
Jelgavas novadā dalību 2025. gada pašvaldību vēlēšanās pieteikuši 11 kandidātu saraksti un iedzīvotājiem jāievēl 19 domnieki. “Zemgales Ziņas” lūdza visiem sarakstiem izvirzīt vienu kandidātu, kas sniedz atbildes uz laikraksta jautājumiem.

8. saraksts
“JAUNĀ VIENOTĪBA”
1. Kāda ir Jūsu personīgā motivācija balotēties, un kāpēc uzticaties Jūsu saraksta pašvaldības vadītāja kandidātam un citām personībām sarakstā?
Esmu dzimis, audzis elejnieks, ieguvis augstāko juridisko izglītību. Tagad pēc sava statusa esmu vidējais zemnieks, kas apsaimnieko 380 hektāru saimniecību, kur audzējam labību un kartupeļus. Ejot politikā, es zināmā mērā eju sava tēva Gunāra Butevica pēdās. Viņš savulaik bija ievēlēts Elejas pagasta padomē.
Pirms pāris gadiem, kad vērsos pēc palīdzības Jelgavas novada pašvaldībā, “Jaunās Vienotības” deputāts Uldis Ainārs man tiešām centās palīdzēt, tādēļ arī uzticos šai partijai.
2. Uz ko ieteiktu vēlētājiem vairāk skatīties – uz partijas programmu vai deputātu kandidātu paveiktajiem darbiem?
Protams, partiju programmas ir svarīgas, taču vairāk jāskatās uz darbiem – kā strādā deputāti un viņu izveidotais pašvaldības pārvaldes aparāts.
3. Vai uzskatāt, ka līdzšinējais darbības kurss ir jāturpina?
Iepriekšējā sasaukumā Jelgavas novadā valdošā koalīcija mainījās četras reizes, tādēļ uz šo jautājumu nevar atbildēt viennozīmīgi. Es atzīstu par pareizu februārī notikušo Ulda Aināra atkāpšanos no domes priekšsēdētāja amata. “Jaunā Vienotība” nevarēja uzņemties atbildību par tādu 2025. gada budžetu, kurā ar opozīcijas spēku iekļauts 22 ceļa posmu remonts. Pašvaldībai bija krasi jāpārtrauc līdzšinējā dzīve, kas ritēja pārāk izšķērdīgi. Tagad skaidrs, ka bez divu miljonu eiro aizņēmuma Valsts kasē šogad iztikt nevarēs.
4. Kāda ir Jūsu nostāja skolu tīkla reorganizēšanā?
Saistībā ar skolu tīkla optimizēšanu uzskatu, ka Elejas vidusskolai, kuru pats esmu beidzis un kur par skolotāju strādāja mana māte, būtu jāsaglabājas. Taču ir ļoti jāstrādā, lai vidusskola skolēnus nezaudētu. Pašlaik Elejas vidusskola ir vājāka, salīdzinot ar Pilsrundāles vidusskolu.
5. Vai demogrāfijas jautājums jāatstāj Saeimas deputātu ziņā vai tomēr pašvaldības arī var dot savu artavu?
Pašvaldībām vajag dot savu artavu demogrāfijas jautājuma risināšanā. Tajā ietilpst gan vietējās uzņēmējdarbības atbalstīšana, gan skolu tīkla jautājums. Manuprāt, pašvaldībai piederošos dzīvokļus, kas tiek izsolīti par kapeikām, vajadzētu atvēlēt jauno speciālistu piesaistei.
6. Vai Jūsu partijai/apvienībai ir plāns, kā samazināt birokrātiju pašvaldībā?
Ar šo problēmu ikdienā nesaskaros un neesmu to pētījis, bet “Jaunajā Vienotībā” ir lietpratēji, kam es uzticos un kam šajā jautājumā būtu ko teikt.
7. Vai partija/apvienība turpinās esošās budžeta prioritātes pašvaldībā vai mainīs tās?
Prioritātes ir jāmaina. Ja jauns asfalts iet gar Latvijas Zemnieku savienības deputātam piederošu ražošanas objektu un ceļš gar Elejas vidusskolu, kur ikdienā simtiem reižu pārvietojas bērni, ir bedrains kā Donbasā, tad pašvaldībā ar budžeta prioritātēm kaut kas nav kārtībā.
8. Vai uzskatāt, ka pašvaldībai ir jāiesaistās atbalsta sniegšanā Ukrainai?
Ukraina ir jāatbalsta, jo ukraiņi cīnās arī par mums. 2022. gadā Jelgavas novada pašvaldība noslēgusi sadarbības līgumu ar Rava-Ruskas pašvaldību Ukrainā. Līgums ir jāpiepilda ar reālu saturu.
9. Kādu prognozējat vēlētāju aktivitāti šajās vēlēšanās? Vai tā būs augstāka par līdzšinējo?
Ceru, ka šajās vēlēšanās nobalsos vairāk nekā pirms četriem gadiem, kad vēlētāju aktivitāte bija tikai 29%. Turklāt aktīvāki toreiz bija nevis Elejas puses, bet gan agrākā Ozolnieku novada ļaudis. Uz vēlēšanām neiet tie, kas ir apmierināti ar to, kā ir. Vajag tiekties uz ko augstāku.
Reklāma