Kritēriji, pēc kuriem vadīties, izvēloties datoru skolēnam

Apstākļi, kas valda visā pasaule, ir likuši pārkārtot ierasto ikdienas ritmu un pielāgoties jaunam ikdienas ritmam. Skolēni ir vieni no tiem cilvēkiem, kuriem nākas visvairāk pielāgoties pārmaiņām. Ja iepriekš skolēni bija pieraduši mācīties klātienē, katru dienu tikties ar skolotājiem un klases biedriem, tad šobrīd šādas iespējas nav. Viss mācību process notiek attālināti, tāpēc skolēniem ir jāprot pielāgoties šīm pārmaiņām. 

Taču, lai attālinātais mācību process noritētu veiksmīgi, ir nepieciešams dators. Iespējams, ka lielākajai daļai skolēnu šī ierīce jau ir mājās, tomēr dažiem tas vēl ir jāiegādājas. Kā vecākiem saprast, kurš no visiem datoriem būs piemērots skolēnam? Raksta turpinājumā būs minēti kritēriji, pēc kuriem vadīties, izvēloties datoru skolēnam.

Mobilitāte
Tā kā vairums skolēnu ikdienā ir ļoti aktīvi, ir svarīgi, lai viņiem nekas netraucētu un vajadzības gadījumā viņi varētu nokļūt no vienas vietas uz otru vietu pēc iespējas ātrāk. Piemēram, ja skolēnam ir nepieciešams lietot datoru ārpus mājām, tad ir svarīgi, ka tas ir pārnēsājams. Tāpēc šajā gadījumā vislabāk būs iegādāties portatīvo datoru. Tāpat portatīvais dators būs ļoti noderīgs, ja bērns vēlēsies pamainīt mācību vietu mājoklī, jo pavadīt vairākas stundas vienā vietā varētu būt diezgan grūti. 

Izmēri
Jāņem vērā, ka no datora izmēra ir atkarīgs tas, cik ērti varēs ar viņu strādāt, kā arī to pārnēsāt. Ja skolēns ļoti bieži pārnēsā savu datoru, tad vislabāk, ja tas ir pēc iespējas vieglāks. Bērniem nav ieteicams dators, kas ir smagāks par 1,7 kilogramiem. Pusaudžiem var izvēlēties jau nedaudz lielākus un smagākus datorus. Taču, ja bērns ir pieradis visu laiku mācīties vienā vietā, tad var, protams, izvēlēties arī stacionāro datoru. 

Arī datora ekrāna izmēram ir nozīme. Ja datoram būs mazs ekrāns, bērnam būs grūtāk visu saskatīt un strādāt ar dažādām lietotnēm. Piemēram, ja bērns jau apgūst informātiku un strādā ar Excel programmu, tad pavisam noteikti vajadzētu izvēlēties datoru ar lielu ekrānu. 

Operētājsistēma
Arī operētājsistēmai ir jāpievērš uzmanība. Ja Jūsu bērnam ir interese par tehnoloģijām, kā arī viņš labprāt meklē un iegūst jaunas zināšanas par dažādām lietotnēm un programmām, tad ļoti laba izvēle būs Windows operētājsistēma. Tā ir salīdzinoši vienkārša un neradīs nekādas grūtības, lai bērns varētu gan mācīties, gan atpūsties, izmantojot datoru.  

Palīgatmiņa
Par palīgatmiņu tiek uzskatīts cietais disks – HDD vai SSD cietais disks. Cietajos diskos iespējams glabāt tādus datus kā fotogrāfijas, dziesmas, filmas vai ko citu. Ja Jūsu bērnam patīk fotografēt vai klausīties mūziku, tad, iespējams, viņam būs nepieciešams pēc lielāks cietais disks, lai visiem failiem pietiktu vietas. 

Kur iegādāties datoru?
Datorus var iegadāties gan elektropreču veikalos, gan internetā. Jāņem vērā, ka internetā datoru izvēle lielākoties ir daudz plašāka kā tradicionālajos veikalos. Piemēram, interneta veikalā 220.lv datori ir pieejami ļoti plašā klāstā, tāpēc tur noteikti atradīsiet savam skolēnam piemērotu datoru. Tāpat šajā interneta veikalā varēsiet iegādāties citas datorpreces, kas ir nepieciešamas, lai mācīšanās process būtu vēl vienkāršāks un produktīvāks.

Pirms iegādāties konkrētu datoru, jāņem vērā, ka tas ir ilgtermiņa ieguldījums, tāpēc jāizvēlas tāds dators, kurš atbildīs skolēna vēlmēm un vajadzībām arī pēc 2 vai 3 gadiem. 

Reklāmraksti