Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

10 Interesantākās Pludmales Visā Latvijā

Latvija var dižoties ar jūras krasta līniju teju 500 km garumā. Mūsu dzimtenē ir pieejamas daudzveidīgas pludmales, īpaši izceļoties citviet pasaulē retāk sastopamām plašām pludmalēm ar skaistām kāpu zonām. Apskatīsim desmit izteiktākās Latvijas pludmales visā krasta līnijas garumā. Sāksim netālu no Lietuvas robežas un aizceļosim gandrīz līdz Igaunijai.

Papes dabas parka pludmale
Šī pludmale ir īpaša ar to, ka atrodas Papes daba parka teritorijā, kur pieejamas papildus atpūtas iespējas - savvaļas zirgu apskate, pārgājienu takas, Papes ezers, Nidas purvs. Interesanti, ka šī pludmale ir vienīgā Latvijā, kur atrodami pludmalē izskaloti kūdras gabali (posmā gar Nidas purvu).

Pludmale no Nidas līdz Jūrmalciemam stiepjas 20 km garumā.

Liepājas pludmales
Tālāk virzoties jāizceļ Liepājas pludmale un netālu esošā Karostas pludmale. Liepājas pludmale sezonas laikā ir ļoti apmeklēta, jo aprīkota ar dažādām izklaides iespējām, arī restorāniem un pludmales bāriem. Tā ir arī ļoti plaša un vēsākā laikā var paslēpties augstajās kāpās. Pludmale atrodama gan pašā Liepājas centrā, gan vairākos guļamrajonos, piemēram, Ezerkrastā. 

Karostas pludmale ir īpaša ar divām lietām - no vienas puses neaizmirstami skati pateicoties kara laika nocietinājumiem, kas tagad nodrošina sirreālus skatus, no otras puses tā bieži vien tiek atzīta par netīrāko pludmali Latvijā.

Jūrkalnes stāvkrasts
Kā jau nosaukums liecina, Jūrkalnes pludmale atšķiras ar savu gleznaino krasta līniju, kas izveidojusies pateicoties Latvijā augstākajam stāvkrastam. Skats no 20m augstas kraujas vien ir gana iespaidīgs, lai būtu iemesls apmeklēt šo pludmali.

Šo vietu iecienījuši arī kaitbordisti, vindsērfinga entuziasti un arī paraplanieristi to atzīst par labu esam.

Staldzenes stāvkrasts
Vēl viens stāvkrasts, Staldzenes stāvkrasts atrodas pie pašas Ventspils un arī ir burvīgs tieši ar savu iespaidīgo skatu. Tas ir 400 m garš un stāvkrasta augstums ir aptuveni 4-8 m. Staldzenes stāvkrastu no citiem atšķir īpaša detaļa – šeit paveras dažādās Baltijas jūras stadijās veidojušies nogulumi - zilā māla nogulumi, Kurzemes apledojuma morēns, 10 000 gadu senas koku atliekas un citi.

Staldzenes stāvkrasts ir dabas pieminekļa statusā.

Kolkasrags
Kolkasrags ir kopumā dabas mīļotāju iecienīta apmeklējumu vieta, taču arī pludmale ir viena no tām, kas vismaz Latvijas kontekstā būtu jāizceļ. Izrādās, tā ir izcelta arī pasaules līmenī, jo ir iekļuvusi pasaules dabas neskartāko pludmaļu sarakstā.

Svarīgākais, ko var sastapt Kolkasraga pludmalē, ir divu ūdens plūsmu saskaršanās - atklātās Baltijas jūras un Rīgas līča viļņu saduršanās.

Kaltenes akmeņainā piekraste
Lai novērtētu, kādas tad ir pludmales Rīgas līča rietumu pusē, kur saule neriet, raksturīgākā varētu būt Kaltenes akmeņainā piekraste. Noteikti liels kontrasts smilšainām un plašām Kurzemes piekrastes pludmalēm. Ar to arī ir īpaša Kaltenes pludmale, ar kontrastu.

Visa piekraste ir klāta ar lieliem laukakmeņiem un te var sastapt arī lielāko jūrakmeni Latvijā - Grīļu dižakmeni, kura augstums ir iespaidīgie 2.4 m, bet apkārtmērs - 15 m.

Majori
Jūrmalas pludmales, sevišķi Majori ir Latvijas pludmaļu klasika. Ārvalstu tūristiem tā ir viena no pirmajām pludmalēm, kas noteikti jāapmeklē, vadoties pēc ceļvežu ieteikumiem. Krievijas, citu bijušo padomju republiku vecākās paaudzes cilvēkiem tā ir nostaļģija pēc veciem laikiem. 

Tajā pašā laikā Majori un citas Jūrmalas pludmales ir ļoti apmeklētas un populāras arī vietējo iedzīvotāju vidū. Bez pludmales apmeklējuma ir iespēja arī pastaigāties pa Jūrmalas ieliņām, ieskaitot galveno, Jomas ielu.

Līdzīgas pludmales ir arī otrā Rīgas pusē, Bolderājas, Vecāķu.

Lilastes pludmale
Dodoties tālāk no Rīgas uz Igaunijas pusi, noteikti jāpiemin Lilastes pludmale. Šī pludmale ir piemērota tiem, kas vēlas izrauties no Rīgas lielpilsētas atmosfēras, tajā pašā laikā nepatērējot daudz laika ceļā. Nav tik pārpildīta kā Jūrmalas vai Vecāķu pludmales, toties smilšaina pludmale, parasti tīrs ūdens un noteikti var baudīt atpūtu kopā ar visu ģimeni.

Baltā kāpa Saulkrastos
Saulkrasti kopumā asociējas ar vasaru, atpūtu. Noskaņa šeit tā vien vilina doties uz pludmali un izbaudīt dabu - tāda mazā Latvijas kūrortpilsētiņa. Baltā kāpa ir arī lieliska vieta pārgājienam, pastaigai. Vairākas kafejnīcas, restorāni, bērnu laukumi, pludmales volejbola laukumi un citas iespējas aktīvai atpūtai.

Veczemju klintis
Lieliska pludmale jaunām bildēm sociālo tīklu profilos. Pludmale ar 6m augstu stāvkrastu, kurš izveidojies ar klintīm ar dažādām interesantām alām, veidojot neparastu skatu. Kopumā klintis veido 12 km garu posmu un ieži, kas veido klintis, izveidojušies pirms 350-380 miljoniem gadu.

Veczemju klintis ir tik krāšņas un iespaidīgas, ka te ir filmētas slavenās kinofilmas “Ilgais ceļš kāpās” un “Zītaru dzimta”.

Apceļo Latviju kopā ar saviem tuvajiem un, ja nepieciešams finansiāls atbalsts, izmanto iespēju saņemt kredītu no uzņēmuma Incredit piedāvāto pakalpojumu klāsta.

Reklāmraksti