Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Saeima atbalsta likuma grozījumus pedagogu plašākai sargāšanai no skolēnu un vecāku emocionālās un fiziskās vardarbības

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem paredzēts ieviest regulējumu, kas pedagogus plašāk sargāšot no skolēnu un vecāku emocionālās un fiziskās vardarbības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, grozījumi paredz likumā nostiprināt to, ka izglītojamais pret pedagogu nedrīkst pieļaut emocionālu un fizisku vardarbību. Gadījumā, ja pret pedagogu vērsta skolēnu vai viņu vecāku vardarbība, pedagogam paredzētas tiesības saņemt atbalstu no izglītības iestādes vadītāja, kā arī dibinātāja.

Izglītības iestādes vadītājam plānots pienākums izvērtēt pedagoga sniegto informāciju par vardarbību, kā arī ziņot iestādes dibinātājam vai tiesībsargājošajām institūcijām. Savukārt dibinātājam, saņemot informāciju no iestādes vadītāja par skolēnu vai viņu vecāku vardarbību pret pedagogu, būs jānodrošina saņemtās informācijas izvērtēšana un iesniegšana tiesībsargājošajām institūcijām.

Tāpat likumā plānots nostiprināt to, ka pedagogam tūlītēji nav jāatbild uz skolēnu vai viņu vecāku telefona zvaniem, ziņām vai elektroniskām vēstulēm, ja tās saņemtas ārpus pedagoga darba laika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sabiedrību arvien biežāk sasniedz informācija par emocionālu un fizisku vardarbību pret pedagogiem no izglītojamo un viņu vecāku puses. Diemžēl daudz šādi gadījumi tiek noklusēti, paliek pie paša pedagoga vai izglītības iestādē, kas ne tikai nerisina problēmu, bet to pat saasina, jo izglītojamie, saprotot, ka nesodīti pret pedagogu var vērst emocionālu vai fizisku vardarbību, turpina to darīt drosmīgākā un nežēlīgākā veidā. Emocionālās vardarbība pret pedagogu no izglītojamā vecāku puses visbiežāk izpaužas pedagoga nepamatotā kritizēšanā gan klātienē, gan telefoniski, gan sarakstēs, gan rakstot nepamatotas sūdzības visām atbildīgajām institūcijām. Emocionālās un fiziskās vardarbības pret pedagogu problēma ir jārisina steidzami, likumā stiprinot pedagogu tiesības, iekļaujot izglītības iestādes vadītāja un dibinātāja pienākumu ziņot par vardarbību, kā arī pastiprinot izglītojamo un vecāku atbildību,” izmaiņas pamato to autori.

Grozījumus iesniedza deputāti Evija Papule (AP), Edgars Tavars (AS), Armands Krauze (ZZS), Viktors Valainis (ZZS) un Vjačeslavs Dombrovskis (AP).

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.