5 efektīvi ieteikumi lieliskai atpūtai brīvā dabā

Temperatūras stabiņš, palēnām pakāpjoties arvien augstāk un augstāk, liek sarosīties dabas un aktīvās atpūtas mīļotājiem. Brīvdabas atpūtas vietu piedāvājums Latvijā ir plašs, atliek vien izvēlēties sev vistīkamāko no tām. 

Lai atpūta pie dabas būtu izdevusies, neaizmirstiet iepriekš padomāt par savu labsajūtu, ērtību un drošību. Iepazīstieties ar dažiem efektīviem ieteikumiem, lai nodrošinātu lieliskas atmiņas par pavadīto laiku.

Jāizvēlas piemērots inventārs 
Galvenais ieteikums, kas noteikti jāņem vērā lieliskai atpūtai dabā , ir pienācīga parūpēšanās par naktsmītnes piemērotību. Ja nevēlaties tērēt līdzekļus atpūtas namiņa īrēšanai, jāizvēlas atbilstoša telts. Teltis ir visai dažādas. Pirms telts izvēles, jāņem vērā tās piemērotība sezonai, ūdensnecaurlaidība, konstrukcijas izturība, ventilācijas efektivitāte un telts auduma materiāls. 

Teltij, tāpat kā guļammaisam, jābūt kvalitatīvai. Līdzi jāņem arī ērts virsmatracis. Tas uzturēs pareizu mugurkaula stāvokli, kā arī nodrošinās saldu un relaksētu miegu .Noteikti nevajadzētu aizmirst arī par spilvenu. Tas atbalstīs kaklu un palīdzēs pamosties bez stīvuma sajūtas muskuļos.

Ņemiet līdzi atbilstošu apģērbu
Pēc ērtas guļvietas nodrošināšanas,jāpadomā par atbilstoša apģērba izvēli. Vērā jāņem gan laika apstākļi, gan izvēlētās aktivitātes. Apģērbam ir jābūt ērtam, lai tas neierobežotu Jūsu kustības. Vislabāk izvēlēties elastīga auduma apģērbu. Ja plānots doties mežā, ieteicams izvēlēties košas krāsas apģērbu, lai Jūs būtu pēc iespējas vieglāk pamanāms. 

Jāpadomā arī par aksesuāriem. Saulainā laikā nedrīkst aizmirst par cepuri vai lakatiņu. Tas pasargās Jūsu galvu no pārkaršanas . Acu veselībai noteikti jāvalkā saulesbrilles, kas pasargās no kaitīgajiem UV stariem. 

Lai pārvietoties būtu komfortabli, kājās ieteicams vilkt ērtus apavus. Ja plānots doties pastaigā pa meža vai pļavas takām, apaviem vajadzētu būt noslēgtiem. Neaizmirstiet arī par lietus mēteli.

Iekārtojiet drošu piknika vietu
Kad līdzi ņemamais apģērbs salikts somās, laiks pievērsties maltītes izvēlei. Pārtiku vajadzētu uzglabāt tai paredzētās aukstuma kastēs. Noteikti neaizmirstiet par dzeramo ūdeni. Lai piknikošana būtu ērta, līdzi jāņem sedziņa vai daži veci spilveni, uz kuriem apsēsties. 

Ja piknika vietu esat nolēmis iekārtot pats, svarīgi ievērot ugunsdrošību. Plānotajā ugunskura vietā jāizrok bedre un jānoceļ velēns. Ugunskura vietai jābūt aptuveni divreiz lielākai diametrā par pašu uguni. Svarīgi nepamest ugunskuru, kamēr tas vēl kūp. Pirms došanās pie miera, nodzēsiet to ar smiltīm vai ūdeni.

Atbaidiet nevēlamus viesus
Lai vakara gaitā izvairītos no nevēlamiem viesiem, jāizvairās no ēšanas teltī. Dīvnieku oža ir ļoti attīstīta, tie sajutīs ēdiena smaržu pa gabalu. Ieteicams pusdienas vai vakariņas ieturēt pēc iespējas tālāk no telts vietas. Dzīvnieki visdrīzāk neapdraudēs Jūsu drošību, taču radīs izbīli, ierodoties pavisam negaidīti.

Efektīvs triks negaidītu viesu laicīgai pamanīšanai ir sausu koku zaru vai kāda čaboša auduma novietošana pie telts. Tas dzīvnieku aizbiedēs pirms saskaršanās ar telti.

Izveidojiet piederumu komplektu
Ja siltās sezonas laikā esat nolēmis doties dabā vairākkārt, labs palīgs būs jau iepriekš izveidots noderīgu piederumu komplekts. Tas palīdzēs vairot Jūsu labajūtu un drošību. Šajā komplektā jāiekļauj:

● Pretodu līdzeklis vai sveces
● Pretiedeguma krēms
● Plāksteri
● Roku dezinfekcijas līdzeklis
● Pretsāpju tabletes
● Mitrās salvetes
● Šķiltavas vai sērkociņi
● Lukturis
● Rezerves baterijas
● Atkritumu maisi

Atpūta brīvā dabā var būt lielisks veids, kā relaksēties un uzkrāt enerģiju, lai ar pilnu sparu dotos tālāk ierastajos ikdienas  darbos. Atpūtai nepieciešamos atribūtus un teltis internetā atradīsiet tiešsaistes veikalā 220.lv - https://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/turisms/teltis

Lai atpūta pie dabas sagādā prieku un neaizmirstamas atmiņas!

Reklāmraksti