Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

REĢIONU ZIŅAS: Pēc pamatskolas slēgšanas sesavniekus aicina uz “brīvā mikrofona” pēcpusdienu

Jelgavas novada Sesavas pamatskola aizvadījusi savu pēdējo mācību gadu un aicina skolas absolventus, pedagogus, tagadējos skolēnus, viņu vecākus un visus citus, kuri joprojām saistīti ar Sesavas pamatskolu, uz tikšanos un atmiņu pēcpusdienu 6. jūlijā, informē Jelgavas novada pašvaldība. Tikšanās sāksies pulksten 12, un Sesavas pamatskolas direktore Ināra Nikolajeva norāda, ka plānotais pasākums būs “brīvā mikrofona” formā. Iecerēta tikšanās ar klasesbiedriem, skolotājiem, kavēšanās atmiņās, savukārt pēcpusdienā kopīga pulcēšanās Sesavas pagasta svētkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sesavas pamatskolai 2023./2024. mācību gads ir pēdējais – skolu likvidēs, un mācības septembrī vairs nenotiks. Protams, skumīgi, jo nākamgad būtu jāsvin skolas apaļā 140 gadu jubileja. Tomēr ir jāspēj domāt reāli un jāpielāgojas pārmaiņām – beidzoties vienam posmam, sāksies cits. Kādam Sesavas pamatskola atmiņās paliks kā mācību vieta un bērnības skola, citam kā darbavieta. Sesavas pagasta svētkos aicinām kādreizējos vai nesenos skolas absolventus satikties neformālā atmosfērā, izstaigāt skolu, pakavēties atmiņās. Skolas kolektīvs gaidīs un uzņems ikvienu, kas šeit vēlas satikties,” stāsta Sesavas pamatskolas direktore.

Jelgavas novada pašvaldība šā gada janvāra domes sēdē pieņēma lēmumu par Sesavas pamatskolas likvidēšanu no 2024./2025. mācību gada.

Turpmāk skolas telpās tiks īstenota pirmsskolas izglītības programma, par to būs atbildīga Elejas pirmsskolas izglītības iestāde “Kamenīte”. Pamatskolas audzēkņiem turpmāk būs iespēja mācīties Elejas vidusskolā vai kādā citā izvēlētā skolā, norāda pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023./ 2024. mācību gadā Sesavas pamatskolā no 1. līdz 9. klasei mācījās 66 skolēni. Pirmsskolas grupā bija 51 izglītojamais.

No 1945. līdz 2024. gadam skolu absolvējuši aptuveni 1600 skolēnu. Skolas arhīvā nav ziņu par absolventu skaitu no 1885. līdz 1944. gadam, taču tie varētu būt aptuveni 1500 audzēkņu.

— Laikraksts “Zemgales Ziņas”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes ugunsdzēsējiem glābējiem jauns auto

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļa saņēmusi jaunu “Scania” ugunsdzēsības autocisternu. Pēc kāda laika Gulbenes daļai jābūt vēl vienam jaunam specializētajam transportlīdzeklim.

Dienestā laikraksts “Dzirkstele” noskaidroja, ka tā ir pilnpiedziņas “Scania 4×4” kravas automašīna, kura aprīkota ar modernu ugunsdzēsības un glābšanas darbiem nepieciešamo aprīkojumu. Automašīnā gandrīz visas ierīces glābšanas darbiem darbojas ar akumulatoriem un ir uzlādējamas, kas ir vienkāršākas lietošanā. Kabīnes ir aprīkotas ar funkcijām, kas īpaši pielāgotas ārkārtas darbiem, tāpēc ir ergonomiskas un atbilst augstiem drošības un kvalitātes standartiem. Ekipāžas vajadzībām viegli pielāgojamais salona izkārtojums un klimata kontroles sistēma ļauj ugunsdzēsējiem glābējiem ērti sagatavoties jebkuram izbraukumam uz ugunsgrēka dzēšanas vai glābšanas darbiem.

Jaunas autocisternas plānotas arī nākamajā gadā. Šobrīd ir noslēgti piegādes līgumi par pilnībā aprīkotām 64 “Scania” autocisternām, kuru piegāde notiks 2025. gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar jauno ugunsdzēsēju glābēju auto un tā aprīkojumu varēja iepazīties informatīvajā dienā “Bruņojies ar zināšanām!”, kas notika 15. jūnijā Gulbenes stadionā. Jaunā autocisterna devās uz savu pirmo izsaukumu pagājušajā nedēļā, kad pilsētas centrā aizdegās vieglā automašīna.

— Laikraksts “Dzirkstele”

Pārceļas uz jaunām telpam

Jelgavas novada pašvaldība šovasar aizsākusi vairāku pašvaldības iestāžu pārcelšanu uz bijušās Baltijas Starptautiskās akadēmijas Jelgavas filiāles telpām Ozolniekos, informē Jelgavas novada pašvaldība. Jaunajās telpās jau pārcēlies Ozolnieku jauniešu centrs, kurš līdz šim atradās Ozolnieku Sporta skolā. Pēc kosmētiskā remonta ēkas otrajā stāvā līdz mēneša beigām iekārtosies arī Jelgavas novada Neklātienes vidusskola, kura šobrīd atrodas pašvaldības Centrālās administrācijas telpās Jelgavā, Pasta ielā 37. Pielāgojot telpas, līdz vasaras beigām ēkā Skolas iela 4B iecerēts izvietot arī vairākas Ozolnieku Mūzikas skolas klases.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novada dome pērn rudenī atbalstīja lēmumprojektu par nekustamā īpašuma iegādi Ozolniekos. Nekustamā īpašuma iegāde aizņēma vairāk nekā astoņus mēnešus. Īpašums atrodas Ozolnieku centrā un līdz šim piederēja juridiskai personai Baltijas Starptautiskā akadēmija.

Līdztekus ēkas iegādes procesam noritējusi arī ēkas apsekošanas atzinuma izstrāde, ko veica SIA “Būves birojs”.

Mājas kafejnīcu dienās darbosies 11 vietas

13. un 14. jūlijā Dobeles novadā notiks Mājas kafejnīcu dienas, kad interesenti varēs nogaršot vietējos ēdienus, dzērienus un baudīt mājas kafejnīcu atmosfēru, informē pašvaldība. Šajās dienās ciemiņus gaidīs 11 novada mājās, saimniecībās, lauku sētās un tūrisma objektos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājas kafejnīcu dienās novadi, pagasti, pilsētas un ciemi aicina apmeklētājus izbaudīt vietējo kulināro piedāvājumu, iepazīstot arī to tradīcijas un kultūru. Šajās dienās savas durvis ikvienam apmeklētājam ver gan ēdināšanas uzņēmumi – kafejnīcas, restorāni, krodziņi, viesu mājas –, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet šajā dienā pārvēršas par kafejnīcām – atver savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem.

Divos Jelgavas privātajos bērnudārzos piedāvās bezmaksas vietas

Bērniem, kuri dzimuši 2019. un 2020. gadā un šobrīd reģistrēti rindā uz pašvaldības bērnudārzu, no 1. septembra būs iespēja apgūt pirmsskolas izglītības programmu bez vecāku līdzfinansējuma divos privātajos bērnudārzos – “Ābelītē” un “Pīlādzītī” –, informē Jelgavas pilsētas dome.

Līdz 30. jūnijam pašvaldība aicina 2019. un 2020. gadā dzimušo bērnu vecākus, kuru bērniem nav nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā, piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu viņu gatavību savam bērnam izvēlēties privāto pirmsskolas izglītības iestādi “Ābelīte” vai “Pīlādzītis”. Līdz 14. jūnijam bija saņemti 100 vecāku pieteikumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecākiem bērnudārzos “Ābelīte” un “Pīlādzītis” būs jāsedz tikai ēdināšanas izdevumi. Aptaujas anketa ir pieejama tīmekļvietnē jelgava.lv.

Projekta īstenošanas laiks ir trīs mācību gadi – no 2024. gada 1. septembra līdz 2027. gada 31. augustam. Tas nozīmē, ka visi bērni, sākot no četru gadu vecuma, kuri tagad iesaistīsies projektā, līdz pat skolas gaitu uzsākšanai varēs saņemt projekta finansētu vietu privātajā bērnudārzā. Projekts tiks īstenots, piesaistot Eiropas Sociālā fonda finansējumu.

— Laikraksts “Zemgales Ziņas”

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts “Mans pagasts, mana pilsēta”. Par publikāciju saturu atbild “Zemgales Ziņas”.

Publikācijas tapušas, “Zemgales Ziņām” sadarbojoties ar laikrakstiem “Latvijas Avīze”, “Staburags”, “Dzirkstele”, “Bauskas Dzīve”, “Alūksnes un Malienas Ziņas” un “Ziemeļlatvija”. #SIF_MAF2024

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.