Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pret Covid-19 vakcinētiem cilvēkiem plānots atvieglot ieceļošanu ES

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis otrdien vienojušās sekmēt tūrismu, atvieglojot iebraukšanu ES cilvēkiem, kas vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropadome rekomendēja ES valstīm martā atcelt visas prasības par testu veikšanu un karantīnas ievērošanu cilvēkiem, kas vakcinējušies ar Covid-19 vakcīnām, ko atzinusi ES vai Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Tas attiektos uz cilvēkiem, kas pēdējo Covid-19 vakcīnas devu pirmajā vakcinācijas kursā saņēmuši vismaz 14 dienas un ne vairāk kā 270 dienas pirms ierašanās ES, un cilvēkiem, kas saņēmuši balstvakcīnu, kā arī tiem, kas 180 dienu laikā pirms ceļojuma ir pārslimojuši Covid-19.

Eiropas Komisija (EK) atzinīgi novērtēja šīs tiesiski nesaistošās rekomendācijas, kas arī paredz, ka nekādi testi vai papildu prasības netiktu piemērotas bērniem, kas jaunāki par sešiem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Atjauninājumi vēl vairāk atvieglos ceļošanu no valstīm ārpus ES uz ES, un ņems vērā pandēmijas attīstību, pieaugošo vakcinācijas aptveri visā pasaulē un balstvakcīnu ievadīšanu,” paziņoja EK.

Ceļotājiem, kas saņēmuši PVO apstiprinātas vakcīnas, kas nav atļautas lietošanai ES, var tikt lūgts uzrādīt negatīvu Covid-19 testu vai ievērot karantīnu, paziņoja Eiropadome.

ES ir apstiprinātas Covid-19 vakcīnas, ko izstrādājuši uzņēmumi “Pfizer” un “BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca”, “Johnson & Johnson” un “Novavax”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA/AP

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.