
Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana šā gada pašvaldību vēlēšanām sākās 19. martā un noslēdzās 8. aprīlī. Jelgavā dalību 2025. gada vēlēšanās pieteikuši 12 saraksti un iedzīvotājiem jāievēl 15 domnieki. “Zemgales Ziņas” lūdza visiem sarakstiem izvirzīt vienu kandidātu, kas sniedz atbildes uz laikraksta jautājumiem.

10. saraksts
“PROGRESĪVIE”
1. Kāda ir Jūsu personīgā motivācija balotēties, un kāpēc uzticaties Jūsu saraksta pašvaldības vadītāja kandidātam un citām personībām sarakstā?
Kandidēju, jo vēlos reālas pārmaiņas – visu jelgavnieku, īpaši jauno ģimeņu un senioru, labklājības uzlabošanos un dzīvojamā fonda attīstību. Esmu dzimis un audzis “Rāviņa režīmā” un uzskatu, ka mērs nedrīkst tik ilgi atrasties amatā, jo tas veicina stagnāciju un intereses zudumu par iedzīvotājiem.
Savai komandai uzticos, jo redzu, ka šie cilvēki patiesi grib, lai pilsēta piedzīvo pozitīvas izmaiņas, lai jaunieši nedotos laimīgās zemes meklējumos, bet saprastu, ka tā ir tepat – Jelgavā. Mūsu sarakstā nav cilvēku ar bagātu politisko pieredzi, un tas jāvērtē kā priekšrocība, jo pietiekamā zināšanu bāze un vēlme strādāt ļaus uz daudzām lietām paskatīties tieši no ierindas jelgavnieka skatpunkta, nevis kaut kādu politisko vai ekonomisko grupējumu diktētā rakursa.
2. Uz ko ieteiktu vēlētājiem vairāk skatīties – uz partijas programmu vai deputātu kandidātu paveiktajiem darbiem?
Pašvaldību vēlēšanās parasti izvēle tiek izdarīta par labu cilvēkam, nevis politiskajai programmai, jo iedzīvotājs balso par savu interešu pārstāvi vietā, ko sauc par savām mājām. Es ieteiktu dot iespēju arī gados jauniem cilvēkiem, jo tieši viņi ir tie, kas dzīvos Jelgavā rīt, rūpēsies par saviem vecākiem un vecvecākiem, veidos ģimenes un attīstīs pilsētu!
3. Vai uzskatāt, ka līdzšinējais darbības kurss ir jāturpina?
Domes darbs pēdējos sasaukumos saistās ar intrigām, korupcijas riskiem, nekorektiem iepirkumiem, tiesvedībām un vēlētājiem doto solījumu nepildīšanu, tātad pozitīvi novērtēt to nevar. Ir lietas, kas jāturpina, piemēram, infrastruktūras sakārtošana, īpaši orientējoties uz jaunu uzņēmumu atvēršanu, nodrošinot labi apmaksātu darbavietu radīšanu arī tiem vairāk nekā 10 000 jelgavnieku, kuri šobrīd strādā Rīgā, ceļā ziedojot laiku, ko varētu pavadīt ar ģimeni. Noteikti jāveic audits pašvaldībā un tās kapitālsabiedrībās, jo funkcijas pārklājas, finanses bieži tiek tērētas nepārdomāti un bez ilgtermiņa stratēģiskās plānošanas. Jelgavnieki ar saviem nodokļiem uztur milzīgo pašvaldības aparātu, tādēļ par tēriņiem jābūt detalizētām atskaitēm, ar kurām var iepazīties ikviens. Pašvaldības līdzfinansējuma programmām, kas palīdz pilsētai attīstīties, piemēram, pagalmu labiekārtošanai un atbalstam nevalstiskajām organizācijām, finansējums jāpalielina, vienlaikus izstrādājot caurspīdīgus noteikumus, lai atbalstu varētu saņemt ikviens, nevis tikai izredzētie.
4. Kāda ir Jūsu nostāja skolu tīkla reorganizēšanā?
Kvalitatīva skolu tīkla reorganizācija var uzlabot vispārējo situāciju, bet nedrīkst vienkārši visu ņemt un sagraut. Nav normāli, ka Pārlielupes pusē ir tikai viena vidusskola. Tā ir pārpildīta, nepietiek kabinetu, turklāt 4. vidusskolas, kurā arī es esmu mācījies, vecais korpuss jau sen ilgojas pēc remonta. Ļoti nopietni jādomā par kvalificētu psihologu un sociālu darbinieku piesaisti izglītības iestādēm (paredzot piemaksas no pašvaldības budžeta), jo diemžēl mobings un bulings nemazinās, tieši pretēji – iet plašumā.
5. Vai demogrāfijas jautājums jāatstāj Saeimas deputātu ziņā vai tomēr pašvaldības arī var dot savu artavu?
Lai jauna ģimene gribētu bērnus, viņiem jājūtas stabili un droši par rītdienu. Viena lieta – Saeimas lēmumi, bet arī pašvaldība nedrīkst palikt malā. Jelgavā ir zemākie bērna piedzimšanas pabalsti Latvijā, uz vietu bērnudārzā – garas rindas, jaunās ģimenes nevar atrast vietu, kur vīt ģimenes ligzdu, – tie visi ir jautājumi, kas jārisina pašvaldībai, nevis jāgaida Laimes lācis no Saeimas.
6. Vai Jūsu partijai/apvienībai ir plāns, kā samazināt birokrātiju pašvaldībā?
Iepriekš minēju pašvaldības un kapitālsabiedrību auditu. Tas precīzāk ļautu redzēt funkciju pārklāšanos. Daudzas lietas šobrīd ir smagnējas, piemērs tam bija aprīlī – ielas apledoja, bet, kamēr “Pilsētsaimniecība” nodeva informāciju ielu apsaimniekotājam, kamēr tīrītāji izbrauca ielās, iedzīvotāji sēdēja sastrēgumos, kavēja darbu un skolas un iekļuva avārijās.
7. Vai partija/apvienība turpinās esošās budžeta prioritātes pašvaldībā vai mainīs tās?
Mēs vēlamies fokusēties uz uzņēmējdarbības attīstīšanu, iedzīvotāju labklājības kāpumu, infrastruktūras (ieskaitot sabiedrisko transportu) attīstību un visām paaudzēm paredzētu kultūras piedāvājumu.
8. Vai uzskatāt, ka pašvaldībai ir jāiesaistās atbalsta sniegšanā Ukrainai?
Jā, bet vairāk jādomā nevis par zivs, bet makšķeres piedāvāšanu Ukrainas iedzīvotājiem.
9. Kādu prognozējat vēlētāju aktivitāti šajās vēlēšanās? Vai tā būs augstāka par līdzšinējo?
Aktivitāte būs augstāka, jo esam sasnieguši to kritisko punktu, kad palikt mājās un ļaut izdarīt izvēli mūsu vietā citiem vairs nedrīkst. Tādēļ – tiekamies 7. jūnijā pie vēlēšanu urnām!
Reklāma