Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Policija sola nedēļas nogalē strikti vērtēt epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu

Policija vērš uzmanību, ka darba laika ierobežojuma atcelšana pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ir iespējams kontrolēt cilvēku plūsmu un izvietošanu pie galdiņiem, ir vienīgais drošības prasību atvieglojums Jaungada naktī.

Valsts policija sola nedēļas nogalē strikti vērtēt epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvojoties gadu mijai, policija atgādina, ka valstī aizvien ir izsludināta ārkārtējā situācija un šobrīd spēkā ir dažādi būtiski ierobežojumi ar mērķi mazināt Covid-19 izplatību. 

Policija sola šajā nedēļas nogalē intensīvi strādāt, lai nodrošinātu visaptverošu gadumijas kontroli – gan veiks ceļu satiksmes uzraudzību, gan strikti vērtēs epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu.

Šogad valdība ir lēmusi, ka saimniecisko pakalpojumu sniegšanas un pasākumu organizēšanas darba laika ierobežojums netiek piemērots no 2021.gada 31.decembra plkst.23 līdz 2022.gada 1.janvāra plkst.6.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr policija vērš uzmanību, ka darba laika ierobežojuma atcelšana pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ir iespējams kontrolēt cilvēku plūsmu un izvietošanu pie galdiņiem, ir vienīgais drošības prasību atvieglojums Jaungada naktī.

Visas pārējās epidemioloģiskās drošības prasības, piemēram, distances nodrošināšana, cilvēku skaits pie galdiņa, fiksētas un personalizētas sēdvietas kultūras pasākumos un citi noteikumi aizvien ir spēkā.

Tāpat Jaungada naktī sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus klātienē drīkstēs sniegt un saņemt tikai personas ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policijas rīcībā ir informācija, ka publiskajā telpā tiek izplatīti dažādi aicinājumi sagaidīt Jauno gadu ar tādu pulcēšanos un svinēšanu, kas, iespējams, pārkāptu šī brīža epidemioloģiskās prasības.

Ņemot vērā minēto, policija aicina iedzīvotājus būt apzinīgiem un piesardzīgiem, svinēt svētkus šaurā lokā, izvairoties no plašas pulcēšanās.

Vienlaikus policija atgādina, ka šobrīd aizvien ir spēkā pulcēšanās ierobežojumi un privāta pulcēšanās iekštelpās ir atļauta līdz desmit personu grupai, bet ārā – līdz 20.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policija aicina gan iedzīvotājus, gan komersantus būt atbildīgiem un saprotošiem, turpinot ievērot noteiktās drošības prasības, kā arī atsevišķus ierobežojumu atvieglojumus neinterpretēt citādi.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.