Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Puišiem volejbola sezona galā; meitenes cīnīsies par Latvijas čempionu titulu

Aizvadītās nedēļas nogalē sezonas pēdējo spēli nacionālajā čempionātā aizvadīja vīriešu volejbola komanda “Jelgava”, sezonu noslēdzot 7. vietā. Sieviešu volejbola komandai “Jelgava” noslēgusies Baltijas līgas sezona, bet priekšā vēl izšķirošie notikumi Latvijas čempionātā, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022./2023. gada “Optibet” Baltijas līgā sievietēm startēja desmit komandas. Labākā astoņas komandas pēc pamatturnīra (diviem apļiem) iekļuva izslēgšanas spēļu kārtā. VK “Jelgava” pamatturnīru noslēdza 6. pozīcijā un izslēgšanas kārtā tikās ar 3. pozīcijā esošo TK “Kaunas”. Sērijā līdz divām uzvarām ar 2:0 uzvarēja Lietuvas komanda. Līdz ar to VK “Jelgava” Baltijas līgas sezonu noslēgusi dalītā 5.–8. vietā. “Īsi un kodolīgi sakot, diemžēl nekas neizmainījās, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu. Esam turpat, kur pērn, un mazo mērķi – iekļūt “Final 4″ – nesasniedzām,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda sieviešu volejbola komandas treneris Edmunds Pūliņš.

Latvijas čempionāts vēl turpinās

Tiesa, ar to sieviešu komandai sezona vēl nebeidzas, jo Latvijas čempionātā izšķirošie notikumi tikai vēl priekšā. “Tagad jāgatavojas Latvijas čempionāta spēlēm, kur arī būs ļoti grūti, jo visas Baltijas līgas komandas ir labā sportiskajā formā un arī cīnīsies par čempionu titulu,” tā E.Pūliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Regulāro turnīru VK “Jelgava” noslēdza 2. vietā astoņu komandu konkurencē. Pirmās divas komandas uzreiz iekļūst pusfinālā, bet 3.–6. vietā esošās komandas aizvadīs ceturtdaļfinālu, 3. pozīcijā esošajai komandai tiekoties ar 6. pozīcijā esošo un 4. pozīcijā esošajai – ar 5. pozīcijā esošo. Pusfinālā komandas spēlēs līdz divām uzvarām, un pusfināla uzvarētājas cīnīsies par čempionu titulu, zaudētājas – par 3. vietu. Pusfināla spēles plānotas martā.

Paliek bez izslēgšanas spēlēm

2022./2023. gada “Optibet” Latvijas čempionāts noslēdzies vīriešu volejbola komandai “Jelgava”, kas ierindojās 7. vietā no astoņām komandām. Izslēgšanas kārtā iekļuva sešas labākās komandas. “Sezona noslēdzās ne tā, kā bijām gaidījuši, un nosprausto mērķi sasniegt neizdevās. Pirms sezonas gājām ar mērķi tikt labāko četriniekā, kā arī cīnīties par medaļām. Jau sezonas sākumā zināju, ka šī sezona nebūs viegla, jo komandas sastāvs, salīdzinot ar pagājušo sezonu, bija krasi mainījies un pieredzējušo spēlētāju vietā bija jāliek ne tik pieredzējuši un gados jauni spēlētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sezonu iesākām labi, bet tad par sevi lika manīt pieredzes trūkums, kas atspoguļojās zaudētās spēļu galotnēs, kuras bija jāuzvar. Setu un spēļu galotnēs jauniešiem piezagās satraukums, kā rezultātā viņi pieņēma daudz taktiski nepareizus lēmumus. Tāpat satraumējās arī vadošie spēlētāji, un sastāvā sāka parādīties robi, kurus centāmies aizpildīt, lai spētu uzlabot savu sniegumu – tas atspoguļojās pēdējās spēlēs, kurās spējām parādīt labu un saturīgu sniegumu.

Kopumā varu teikt: ja sezona būtu bijusi garāka, tad arī rezultāts būtu bijis daudz labāks. Mūsu komandā kopumā ir daudz jaunu spēlētāju, kuri vēl daudzus gadus var spēlēt un uzlabot savu sniegumu – ja šo komandas kodolu izdosies noturēt, tad rezultāts būs daudz labāks, kā arī parādīsies iespēja cīnīties par augstiem sasniegumiem,” aizvadīto sezonu vērtē komandas treneris Raimonds Liniņš.

Jāatgādina, ka šosezon uz bijušās VK “Ozolnieki” komandas bāzes tika izveidota apvienotā Jelgavas un novada komanda, piesaistot arī spēlētājus no VK “Biolars/Jelgava/MSĢ” un bijušos Jelgavas novada Sporta centra volejbola nodaļas audzēkņus.

Foto: Kārlis Komarovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.