemtu atbalstu, jāpievieno maksājumu apliecinoši dokumenti vai rēķins par apmaksāto elektroenerģiju. Un, lai saņemtu kompensāciju par dīzeļdegvielu, jāpievieno arī Valsts ieņēmumu dienesta izsniegtā izziņa par tiesībām iegādāties marķētos naftas produktus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienīgais izņēmums bija atbalsts par iegādāto malku līdz 31. augustam, par kuru nebija saglabājies maksājuma čeks, – šajā gadījumā bija iespēja saņemt valsts atbalstu 60 eiro apmērā bez maksājumu apliecinoša dokumenta, un to varēja izdarīt līdz 30. novembrim.

Iesniegumus Jelgavas novada pašvaldība pieņem elektroniski e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv, kā arī klātienē Jelgavas novada valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, kas darbojas novada pagastos un Jelgavā, Lielajā ielā 5/7. 

Plašāk par pieejamo atbalstu un pieteikšanās kārtību – vietnē www.epakalpojumi.lv.

Foto: pexels.com un Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.