Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Saņem atzinību Latvijas Ainavu arhitektūras balvas pasniegšanā

Dobeles novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Taiga Gribuste un Dobeles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Nadežda Čerpaka balvas pasniegšanā.

Apbalvojot uzvarētājus, Latvijas Ainavu arhitektūras balva 2022 svinīgā apbalvošanas ceremonija norisinājās 9. jūnijā Rīgā. Pasākumā piedalījās arī Dobeles novada pašvaldības pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro Dobeles novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Taiga Gribuste, Latvijas Ainavu arhitektūras balva 2022 Dobeles novads piedalījās nominācijā “Ārtelpas” ar “Saules parku”, ko balvai iesniedza parka projektētāji un ar “Pļavas ielas terases labiekārtošana Bērzes upes kreisajā krastā”, ko pieteica pašvaldība.

““Saules parks” dabūja Nacionālās žūrijas balvu, uzsverot runā, cik unikāli uzņēmēji spēj vienoties tādam vērienīgam ziedojumam pilsētas labā. Mūsu terase tika novērtēta ar atzinības rakstu. Nominācijā “Procesi’’ Kultūras pārvalde iesniedza pieteikumu “Tradīcijās balstīti svētki Dobeles pils pagalmā” un arī saņēma atzinības rakstu,” stāsta T.Gribuste.

Latvijas Ainavu arhitektu asociācija otro reizi organizēja Latvijas Ainavu arhitektūras balvu (LAABA) (pirmā norisinājās 2019. gadā), ar mērķi veicināt sabiedrības un citu nozaru speciālistu izpratni par ārtelpu kā nozīmīgu estētikas un sociālas vides saskarsmes vietu, nacionālas un vietējas nozīmes kultūrvides stiprinātāju, un ilgtspējīgas attīstības sastāvdaļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālās žūrijas komisijas sastāvā darbojās Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Barbara Ābele, ceļu inženieris, satiksmes infrastruktūras plānotājs Elmārs Daniševskis, ainavu arhitekte, Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības dibinātāja Inese Grundule, Latvijas Arhitektu savienības valdes priekšsēdētāja Linda Leitāne, ainavu arhitekte Līga Jumburga, pilsētpētnieks Mārtiņš Eņģelis, ainavu arhitekte Zane Legzdiņa un florista amata meistare Aija Žagariņa.

Savukārt, starptautiskās žūrijas komisijā darbojās ainavu arhitekts un Velingtonas Viktorijas universitātes pasniedzējs Bruno Marques, Igaunijas Ainavu arhitektu asociācijas prezidente Maarja Gustavson, ainavu arhitekts no Francijas Henri Bava, nīderlandiešu ainavu arhitekts Peter Veenstra un Somijas Ainavu arhitektu asociācijas priekšsēdētāja Pia Kuusiniemi.

Kopumā LAABA 2022 nominācijās “Ārtelpa”, “Procesi”, “Personība” bija saņemti 57 pieteikumi. Latvijas Ainavu arhitektu asociācijā norāda, ka ieguldītais finansējums minēto objektu un vietu izveidē aptver gandrīz 189 miljonu eiro budžetu un 127,27 hektāru lielu platību Latvijā. Objektu projektēšanā un izveidē ir strādājuši vairāk nekā 100 projektēšanas uzņēmumi, 73 būvfirmas un vadošie speciālisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Dobele.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.