Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sākusies reģistrēšanās pasaules diktātam latviešu valodā

Sestdien, 14. oktobrī, pulksten 12.15 notiks IX pasaules diktāts latviešu valodā, kuru varēs rakstīt gan attālināti, gan arī klātienē. Jelgavā diktātu klātienē interesenti varēs rakstīt Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33. Šobrīd sākusies reģistrēšanās dalībai diktātā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī būs jau devītā diktāta norises reize, un šogad tekstu diktātam radījis rakstnieks Māris Bērziņš, savukārt Rīgā – Gaismas pilī – to diktēs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Agnese Budovska.

Lai piedalītos diktāta rakstīšanā klātienē, nepieciešams iepriekš reģistrēties vietnē www.raksti.org, izvēloties vienu no 16 rakstīšanas vietām 11 Latvijas pilsētās.

Reģistrēties diktāta rakstīšanai klātienē varēs līdz 12. oktobra vakaram. Savukārt tie, kuri nebūs paspējuši reģistrēties, to varēs izdarīt arī klātienē neilgi pirms diktāta sākuma, taču jāņem vērā, ka tas būs iespējams vien tad, ja būs brīvas vietas. Tādēļ organizatori diktāta rakstīšanai klātienē iesaka reģistrēties savlaicīgi. Dalībnieki, kuri par diktāta rakstīšanas vietu izvēlējušies ZRKAC, aicināti uz diktāta rakstīšanu ierasties pulksten 11.40.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diktātu varēs rakstīt arī attālināti, un šai dalības formai nav nepieciešams iepriekš speciāli pieteikties, bet ir nepieciešams izveidot lietotāja kontu vietnē www.raksti.org. Attālināti diktāts tiks translēts tiešajā ēterā “Latvijas Radio 1”, “Latvijas Televīzijā” un Latvijas sabiedrisko mediju portālā “LSM.lv”, kā arī diktāta mājaslapā.

Pasaules diktāts latviešu valodā ir privāta iniciatīva, kuras mērķis ir attīstīt latviešu valodu un stiprināt tās saknes mūsdienu multikulturālajā vidē, vienlaikus attīstot prasmi rakstīt latviski, sekmējot cieņu pret dzimto valodu, veidojot ciešāku saikni ar latviešu diasporām ārpus Latvijas, saliedējot sabiedrību, kā arī aicinot cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Deviņu gadu laikā no neliela valodas entuziastu rīkota pasākuma tas ir izaudzis par starptautisku projektu, kurā pērn piedalījās 2000 interesentu no 29 valstīm. Katru gadu kāds no mūsdienu latviešu rakstniekiem rada aptuveni 300 vārdu tekstu, ko diktē kāds slavens latviešu aktieris.

Aptuveni 300 vārdu garā diktāta tekstā ietvertās latviešu valodas normas pārbaudījusi un apstiprinājusi Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas pētniece Baiba Saulīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labojot diktātu, atzīmes netiks liktas, taču tiks norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits, lai ikviens interesents varētu novērtēt savas zināšanas. Labāko rezultātu ieguvēji tiks apbalvoti ar vērtīgām grāmatām no diktāta partneriem – Latviešu valodas aģentūras, grāmatnīcas “Jāņa Roze” un izdevniecības “Zvaigzne ABC”.

Ziņu sagatavoja Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.