Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Platones, Glūdas un Valgundes pagastā notiks Zemessardzes mācības

No 24. līdz 26. februārim, Jelgavas novada Platones, Glūdas un Valgundes pagastā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu mācības, lai uzturētu un pilnveidotu vienības kaujas spējas, informē Guna Pričina, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību laikā zemessargi uzlabos orientēšanās un izdzīvošanas prasmes mežainā apvidū, kā arī patrulēšanas elementus, pārvietojoties gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā Platones pagasta Lielvircavas pamatskolas apkārtnē, Glūdas pagastā un Valgundes pagastā.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruņa numuru 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22.

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā, kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv

Iedzīvotāju ievērībai!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību laikā zemessargi izmantos mācību munīciju un citus kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada skaņu un dūmus, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību.

Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar  AS “Latvijas valsts meži” un Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās. Mācību laikā īslaicīgi būs manāmi militārie transportlīdzekļi, kuri pārvietosies uz un no mācību vietām.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.