Skrejritenis vai skrituļdēlis: ko izvēlēties?

Gan skrejriteņi, gan skrituļdēļi kļūst arvien populārāki gan bērnu, gan pieaugušo vidū. Tomēr, ja ir vēlme iegādāties kādu no šiem braucamajiem, var rasties apjukums - kuram tad dot priekšroku? Turpinājumā daži aspekti, kam pievērst uzmanību, lai izdarītu labāko izvēli gan tad, ja vēlaties iegādāties skrejriteni vai skrituļdēli sev, gan arī tad, ja plānojat iepriecināt bērnu. 

Būtiskākās nianses:

  • Braukšanas ērtums - skrejritenis ir vienkāršāk manevrējams, stabilāks;
  • Ērtības - skrituļdēli ir vienkāršāk pārvadāt nekā skrejriteni;
  • Iemaņu gūšana - iemācīties braukt ar skrejriteni ir vienkāršāk;
  • Drošība - skrejritenis ir drošāks ( stabilāks) nekā skrituļdēlis

Vadoties tikai pēc šī uzskaitījuma, jāsecina, ka rezultāts ir gandrīz vai neizšķirts. Tātad - tas, kura ir labāka izvēle, atkarīgs no tā, kādu nozīmi piešķirat iepriekš minētajiem kritērijiem. 

Skrejritenis vai skrituļdēlis: galvenās atšķirības 
Skrejriteņiem visbiežāk ir divi riteņi un stūre. Skrituļdēļi ir aprīkoti ar četriem ritenīšiem, un tiem nav stūres. Gan skrejritenim, gan skrituļdēlim ir klājs, uz kā stāvēt. 

Ātrums 
Nākamais svarīgais aspekts, ko vērts aplūkot, ir pārvietošanās. Nav mazsvarīgi, ka ar skrejriteni ātrumu attīstīt var daudz ātrāk, nekā ar skrituļdēli, jo pirmajā variantā Jūs turaties pie stūres, savukārt otrajā Jums nav pie kā pieturēties, tādēļ Jums jābalansē ar vienu kāju, kamēr atstumjaties ar otru. 

Stūrēšana 
Vēl viens būtisks faktors ir stūrēšana - arī šajā gadījumā punkts skrejriteņa labā -  lai mainītu virzienu, nepieciešams tikai pagriezt stūri. Pārvietojoties ar skrituļdēli, jāveic manevri ar kājām - nezaudējot līdzsvaru. 

Braukšana 
Ja runājam par pašu braukšanu, skrejriteņi šajā ziņā ir daudz parocīgāki - jau pieminētās stūres dēļ. Iesācējs uz skrituļdēļa var ātri zaudēt līdzsvaru - braucot ar skrejriteni, šāda iespējamība ir mazāka.  Starp citu, skrejriteņi pieejami šeit.

Manevrēšana 
Manevrēt ar skrejriteni ir vienkāršāk nekā uz skrituļdēļa, jo, pateicoties vienam priekšējam ritenim un stūrei, Jūs varat veikt ļoti asu pagriezienu pat ļoti šaurā vietā. Manevram ar skrituļdēli, nezaudējot līdzsvaru (piemēram, veicot pagriezienu), ir nepieciešams vairāk prasmju četru riteņu konstrukcijas dēļ.

Apstāšanās 
Vairumā gadījumu apstāšanās ar skrejriteni ir vienkāršāka, jo tas aprīkots ar bremzēm. Un pat tad, kad skrejritenim bremžu nav, apstādināt to ir vienkāršāk - arī šajā gadījumā noderīgs elements ir stūre - pie tās var pieturēties, lai saglabātu līdzsvaru. 

Ērtības 
Ja Jūs vai bērns izmantosiet braucamo, lai dotos uz darbu vai skolu, tad skrituļdēlis varētu būt parocīgāks, jo ir vieglāk pārnēsājams. Atsevišķi skrejriteņu modeļi ir salokāmi, tomēr tik un tā nebūs tik parocīgi, kā skrituļdēļi. 

Iemaņu apguve 
Lielākā daļa braucēju ir vienisprātis, ka  braukt ar skrejriteni iemācīties ir vienkāršāk nekā apgūt skeitborda pamatus. Iesācējam ir diezgan vienkārši uzlēkt uz skrejriteņa, satvert stūri un stumties uz priekšu. Nepaiet arī ilgs laiks, lai iemācītos vienkāršus trikus. Turpretī, lai iemācītos noturēt līdzsvaru uz skrituļdēļa, izdarīt grūdienu un bremzēt ar kājām ir nepieciešams daudz vairāk treniņu. 
Savukārt, ja runājam par triku apguvi, grūtības pakāpe abos gadījumos vērtējama kā līdzvērtīga - protams, te jāņem vērā, ka atšķiras gan triki, gan to sarežģītība. 

Drošība
Runājot par drošību - te atkal punkts skrejriteņu labā. Tie ir stabilāki un, līdz ar to arī drošāki. 

Kā redzams - gan skrejritenim, gan skrituļdēlim (meklēt 220.lv) ir savas priekšrocības un trūkumi. Lai arī kuram no variantiem Jūsu dotu priekšroku, labākos risinājumus atradīsiet interneta veikalā 220.lv. Plaša izvēle, vienkārša pasūtījuma noformēšana un izdevīga piegāde - tas viss Jūsu ērtībām.

Reklāmraksti