Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pirmajās stundās iesniegti vairāk nekā 100 000 gada ienākumu deklarāciju

VID pārstāvji informēja, ka trešdien pirmajās 30 minūtēs tika iesniegti teju 9000 deklarāciju, pirmajā stundā Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) iesniegto gada ienākumu deklarāciju skaits sasniedza 15 992, plkst.7 bija iesniegtas 80 205 deklarācijas, bet plkst.8 – 99 572 deklarācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šobrīd iesniegto deklarāciju skaits pārsniedzis jau 100 000,” atzīmēja VID pārstāvji, norādot, ka deklarāciju iesniegšana EDS rit raiti, tikai pašās pirmajās stundās lielās iedzīvotāju intereses dēļ sistēma brīžiem darbojās lēnāk, nekā ierasts.

Vienlaikus VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme trešdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka trešdien pirmajās stundās ir iesniegti gandrīz 10% no visām plānotajām gada ienākumu deklarācijām.

“Apmēram 10% no visām iesniedzamajām deklarācijām jau ir iesniegtas,” teica Jaunzeme, piebilstot, ka šobrīd ir iesniegts vairāk gada ienākumu deklarāciju nekā pagājušā gada attiecīgajā brīdī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa arī atzīmēja, ka EDS darbojas visu laiku, taču brīdī, kad tai ir pieslēdzis ļoti liels skaits lietotāju, sistēma neļauj pievienoties jauniem lietotājiem. “Iedomāsimies telpu, kurā jau ir iekšā 15 000 cilvēku. Tajā brīdī neviens vairs netiek ielaists, bet kad kāds iziet ārā, tad ienāk nākamais,” teica I. Jaunzeme.

No trešdienas iedzīvotāji var iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2022.gadu.

Iedzīvotāji, kuriem deklarācija ir jāiesniedz obligāti, var to izdarīt trīs mēnešu laikā – līdz 1.jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, to var darīt trīs gadu garumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.