

Foto: Gunda Katrīna Vovere
24. februārī Rēzeknes novada Feimaņu pagasta kultūras namā sadarbībā ar Zemessardzes 35. kājnieku bataljona karavīriem un zemessargiem norisinājās ierakumu sveču meistarklase, lai atbalstītu Ukrainu jau trīs gadus ilgušajā karā.
Feimaņu pagasta kultūras nama kultūras pasākumu organizatore Dina Šmaukstele stāsta, ka uz ierakumu sveču liešanas darbnīcu ieradās Feimaņu pamatskolas skolēni. Šī tradīcija turpinās jau otro gadu. Pagasts aktīvi iesaistās novada pašvaldības iniciatīvās – viņi uzņēmuši ukraiņu bērnus, jaunieši kopā dejoja gan latviešu, gan ukraiņu tautas dejas, atbalstījuši ziedojumu vākšanu un rīkojuši meistarklases.
Pērn šādā ierakuma sveču meistarklasē palīdzēja priesteris un kapelāns Rinalds Broks, bet šogad meistarklasi vadīja Zemessardzes 35. kājnieku bataljons no Preiļiem, sniedzot zināšanas un parādot pareizo tehniku. Šī ir vērtīga pieredze jauniešiem – viņiem ir svarīgi saprast kara realitāti un palīdzēt tiem, kam tas visvairāk nepieciešams.
Šogad izgatavotas 110 sveces, kas tiks nogādātas Rēzeknes novada pašvaldībai un pēc tam tālāk dosies uz Ukrainu.
Feimaņu pamatskolas direktore Aina Drikšņa stāsta, ka uz ierakuma sveču meistarklasi ieradās aptuveni četrpadsmit 6., 8. un 9. klases skolēnu. Lielākā daļa bērnu šādā meistarklasē piedalījās jau pagājušajā gadā un ar lielāko prieku iesaistās šajā aktivitātē, lai sniegtu palīdzību Ukrainai.
Zemessardzes 35. kājnieku bataljona virsseržants, štāba virsseržants Artūrs Pakers atklāj, ka ziemas Ukrainā ir skarbākas nekā pie mums Latvijā un, iespējams, ierakuma sveces ir vienīgais veids, kā karavīriem sasildīties un kaut nedaudz izžāvēt arī savas personīgās mantas. A. Pakers norāda, ka ierakuma sveces noder ne tikai karavīriem frontē, bet arī tiem civiliedzīvotājiem, kuri dzīvo frontes zonā un kuriem šobrīd ir atslēgta elektrība, nodrošinot kaut nedaudz gaismas un siltuma.
A. Pakers atgādina, cik svarīgi ir turpināt atbalstīt Ukrainu karā: “Mēs redzam šo nežēlīgo karu, ko ir izvērsusi Krievija pret Ukrainu, un mēs nedrīkstam stāvēt malā. Mums vēsturē ir bijusi pieredze, kad mēs paliekam vieni paši, un mums tas rezultējās ar piecdesmit gadiem okupācijā. Mēs nevaram pieļaut, ka tas notiek ar vēl kādu valsti. Jebkurš atbalsts, arī vismazākais, ir mūsu devums Ukrainai, lai viņi varētu turpināt cīnīties par savu valsti, par savu neatkarību un dzīvot neatkarīgā valstī.”
Veicina Daugavpils cietokšņa starptautisku atpazīstamību
Februāra sākumā Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvalde oficiāli pieteicās dalībai “Forte Cultura” – Eiropas nocietināto pieminekļu kultūras maršrutā. Daugavpils cietoksnis, kas celts 1810.–1878. gadā un ir pasaulē pēdējais pabeigtais bastiona tipa nocietinājums, kļūs par 66. staciju šajā prestižajā tīklā, kas aptver 14 valstis. Dalība sniegs pilsētai piekļuvi plašai mārketinga platformai un sadarbības iespējām. Pārvaldes vadītāja p. i. Artjoms Mahļins uzsver, ka šis ir stratēģisks solis Daugavpils starptautiskās atpazīstamības veicināšanai. Tūristiem cietoksnis piedāvā unikālu vēsturisku pieredzi – no Napoleona karu notikumiem līdz mūsdienu kultūras objektiem, piemēram, Rotko muzejam un Inženieru arsenālam. Arī festivāls “Dinaburga 1812” iegūs lielāku starptautisko atbalstu.
Dalība “Forte Cultura” ne tikai stiprinās Daugavpils kā tūrisma galamērķa tēlu, bet arī pavērs iespējas piedalīties Eiropas projektos, piesaistīt finansējumu un dalīties pieredzē ar citām vēsturiskām pilsētām. Tīkla “Forte Cultura” oficiālā tīmekļvietne ir www.forte-cultura.eu.
Priecē gan baroks, gan roks

Publicitātes foto
Kuldīgā aizritējis konkurss “No baroka līdz rokam” Kurzemes reģiona izglītības iestāžu kolektīviem, gatavojoties XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, informē pašvaldībā.
Gan Kuldīgas Jauniešu mājā, gan Kuldīgas Kultūras centrā pulcējās vairāk nekā 330 Kurzemes izglītības iestāžu jauno mūziķu no 38 kolektīviem, pārstāvot Dienvidkurzemes, Tukuma, Talsu, Kuldīgas novadu, kā arī Liepāju un Ventspili.
Konkurss “No baroka līdz rokam” ir ikgadējs vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu konkurss, kas notiek trīs kārtās. Šajā gadā konkursa 1. kārta norisinājās video formātā, 2. daļa notiek Latvijas reģionos, savukārt konkursa noslēdzošais posms šogad ir dalība XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Tur no katra Latvijas reģiona konkursa tiek izvirzīti katra žanra un vecuma grupas laureātu kolektīvi, kas piedalīsies koncertos Vērmanes dārzā svētku laikā.
Ķekavas novada Baložos sākta gājēju celiņa izveide
Ķekavas novada pašvaldība Baložos sākusi īstenot Ezera ielas gājēju celiņa projektu un pabeigusi tā pirmo posmu – kompozītmateriāla tiltiņa uzstādīšanu pār meliorācijas novadgrāvi. Nākamajā posmā paredzēts ierīkot šķeldas celiņu gar Titurgas ielas pludmali līdz Ezera ielai.
Celiņa seguma ideja tika aizgūta no Jelgavas valstspilsētas, kur veiksmīgi realizēti vairāki projekti ar šī materiāla izmantošanu. Šķelda, kas tiek lietota infrastruktūras uzlabošanā, iegūta no Ķekavas novada teritoriju sakopšanā izzāģētajiem kokiem. Tādējādi tiek veikta to otrreizējā pārstrāde, kas vienlaikus ir arī videi draudzīgs risinājums.
Līvānos parādīsies jauns sporta veids – regbijs

Foto no Līvānu 1. vidusskolas arhīva
Līvānos notika regbija paraugdemonstrējumi un spēle, jo pasākuma rīkotāji regbija kluba “Livonia” dalībnieki šajā pilsētā atvērs regbija treniņu grupu.
Līvānu pašvaldība savā sociālā tīkla “Facebook” kontā informē, ka pirmā treniņnodarbība notikusi jau 3. martā. Līvānos, kur ir attīstīta vieglatlētika, futbols, basketbols un citi sporta veidi, regbijs būs pavisam jauna sporta aktivitāte, ko ierosināja paši līvānieši.
Regbija klubs “Livonia” jau uztur bērnu un pieaugušo treniņgrupas Siguldā, Mālpilī, Rīgā un citviet.
Regbijs ir komandu sporta veids, dzimis Anglijā, tā spēlētājiem pamatuzdevums ir dabūt ovālo bumbu aiz pretinieka laukuma gala līnijas.
Noslēgusies Cēsu klīnikas ārstniecības korpusa pārbūve
Ar svinīgu pasākumu Cēsīs nosvinēta Bērnu slimību nodaļas ar dienas stacionāru atvēršana pēc remontdarbiem.
Ārstniecības korpusa pārbūve sākās 2014. gadā ar ārsienu siltināšanu, jumta pārbūvi un saules kolektoru sistēmas uzstādīšanu siltā ūdens iegūšanai. No 2018. līdz 2022. gadam turpinājās ar Iekšķīgo slimību nodaļas pārbūve 4. un 5. stāvā, kā arī darbinieku ģērbtuvju izveide pagrabstāvā. No 2021. līdz 2023. gadam divās kārtās notika pārbūve Ķirurģijas nodaļā, Rehabilitācijas un ambulatorajā nodaļā un ambulatorās pediatrijas kabinetu blokā. Paralēli arī diagnostikas korpusā risinājās energoefektivitātes uzlabošanas projekti ar korpusa siltināšanu, saules paneļu uzstādīšanu elektroenerģijas ražošanai, ārējo un iekšējo siltumtrašu izbūvi.
2024. gadā ar Eiropas Savienības fondu atbalstu notika Bērnu veselības centra ambulatorās rehabilitācijas telpu pārbūve, izveidojot divus fizioterapeitu kabinetus, telpas bērnu dienas stacionāra procedūru veikšanai, mājīgu uzgaidāmo telpu ģimenēm, arī citas telpas. Tika iegādātas vairākas iekārtas. Lai ārstniecības vidi izveidotu mājīgu, talkā nāca Pētera Rozenberga Cēsu Mākslas skolas audzēkņi un pedagogi. Trīs telpas rotā sienu gleznojumi, kas tapuši pēc mākslas skolas audzēkņu skicēm. Kopš pērnā oktobra turpinājās remontdarbi Bērnu slimību nodaļā, lai sakārtotu ārstniecības vidi palātās un gaiteņos, veiktu griestu un inženiertīklu remontdarbus.
Šobrīd viss ārstniecības korpuss ieguvis pilnīgi jaunu infrastruktūru, iekšējo saturu.
Kopumā kopš 2014. gada infrastruktūras atjaunošanā un medicīnas tehnoloģiju nomaiņā investēti vairāk nekā deviņi miljoni eiro.
![]() |
![]() |
Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”. Projektā “Novadu balss” sadarbojas “Zemgales Ziņas”, “Kurzemes Vārds”, “Izdevniecība “Auseklis””, “Vietējā” un “Radio SWH”. |
Reklāma