Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Rīgas dzirnavnieks” šogad plāno iepirkt divas reizes vairāk auzu; piedāvā zemniekiem optimizēt izmaksas par kaltes pakalpojumiem

Graudu pārstrādes uzņēmums “Rīgas dzirnavnieks” šogad plāno iepirkt divas reizes vairāk auzu nekā pērn, kad no zemniekiem tika iegādātas 17 tūkstoši tonnas šīs kultūras. Savukārt, lai optimizētu lauksaimnieku darbu, uzņēmums piedāvā arī kaltes pakalpojumus, tādējādi atvieglojot darbu un risinot graudu uzglabāšanas jautājumu, informē uzņēmums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn “Rīgas dzirnavnieks” kviešu, auzu, rudzu graudus iepirka 52 tūkstošu tonnu apjomā. Uzņēmums ir gatavs šogad palielināt visu graudaugu iepirkuma apjomu, galvenokārt, fokusējoties uz auzu iegādes palielināšanu. Jau tagad uzsākti preventīvi darbi, lai augustā un septembrī uzņemtu maksimāli daudz graudaugu, uzpildot tam paredzētās silosa tipa graudu glabātuves jeb graudu uzglabāšanas torņus. Pašreiz izveidota sadarbība arī ar īpašu alpīnistu grupu, kuri veic attīrīšanas darbus, kā arī dezinfekciju, lai tādējādi nodrošinātu to, ka glabātuves ir gatavi jaunās ražas pieņemšanai un glabāšanai.

“Ražas pieņemšanas laikā tiek piesaistīti papildu darbinieki, kuri ir liels atbalsts, jo ražas apjomi ierasti ir lieli un elevators strādā līdz pat 18 stundām katru dienu,” saka “Rīga dzirnavnieks” tirdzniecības un loģistikas direktore Iveta Švarce, piebilstot, ka pieņemot graudus, tiek veiktas ekspress analīzes uz vietas, tādējādi pārbaudot mitrumu, proteīnu, tilpummasu un citus rādītājus, lai pēc tam graudus sašķirotu atbilstoši to kvalitātei.

Apzinoties darba specifiku un to, ka zemniekiem īsā laika posmā jānovāc visa raža, ko nepieciešams gan uzglabāt, gan nodrošināt ar pirmapstrādi, izmantojot kaltes, “Rīgas dzirnavnieks” piedāvā saviem sadarbības partneriem arī kaltes pakalpojumu. “Lielākajai daļai zemniekiem pašiem ir iespēja kaltēt graudus pie sevis, mūsu pakalpojums ir interesants arī viņiem, jo mēs palīdzam atbrīvot kaltes citām kultūrām, kas īpaši svarīgi gadījumos, ja graudu apjoms ir liels un tos nav kur uzglabāt. Mēs aicinām zemniekus graudus droši vest pie mums, lai optimizētu procesus un daudz ātrāk nodotu izaudzēto ražu,” norāda I.Švarce.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn “Rīgas dzirnavnieks” saražoja vairāk nekā 43 tūkstošus tonnu produkcijas, no kurām eksportēti tiek tikai nedaudz virs diviem tūkstošiem tonnu produkcijas. “Galvenais mūsu klients ir Latvijas ģimenes, atvedot graudus pie mums, skaidri zinām, ka saražotie produkti būs katrā Latvijas mājvietā uz galda. Mēs esam pārliecināti, ka Latvijas tirgum noteikti pietiks produkcijas, jo primāri fokusējamies uz vietējo tirgu un tikai tad izvērtējam eksportēšanas iespējas,” saka I.Švarce, piebilstot, ka uzņēmums turpina meklēt sadarbības partnerus, kā arī saglabāt veiksmīgas attiecības ar jau esošajiem.

AS “Rīgas dzirnavnieks ietilpst AB „Baltic Mill“, kuram pieder vēl vairāki Baltijas graudu pārstrādes uzņēmumi – Lietuvā UAB „Malsena Plius“,Igaunijā A/S „Balti Veski“, kā arī makaronu ražošanas uzņēmums Lietuvā UAB „Amber Pasta“.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.