Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pirmo reizi Pakrojas muižā — neticams Pavasara ziedu festivāls

Latvijas robežai tuvu esošā Pakrojas muiža aicina pavasari sagaidīt ziedu jūrā. Tiek organizēts pirmais Pavasara ziedu festivāls, kas apmeklētājus aizraus ar ziedu krāsām un to daudzveidību. Festivāls turpināsies visu maiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muižas puķkopis jau vairākus gadus lolo šo projektu un, sadarbojoties ar Nīderlandes ziedu audzētājiem, ir izvēlējies vairāk nekā 250 tulpju un citu izsmalcinātāko pavasara ziedu veidu: tulpes, narcises, hiacintes, muskares un citus.

10 ha lielā Pakrojas muižas teritorijā ir iestādīti 5 miljoni puķu sīpolu. Īpaša uzmanība šajā projektā ir pievērsta ne tikai krāsu gammai un izmeklētiem ainavas ornamentiem, bet arī ziedu augstumiem un to ziedēšanas periodam.

Lietuvā lielākajā muižā tradicionāli būs iespējams pārcelties pagātnē un piedzīvot īstu dabas atdzimšanu, apskatīt kā notikuši pavasara saimniecības darbi, apmeklēt muižas dzīvnieku saimniecību, redzēt, kā, sākoties sējas periodam, tiek apstrādāta zeme ar zirgiem un senatnīgu tehniku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla laikā darbosies „Pavasara ziedu galerija“, kurā būs iespējams dzirdēt profesionālu puķkopju un botāniķu ieteikumus, konsultēties, iegādāties labas kvalitātes augu vai ziedu kompozīciju, nobaudīt garšīgo jaunības eliksīru un vienkārši atgūt dvēseles mieru.

Darbosies manufaktūras, Žaldoks brūvēs alu, bet spirta meistars savā rūpnīcā gatavos savus labākos dzērienus. Parfimērs destilēs pirmos ziedus un gatavos smaržojošas eļļas, bet muižas mehāniķi vadīs un remontēs Barona jaunākās kolekcijas automobiļus.

Pašiem ziņkārīgākajiem viesiem būs unikāla iespēja redzēt īstu XIX gs. beigu muižas daktera kabinetu un viņa slepeno izklaižu vietu — Panoptikumu. Pats fon der Ropu personīgais ārsts tajā ir sakrājis unikālu ērmīgu lietu kolekciju.

Pakrojas muiža ir ne vien Lietuvā lielākā muižas saimniecība, bet arī viena no 18 pievilcīgākajiem kultūras tūrisma vietām Eiropā, kas ir ieguvusi „Gada tūrisma objekts 2019“ un „Gada tūrisma objekts 2021“ nominācijas. Pakrojas muižā apmeklētāji var iepazīties ar atjaunoto XIX gs. beigu — XX gs. sākuma muižas dzīvi, kā arī ar muižas rīkotajām izglītojošajām programmām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.