Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Saeimā ievēlē komisiju vadītājus, pie amatiem tiekot arī ZZS un “Progresīvo” politiķiem

Saeimā trešdien darbu sāka jaunie komisiju sastāvi, pirmajās sēdēs ievēlot priekšsēdētājus, to vietniekus un sekretārus. Komisiju vadībā tiek ievēlēti jau iepriekš prognozētie deputāti, pie amatiem tiekot arī opozīcijas partiju “Progresīvie” un Zaļo un zemnieku savienība politiķiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pirmā uz sēdi sanāca Saeimas Ārlietu komisija, kas par priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Nacionālās apvienības (NA) parlamentārieti Rihardu Kolu.

Virzīt Kolu par komisijas vadītāju pārējiem komisijas locekļiem piedāvāja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS). Pārējiem balsojot par, pret Kola kandidatūru balsoja “Stabilitātei!” deputāti Iļja Ivanovs un Dmitrijs Kovalenko.

Kols rosināja par komisijas priekšsēdētāja biedru iecelt parlamentārieti Juri Viļumu (AS), ko atbalstīja lielākā daļa parlamentāriešu. Par komisijas sekretāri deputāti ievēlēja “Jaunās vienotības” (JV) pārstāvi Irmu Kalniņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien tās priekšsēdētāja amatā ievēlēja parlamenta deputāti Andu Čakšu (JV). Iepriekš gan izskanējis, ka Čakša varētu pretendēt arī uz vietu jaunajā Krišjāņa Kariņa (JV) valdībā.

Par komisijas priekšsēdētājas biedru ievēlēts parlamentārietis Artūrs Butāns (NA) un par komisijas sekretāri deputāte Aiva Vīksna (AS).

Komisijas amatpersonas tika ievēlētas ar pārliecinošu balsu vairākumu, tomēr pret kandidātiem balsoja abi “Stabilitātei” parlamentārieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas parlamentārieši trešdien par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvi Daigu Mieriņu. Par Mieriņas kandidatūru balsoja visi komisijas deputāti.

Politiķe priekšsēdētāja biedra amatam izvirzīja deputāta Māra Sprindžuka (AS) kadidatūru, ko parlamentārieši vienbalsīgi atbalstīja. Iepriekš izskanējis, ka arī Sprindžuks varētu pretendēt uz ministra amatu.

Savukārt komisijas sekretāra amatā deputāti ievēlēja parlamentārieti Andreju Ceļapīteru (JV).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēja Didzi Šmitu (AS). Uz komisijas priekšsēdētāja amatu kandidēja arī Linda Liepiņa (LPV), taču ar pārliecinošu balsu vairākumu, saņemot deviņu deputātu atbalstu, priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Šmits.

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieci tika ievēlēta deputāte Inese Lībiņa-Egnere (JV) un par komisijas sekretāri – deputāte Leila Rasima (P). Neoficiāli minēts, ka Lībiņa-Egnere varētu būt kandidāte tieslietu ministres amatam topošajā Kariņa valdībā.

Deputāti parlamenta Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē trešdien komisijas vadītāja amatā ievēlēja JV deputātu Rihardu Kozlovski (JV). Pret Kozlovska ievēlēšanu amatā balsoja “Stabilitātei!” deputāti Dmitrijs Kovaļenko un Viktorija Pleškāne, taču pārējie balsoja par.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kozlovskis piedāvāja par priekšsēdētāja biedru izraudzīties Andri Šuvajevu (P), ko deputāti atbalstīja ar absolūto balsu vairākumu. Komisijas sekretāra amatam Kozlovskis rosināja ievēlēt Jāni Vitenbergu (NA), un arī šo piedāvājumu komisijas parlamentāriešu vairākums atbalstīja.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja amatā trešdien tika ievēlēts deputāts Raimonds Bergmanis (AS). Par Bergmani balsoja desmit deputāti, pret balsojot deputātam Aleksejam Rosļikovam (“Stabilitātei”).

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts deputāts Edvīns Šnore (NA), savukārt par komisijas sekretāru parlamentārietis Jānis Skrastiņš (JV).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdien komisijas sēdē par Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju pēc deputātu balsojuma kļuva JV parlamentārietis Andrejs Judins. Par Judinu kā komisijas vadītāju balsoja desmit deputāti, taču “Stabilitātei” parlamentārietis Igors Judins bija pret.

Jaunievēlētais komisijas vadītājs rosināja par priekšsēdētāja biedru ievēlēt deputātu Edmundu Teirumnieku (NA). Juridiskās komisijas sekretāra amatam Judins izvirzīja Ati Deksni (AS). Arī šīs kandidatūras komisijas deputāti balsojumā atbalstīja.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien par priekšsēdētāju ievēlēja Lindu Matisoni (AS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts deputāts Kaspars Briškens (P), savukārt par komisijas sekretāru – parlamentārietis Mārtiņš Felss (JV).

Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju vadīs JV pārstāve Inga Bērziņa. Viņa izvirzīja priekšlikumu par priekšsēdētāja biedru iecelt deputātu Andri Bērziņu (ZZS). Viņa kandidatūru atbalstīja vairums deputātu.

Par komisijas sekretāri savukārt Bērziņa rosināja ievēlēt deputāti un bijušo labklājības ministri Ramonu Petraviču (LPV). Arī šis lēmums komisijā ar balsojumu tika atbalstīts.

Parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija par savu priekšsēdētāju ievēlēja deputātu Jāni Vucānu (ZZS). Par komisijas priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts deputāts Atis Deksnis (AS), savukārt par komisijas sekretāru – parlamentārietis Raivis Dzintars (NA).

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja amatā tika ievēlēta deputāte Agita Zariņa-Stūre (JV).

Par komisijas priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts deputāts Česlavs Batņa (AS), savukārt par komisijas sekretāru – parlamentārietis, kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Par parlamenta Pieprasījumu komisijas priekšsēdētāju deputāti ievēlēja JV pārstāvi Hosamu Abu Meri.

Kandidēšanai uz komisijas vadītāja amatu deputāte Linda Liepiņa (LPV) izvirzīja arī parlamentārieti Augustu Brigmani (ZZS) un sevi. Tomēr Brigmanis no iespējas kļūt par komisijas priekšsēdētāju atteicās, tādējādi uz amatu kandidēja divi politiķi – Abu Meri un Liepiņa.

Pēc deputātu balsojuma ar vēlēšanu zīmēm tika nolemts amatā iecelt Abu Meri.

Jaunievēlētais Pieprasījumu komisijas vadītājs priekšsēdētāja biedra amatam izvirzīja deputāta Aleksandra Kiršteina (NA) kandidatūru, ko atbalstīja vairums parlamentāriešu.

Par komisijas sekretāru politiķi ievēlēja deputātu Lauri Lizbovski (AS).

Vadība neievēlēta vēl palikusi Eiropas lietu komisijai, Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijai, Nacionālās drošības komisijai un Ilgtspējīgas attīstības komisijai. Šo četru komisiju vadību plānots ievēlēt ceturtdien.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.