Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Prezidentu skvērā ozolu stādīs Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs

Ceturtdien, 14. septembrī, pulksten 14 Jelgavā notiks Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienai veltīts svinīgs pasākums. Pie J.Čakstes pieminekļa jelgavniekus uzrunās Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un, turpinot tradīciju un godinot pirmo prezidentu un Valsts prezidenta institūciju, stādīs ozolu Prezidentu skvērā, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā Zemgale ir pirmo četru Latvijas prezidentu šūpulis un Jelgavā atrodas vienīgais Valsts prezidenta piemineklis ārpus Rīgas, Jelgavā pagājušā gada 14. septembrī, atzīmējot Valsts prezidenta institūcija simtgadi, tika izveidots Latvijas Prezidentu skvērs. Skvēra veidošanā piedalījās vairāki bijušie Valsts prezidenti un prezidentu dzimtu pārstāvji, un katras prezidentūras laikam par godu tika iestādīta parastā ozola (Quercus robur) kolonveida šķirne ‘Fastigiata Koster’.

«Tautas patriotisms, neatlaidība, drosme un mērķa apziņa ir tie četri stūrakmeņi, kas likuši pamatus mūsu valstij. Mēs, jelgavnieki, esam lepni, ka tieši Jelgava ir pilsēta, kas akcentē Valsts prezidenta institūcijas spēku, kas ir tikpat varens kā Latvijas ozoli. Prezidentu skvērs ir mūsu tautas spēka un sīkstuma simbols Jelgavā – pilsētā izaugsmei,» uzsver Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Vizītes laikā Jelgavā Valsts prezidents E.Rinkēvičs piedalīsies ne tikai svinīgajā pasākumā pie J.Čakstes pieminekļa, bet arī apmeklēs rekonstruēto Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu un Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti. Prezidents iepazīsies ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Jelgavas brigāžu atbalsta centru un “Gren” biomasas koģenerācijas staciju, kā arī Jelgavas Biznesa inkubatorā tiksies ar pilsētas uzņēmējiem.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

 1. Edgars Rinkēvičs забыл, что “Народный патриотизм, упорство, смелость” жителей ВСЕХ коренных национальностей были заложены в фундамент Латвии в 1918 году. Современная Латвия никакого отношения к Латвии образца 1918 года не имеет. Это два разных государства.

  2
  8
  1. O, alkašs atkal kaut ko ierakstīja savā putriotu valodā. Atbildēšu tev, ork, tā lai tu vari saprast – Русский военный корабль, иди на хуй!

   4
   1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.