Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Rīgā iepretim Krievijas vēstniecībai aplūkojams Ukrainas armijas iznīcināts okupantu tanks “T-72B”

Ukrainas armijas iznīcināts Krievijas okupantu tanks “T-72B” pie Krievijas vēstniecības Latvijā

No 24. februāra līdz 26. martam Kronvalda parkā iepretim Krievijas vēstniecībai Latvijā ir aplūkojams Ukrainas bruņoto spēku iznīcināts Krievijas okupantu tanks “T-72B,” informē Aizsardzības ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tanku 2022. gada 31. martā cīņas laikā iznīcināja Ukrainas aizstāvji Bučas apgabalā. Ukrainas bruņotajiem spēkiem izdevās tanku neitralizēt, izmantojot kumulatīvo lādiņu, trāpot tanka munīcijas nodalījumam, kas izraisīja sprādzienu un spēcīgu ugunsgrēku.

Šodien, 24. februārī, pulksten 11, atklājot iznīcinātā Krievijas armijas tanka ekspozīciju, to apmeklēs aizsardzības ministre Ināra Mūrniece, Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko un citi aicinātie viesi. Pasākums būs publisks, pieejams ikvienam interesentam.

Tanks ir Ukrainas Nacionālā militārās vēstures muzeja eksponāts, par kura eksponēšanu līgumu ir noslēdzis Latvijas Kara muzejs. Aizsardzības ministrija izsaka pateicību Ukrainas Aizsardzības ministrijai un bruņotajiem spēkiem, kā arī Ukrainas Nacionālajam militārās vēstures muzejam par iespēju eksponātu izstādīt Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tieši šodien, 24. februārī, aprit gads, kopš Krievija uzsāka brutālu pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, kas ir turpinājums agresorvalsts mēģinājumiem kopš 2014. gada graut Ukrainas suverenitāti un teritoriālo nedalāmību.

Latvija Ukrainai gatavo jaunu militārās palīdzības kravu un tuvākajā laikā piegādās Ukrainai desmitiem “Stinger” pretgaisa aizsardzības sistēmas, divus Mi-17 helikopterus, desmitiem ložmetējus un to munīciju, desmitiem bezpilota lidaparātus, kā arī rezerves daļas haubicēm.

Pēc kravas nosūtīšanas Latvijas palīdzība Ukrainai būs sasniegusi 370 miljonus eiro jeb 1% no IKP. Tāpat Latvija šogad plāno apmācīt 2000 dažāda līmeņa Ukrainas bruņoto spēku karavīrus, kas būs divas reizes vairāk nekā pērn.

Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.