Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Rūpēs par drošību aicina sakopt privātajiem īpašumiem piegulošās teritorijas

Lai mazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kas saistīti ar nepietiekamu redzamību ielu un krustojumu malās augošo apstādījumu dēļ, “Pilsētsaimniecība” aicina iedzīvotājus sakopt privātajiem īpašumiem piegulošās teritorijas – nopļaut zāli, apzāģēt dzīvžogu, krūmus un kokus, kas traucē redzamību un pārvietošanos. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pilsētsaimniecībā” norāda, ka Jelgavā vairākās vietās privāto teritoriju apstādījumos ir konstatēti koki, krūmi un citi dekoratīvie apstādījumi, kas sazarojuši virs gājēju ietvēm, veloceliņiem un brauktuvēm. Gājējiem un velobraucējiem šādi apstādījumi, lūstoši zari vai lapotne, kas liecas pāri ietvēm vai veloceliņiem, pasliktina pārvietošanos un rada pat bīstamas situācijas. Ielu krustojumos pārāk sazarojuši dzīvžogi vai koki var apgrūtināt satiksmi, jo tie nav pārskatāmi.

Iedzīvotāji aicināti sakopt īpašumus un atbrīvot ielu krustojumu redzamības trīsstūrus un īpašumiem blakus esošās gājēju ietves un ielu malas no traucējoša apauguma ar krūmiem un koku zariem, kā to nosaka Jelgavas pilsētas saistošie noteikumi Nr.22-37 “Apstādījumu uzturēšanas un aizsardzības noteikumi Jelgavas valstspilsētas pašvaldības teritorijā”. Noteikumi paredz, ka virs ietvēm zaru augstums pieļaujams ne zemāks kā 2,5 metri, virs brauktuvēm – ne zemāks kā 4,5 metri.

Īpašumu un tiem piegulošo teritoriju uzturēšana un kopšana īpašniekam jāveic saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.22-36 “Jelgavas valstspilsētas pašvaldības teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi”, kas paredz zāles pļaušanu pēc nepieciešamības, nepieļaujot tās garumu virs 20 centimetriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt neapbūvēta nekustamā īpašuma teritorijā nekustamā īpašuma īpašnieks nodrošina zāles nopļaušanu ne retāk kā divas reizes gadā līdz kārtējā gada 30. jūnijam un 15. septembrim, katrā pļaušanas reizē nodrošinot zāles garumu līdz 20 centimetriem. Pļaušana jāveic visā teritorijā, ja nekustamais īpašums atrodas daudzstāvu dzīvojamās apbūves, publiskās apbūves vai jauktas centra apbūves teritorijā, kā arī piecu metru platā joslā gar blakus esošā apbūvētā īpašuma robežām, ja neapbūvētais nekustamais īpašums atrodas ārpus daudzstāvu dzīvojamās apbūves, publiskās apbūves vai jauktas centra apbūves teritorijas.

Jāatgādina, ka par pilsētas ielu un iekšpagalmu infrastruktūru objektu bojājumiem, nekārtībām un iespējamiem objektu uzlabošanas priekšlikumiem var ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787 vai elektroniski – interaktīvajā KARTĒ.

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.