Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Uz tiesas sola divi bijušie Jelgavas kriminālpolicijas darbinieki

Ekonomisko lietu tiesā izskatīta krimināllieta, kurā par kukuļņemšanu grupā apsūdzēti divi policijas darbinieki, kas no nelegālo cigarešu tirgotāja Jelgavas tirgū ņēma 300 eiro mēnesī, apmaiņā par to informējot viņu par gaidāmajām policijas pārbaudēm. Pirmās instances tiesa lēma abus apsūdzētos sodīt ar sabiedrisko darbu, bet prokurore, kura uzskata, ka viņiem piemērojams cietumsods, spriedumu pārsūdzējusi Rīgas apgabaltiesā.

Uz apsūdzēto sola nonākuši Valsts policijas Zemgales pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas bijušie darbinieki Aldis Anhalts un Sergejs Stasenko, kuri, kā izriet no viņiem izvirzītās apsūdzības, nodrošināja “jumta” pakalpojumus individuālajam komersantam Pāvelam D., kas Jelgavas tirgū jau gadiem nodarbojies arī ar nelegālu tabakas izstrādājumu pārdošanu.

Tieši Pāvels pret policijas darbiniekiem uzsāktajā kriminālprocesā ir galvenais apsūdzības liecinieks. Kā jau persona, kas ar nelikumīgo rūpalu Jelgavas tirgū nodarbojusies teju desmit gadu, par ko arī tikusi saukta pie atbildības, tiesā Pāvels dažas nianses labprātāk gribēja noklusēt, piemēram, kaut vai to, kāpēc viņš šajā lietā sadarbojās ar Iekšējās drošības biroja (IDB) darbiniekiem.
Tomēr arī to viņš pratināšanas laikā bija spiests atklāt. Izrādās, ka abu apsūdzēto piedāvātais “jumts” bija diezgan “caurs”, jo 2020. gada rudenī pret Pāvelu tika uzsākts kriminālprocess par nelegālo cigarešu tirgošanu. Tomēr viņam tika piedāvāta iespēja šoreiz izvairīties no kriminālatbildības, ja Pāvels palīdzēs savākt pierādījumus lietā pret negodīgajiem policistiem, ko viņš arī izdarīja.

Kā izriet no Pāvela liecinātā, 2020. gada aprīlī pie viņa uz Jelgavas tirgu atbrauca kriminālpolicijas darbinieks A.Anhalts, kurš parādīja apliecību un aicināja pie sevis mašīnā uz sarunu. Tirgū Pāvels bija individuālais komersants, kurš, maskējoties kā slotu un no klūgām pītu grozu tirgotājs, slepus pārdeva nelikumīgas cigaretes.

Policists Pāvelam izstāstījis, ka par viņa pretlikumīgo rūpalu jau esot savākts pietiekami daudz materiālu, bet esot viens abpusēji izdevīgs piedāvājums. Ja Pāvels katru mēnesi maksās 300 eiro, tad pretī saņems garantijas, ka vietējā kriminālpolicija viņu liks mierā, bet gadījumā, ja kāds cits plānos pārbaudi Jelgavas tirgū, cigarešu tirgonis par to tikšot pabrīdināts. Tā arī abi vienojās.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.