Pretinieks lauž nūjas. “Zemgale/LLU” gūst 3 vārtus 1 minūte laikā (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās Somijas “Mestis” līgas ietvaros pārspēja “KeuPa HT” vienību ar rezultātu 6:3 (2:0; 1:1; 3:2). Otro uzvaru pēc kārtas izdevās panākt ar Daniela Andersona, Haralda Raula Slišāna, Artūra Karašas, Ričarda Bernharda un Ričarda Riharda Fomina gūtajiem vārtiem.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols nebija plānojis mainīts sastāvu, bet tieši pirms spēles kļuva skaidrs, ka komandai nevarēs palīdzēt aizsargs Daniels Goršanovs, kuru aizvietoja Mārtiņš Krišs Krūklītis. Treneris arī vietām apmainīja otro un trešo uzbrucēju virknējumu. Vārtus aizstāvēt tika uzticēts Rihardam Cimermanim

“KeuPa HT” galvenais treneris Sami Rihenens pirmajā aizsargu pārī nomainīja Jūso Ketola ar Tomi Niku un arī trešā pāra aizsargu Jani Klūskeri ar rezerves aizsargu, bet ceturtajam uzbrucēju virknējumam piesaistīja uzbrucēju Konstu Jēskeleinenu. Tika arī veiktas izmaiņas arī citos uzbrucēju virknējumus un aizsargu pāros.

Vakar “KeuPa HT” solīja, ka šodien spēlēs efektīvāk, lai spētu gūt punktus turnīra tabulā. Viesiem tas bija svarīgi, lai iekļūtu izslēgšanas kārtā, kur garantēti nokļūst pirmās sešas komandas (“KeuPa HT” ieņem septīto pozīciju).

Jelgavnieki jau arī netaisījās padoties, jo “Zemgale/LLU” nepieciešamas uzvaras, lai pēc iespējas tālāk aizvirzītos no turnīra tabulas apakšas, kur ar tādu pašu mērķi cīnās “FPS” un “Peliitat”.

Pirmās trešdaļas sākums parādīja, ka “Zemgale/LLU” hokejisti bija motivēti vairāk nekā viesi. Atšķirībā no vakardienas spēles, uzbrucējiem nebija vajadzīgs laiks, lai uzņemtu tempu un jau no pirmām minūtēm viņi lauza “KeuPa HT” mēģinājumus gūt iniciatīvu.

Sestajā spēles minūtē uzbrucējs Daniels Andersons atradās pareizā vietā pie vārtiem, lai atlēkušo no vārtsarga ripu ieraidīt vārtos un atklātu spēles rezultātu – 1:0.

“KeuPa HT” nākamajās desmit minūtēs izdevās pārņemt ripas kontroli, lai veidotu bīstamas situācijas jelgavnieku aizsardzības zonā. Šeit nopietnu darbu veica vārtsargs Rihards Cimermanis, kas neļāva somiem izlīdzināt spēles rezultātu.

Sešpadsmitajā minūtē “Zemgale/LLU” izdevās pārņemt ripu savā kontrolē, ieslidot pretinieku aizsardzības zonā un izvietoties vārtu priekšā tā, lai aizsargs Haralds Rauls Slišāns spēlētāju aizsegā no zilās līnijas ieraidītu vārtos savu pirmo ripu “Mestis” līgā – 2:0.

Otrajā trešdaļā varēja gaidīt, ka “KeuPa HT” spēlētāji krasi palielinās savu spiedienu, bet par pārbrīnu tas nenotika. Jelgavniekiem izdevās veiksmīgi tikt galā ar pretiniekiem un trešdaļas piektajā minūtē, spēlējot vairākumā, uzbrucējs Artūrs Karaša guva trešos vārtus no tās pašas vietas, no kuras guva tos arī vakar – 3:0.

Trešdaļas izskaņā “Zemgale/LLU” spēlējot mazākumā neizdevās izmest ripu no savas aizsardzības zonas un vienus vārtus izdevās atgūt Rasmusam Heljanko – 3:1.

Trešo trešdaļu viesi iesāka bez liela entuziasma, bet jau pēc divām minūtēm viņi sāka skriet un veidot uzbrukumus uz Riharda Cimermaņa sargātiem vārtiem. Trešdaļas septītajā minūtē Jūso Heikile samazināja atpalikšanu, bet piecpadsmitajā Rasmus Heljankos izlīdzināja rezultātu – 3:3.

Radās sajūta, ka jelgavnieki tūlīt zaudēs visu ko ieguva pirmajās divās trešdaļās. Galvenais treneris Artis Ābols pieprasīja pārtraukumu, kurā viņam izdevās atrast pareizos vārdus, lai motivētu puišus uz panākumu.

Tas, kas notika tālāk izklausīsies neticami. Divas ar pusi minūtes līdz spēles beigām “Zemgale/LLU” hokejisti ar ripu izspēlēja biljarda partiju, iesaistot bortu un noslēdzot ar Ričarda Bernharda vārtu guvumu – 4:3.

“KeuPa HT” zelta ķiveres īpašnieks Miko Pērtu klusām pameta savas komandas soliņu, lai halles gaitenī sašķaidītu savu nūju. Bet viņš vēl nezināja, kas notiks jau pēc 30 sekundēm.

Aizsargs Gustavs Krūmiņš izcīnīja ripu viesu aizsardzības zonā, piespēlēja to uz vārtu priekš, kur tai laukuma centrā ar nūju pieskarās Gatis Gricinskis, liekot tai aizslīdēt uz vārtu labo malu, kur to vārtos ieraidīja Ričards Rihards Fomins, gūstot savus otros vārtus “Mestis” līgā – 5:3.

“KeuPa HT” galvenais treneris Sami Rihenens nekavējoties pieprasīja trīsdesmit sekunžu pārtraukumu pēc kura nomainīja vārtsargu Lēvi Nikinenu pret sesto laukuma spēlētāju. Ripas iemetiens notika “Zemgale/LLU” aizsardzības zonā un jelgavnieki to zaudēja. Bet uzbrucējs Ričards Bernhards izrādījās ātrāks par somiem, atņēma viņiem ripu, apspēlēja aizsargu un iemeta ripu tukšos vārtos – 6:3.

Fantastiska uzvara lika daudziem atzīt, ka sezonas gaitā komanda ir manāmi izaugusi un spēj cīnīties par uzvarām. Šeit gan jāatklāj neliels noslēpums – komandas hokejisti katru spēli gāja uz laukuma un atdeva visus savus spēkus. Daudz reiz nav izdevies gūt panākumu, bet puiši centās pēc maksimuma.

16. un 17. martā “Zemgale/LLU” Jelgavas ledus hallē aizvadīs divas pēdējās “Mestis” līgas regulārā čempionāta spēles, kurās tiksies Somijas pilsētas Kajāni vienību “Hokki”. Jelgavniekiem joprojām būs ļoti svarīgi gūt punktus šajās spēlēs, lai ieņemtu labāku pozīciju turnīra tabulā.

“Zemgale/LLU” – “KeuPa HT” 6:3 (2:0; 1:1; 3:2)

Vārtu guvēji: 05:11 Daniels Andersons (Kristiņš, Ziemiņš); 15:07 Haralds Rauls Slišāns (Gricinskis); 24:28 Artūrs Karaša (Bernhards, Homjakovs) – vairākums; 35:58 Rasmus Heljanko (Airo) – vairākums; 46:05 Juuso Heikkilä (Kuusela, Heljanko); 54:51 Rasmus Heljanko (Linjala); 57:39 Ričards Bernhards (Homjakovs, Krūmiņš); 58:09 Ričards Rihards Fomins (Gricinskis, Krūmiņš); 58:30 Ričards Bernhards – tukšos vārtos.

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Artūrs Karaša, Harijs Brants, Mārtiņš Krišs Krūklītis Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Gustavs Millers, Rainers Rullers, Kristers Brauns, Renarts Džerods Alksnis, Haralds Rauls Slišāns; 3. maiņa – Ričards Rihards Fomins, Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, Patriks Seilis, Gustavs Krūmiņš; 4. maiņa – Kaspars Ziemiņš, Kristaps Kristiņš, Daniels Andersons, Roberts Baranovskis; vārtsargi – Rihards Cimermanis (vārtos), Ēriks Vītols; galvenais treneris – Artis Ābols.

“KeuPa HT”: 1. maiņa – Juuso Heikkilä, Mikko Perttu (zelta ķivere), Joni Airo, Veli-Matti Tiuraniemi, Tomi Niku*; 2.maiņa – Leo Ring, Miiro Linjala, Rasmus Heljanko, Valtteri Koskela, Jami Hänninen; 3.maiņa – Atte Tiitinen, Viljam Sandvik, Eetu Mäki, Kimi Kuusela, Jere Kuivisto; 4.maiņa – Tomi Mäntynen, Veeti Vuorio, Konsta Jääskeläinen*, Onni Boman; vārtsargi – Leevi Nikkinen (vārtos), Topias Leinonen; galvenais treneris – Sami Ryhänen.