Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sāk sociālo kampaņu “Vārdi sāpina! Klusums nogalina…” bērnu mentālās veselības atbalstam
Trešdien, 27.aprīlī, sākta kampaņa “Vārdi sāpina! Klusums nogalina…”, kuras mērķis ir sniegt psihoterapeitu atbalstu skolas vecuma bērniem, kuri cieš no emocionālām problēmām, tostarp mobinga un citām, informē kampaņas rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kampaņu realizē biedrība “Taureņa efekts” sadarbībā ar Ziemeļvalstu Mentālās veselības centru, “Latvijas Neatkarīgo Tirgotāju Kooperācija” (veikalu tīkls “Aibe”), kā arī tehnoloģisko partneri “Dolphnet”.

Kampaņas organizatori aicina vecākus, tuviniekus, skolotājus un citus līdzcilvēkus pieteikt projektam tos bērnus, kuriem Covid-19 pandēmijas vai citu iemeslu dēļ radušās emocionālas problēmas, kuras pašu spēkiem nav iespējams atrisināt, tādējādi nepieciešama speciālistu iesaiste.

“Vārdi sāpina! Klusums nogalina…” mērķis ir sniegt profesionālas ārsta konsultācijas, lai uzlabotu bērnu mentālo veselību. Kampaņas ietvaros atbalstu plānots sniegt bērniem no daudzbērnu ģimenēm, no nepilnām ģimenēm (audzina viens no vecākiem), kā arī adoptētiem vai aizbildniecībā esošiem bērniem. Rindas kārtībā, izvērtējot pieteikuma anketu, skolēniem tiks nodrošinātas septiņas vizītes pie psihoterapeita, palīdzot efektīvi tikt galā ar emocijām un uzlabojot attieksmi pret vienaudžiem, kā arī konsultējot par turpmākās sadarbības veidošanu un nepieciešamo speciālistu atbalstu,” – stāsta biedrības “Taureņa efekts” līdzdibinātāja Olga Kazaka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēdējie divi gadi iezīmējušies ar divām sociāli emocionālām krīzēm, kas nes sev līdzi virkni konsekvenču ekonomikā, politikā, kultūrā, finansēs, drošībā. Apmulsuši jūtas visi. Pirmkārt, pieaugušie paši, un tad vēl arī bērni ar saviem jautājumiem, prasību izskaidrot, kā arī vēlēšanos saprast,” saka Ziemeļvalstu Mentālās veselības centra izveidotāja, ārste Gunta Ancāne.

“Nav viegli ar vienu, diviem bērniem ģimenē, bet pavisam grūti, ja ir daudzbērnu ģimene – tad vecāki fiziski un emocionāli ātri tiek izsmelti un paātrināti nogurst. Šīm ģimenēm mēs vēlētos nākt palīgā vispirms,” viņa piebilst.

Projekta gaitā plānots strādāt ne tikai ar bērniem, bet arī viņu ģimenēm, lai palīdzētu saprast, kā veidot labvēlīgas attiecības savā starpā un uzlabotu kopējo situāciju gan mācību jautājumos, gan kontaktējoties ar vienaudžiem un citiem apkārtējiem cilvēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodrošinātu līdzekļus projekta realizācijai, pašreiz “Aibe” veikalos izvietotas jau vairāk nekā 60 ziedojumu kastītes visā Latvijā. “Kad pie mums vērsās ar projekta ideju, uzreiz sapratām, ka tas atbilst mūsu vērtībām un arī iesaisti atbalstīja partneri, jo Latvijas Neatkarīgo tirgotāju kooperācija kopumā apvieno vairāk nekā 270 uzņēmumus ar kopējo veikalu skaitu virs 550, tāpēc aicinām ikvienu būt aktīviem un sniegt savu ieguldījumu mūsu bērnu nākotnē,” saka Latvijas Neatkarīgo Tirgotāju Kooperācijas attīstības direktors Juris Lamberts.

Ziedot projektam “Vārdi sāpina! Klusums nogalina…” var arī biedrības “Taureņa efekts” mājaslapā https://taurenaefekts.lv/ziedot/?id=7091

Tās ģimenes, kuras jūt, ka nepieciešama psihoterapeitu atbalsts, aicinātas aizpildīt pieteikuma anketu https://taurenaefekts.lv/projekti/vardi-sapina-klusums-nogalina/.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Anketā norādītie dati tiks uzglabāti šifrētā veidā, ko nodrošinās tehnoloģiskais partneris “Dolphnet”. “Mēs jau daudzus gadus korporatīvajiem klientiem un valsts iestādēm nodrošinām augstas drošības mākoņskaitļošanas un optiskā interneta pieslēguma pakalpojumus. Ierasti mūsu projektos datu aizsardzības un drošības prasības pārsniedz Eiropas likumdošanā noteikto, jo lielajiem klientiem drošība ir ļoti būtiska ,” saka “Dolphnet” valdes loceklis Edgars Grīnbergs, piebilstot, ka ar lielu prieku uzņēmums atbalsta šo projektu, ļaujot augstās drošības garantijas izmantot šajā Latvijas bērniem un visai sabiedrībai būtiskā un noderīgā projektā.

“Vārdi sāpina… Klusums nogalina!” projekta ietvaros plānots veidot arī video lekcijas un realizēt citas aktivitātes, lai preventīvi izglītotu gan bērnus, gan vecākus un pedagogus par riskiem, kas var rasties laikus neuzsākot palīdzības sniegšanu, tādējādi palīdzot atpazīt mobinga simptomus.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.