Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Profesionālo skolu audzēkņi apliecina meistarību metālapstrādes un mašīnbūves konkursā

Jelgavā aizvadīts pirmais Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) sadarbībā ar Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju (MASOC), “Tehnobusu Latvija” un nozares uzņēmumiem organizētais metālapstrādes un mašīnbūves nozares profesionālās meistarības konkurss, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā mērķis – veicināt audzēkņu teorētisko zināšanu un profesionālo iemaņu attīstību, piedaloties vienā no trim disciplīnām – mašīnbūves tehniķis, programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītājs vai metinātājs (MAG).

Konkursā piedalījās 13 komandas – katrā trīs profesionālo skolu audzēkņi no visas Latvijas, tostarp Jelgavas Amatu vidusskolas komanda, kas sacentās kategorijā “Programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītāji”. Savas zināšanas un prasmes demonstrēja arī komandas no Rīgas Valsts tehnikuma, Rīgas 3. arodskolas, Rīgas Tehniskās koledžas Saldus tehnikuma, Valmieras tehnikuma, Ventspils tehnikuma un Latgales industriālā tehnikuma.

Pirmajā konkursa daļā jaunieši video prezentēja savu mājasdarbu – iepriekš izgatavotus priekšmetus, kuru tapšanā, pielietotas zināšanas, prasmes un tehnoloģijas, kas ir saistītas ar konkrētās kvalifikācijas mācību programmu. Dalībnieki prezentēja lukturi, bagiju, puķu kastes turētāju, grilu un citus ražojumus. Jāpiebilst, ka par konkursa darbiem notika iekšējais dalībnieku balsojums. Tajā uzvarēja komanda “Green Racers” no Valmieras tehnikums ar jauniešu izgatavoto bagiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrā un trešā daļa, kas notika ZRKAC Metālapstrādes mācību parkā, norisinājās paralēli – kamēr daļa no komandas mēģināja rast atbildes uz teorētiskajiem jautājumus gan testa, gan atvērto jautājumu veidā, tikmēr komandu kapteiņi darbojās praktiski: programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītāji veica detaļas apstrādes programmas izveidi uz FANUC CNC simulatora, mašīnbūves tehniķi aprakstīja produkta izgatavošanas tehnoloģisko procesu un operāciju secību atbilstoši rasējumam, savukārt metinātājiem bija jāsametina “M” burts ar kastīti.

Darbus vērtēja žūrija – metālapstrādes un mašīnbūves nozares uzņēmumu pārstāvji. Mašīnbūves tehniķu konkurencē pirmo vietu ieguva “Green Racers” komanda no Valmieras tehnikums, otrajā ierindojās “Ventspils mašīnbūves tehniķi” no Ventspils tehnikuma, savukārt trešo vietu – “Triolets” no Saldus tehnikuma.

Metinātāju kvalifikācijā godpilno pirmo vietu ieguva Rīgas 3. arodskolas komanda “Karstā metāla meistari”, otrie – Rīgas 3. arodskolas komanda “135 process”, bet trešo vietu izcīnīja Latgales industriālais tehnikuma audzēkņi “Metāla pavēlnieki”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītāju vidū spēcīgākie izrādījās PIKC Rīgas Tehniskā koledžas komanda “Namejs”, otro vietu izcīnīja PIKC Rīgas Tehniskā koledžas komanda “RTK Dzelzgriezēji”, bet trešajā vietā ierindojās “VG operatori” no Valmieras tehnikuma.

Balvā pirmo vietu ieguvēji saņēma apmaksātu braucienu uz kādu no pasaules vadošajām tehnoloģiju izstādēm. Mašīnbūves tehniķu un programmvadības metālapstrādes darbagaldu iestatītāju komandas dosies uz pasaulē vadošo ražošanas tehnoloģiju izstādi “EMO Hannover”. Savukārt metinātāju uzvarētājkomanda dosies braucienā Vāciju, kur norisināsies pasaulē vadošā metināšanas tehnoloģiju izstāde “SCHWEISSEN & SCHNEIDEN”.

Jāpiebilst, ka pirmo vietu ieguvējiem katrā no trim kategorijām piešķirtas tiesības pārstāvēt Latviju konkursā “Baltijas metālapstrādes profesionālā izglītība gudrai izaugsmei”, kas notiks Jelgavā septembra sākumā tehnikas un inovāciju festivālā “Mehatrons”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.