Satraucošā cīņā “Zemgale/LLU” gūst svarīgu uzvaru (FOTO)

Aizsargs Patriks Ozols svin uzvaras vārtus. Foto: Ruslans Antropovs

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” papildlaikā ar rezultātu 4:3 (2:2; 1:1; 0:0; 1:0) pieveica “Liepājas” hokejistus un izlīdzināja “Optibet” hokeja līgas izslēgšanas kārtas pusfināla sērijas rezultātu – 1:1.

Šoreiz jelgavnieki nedeva viesiem spēles sākumā pārņemt kontroli savās rokās un rādīja līdzvērtīgu sniegumu. Diemžēl kārtēja banāla kļūda aizsardzība, ļāva “Liepājas” lietuviešu leģionāram Marka Kaleinikovas atklāt spēles rezultātu – 0:1.

“Zemgale/LLU” bija nepieciešamas vien 12 sekundes, lai izlīdzinātu spēles rezultātu. Aizsargs Daniels Goršānovs raidīja ripu uz vārtiem, bet tās lidojuma trajektoriju mainīja Aleksis Ostaņkovičs – 1:1.

Pirmās trešdaļas vidū jelgavnieki nonāca lielā mazākumā un viesu aizsargs Kristaps Nīmanis atkārtoti izvirzīja “Liepāju” spēles vadībā – 1:2. Turpinājumā jau liepājnieki nonāca mazākumā, kuru viņi nosacīti izturēja. Kad piektais laukuma spēlētājs kāpa uz ledus, rezultātu izlīdzināja “Zemgale/LLU” uzbrucējs Kristaps Roķis – 2:2.

Otrās trešdaļas sākumā viesi nopelnīja noraidījumu, kuru veiksmīgi izmantoja jelgavnieku uzbrucējs Edgars Kulda. Pirmais viņa metiens trāpīja vārtu pārliktnī, bet ar otro metienu viņš trāpīja tieši mērķī – 3:2.

Saraustītā trešdaļas turpinājumā bija grūti gūt vārtus, bet 22 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām, kad ledus saimnieki “nosēdās” aizsardzībā, “Liepājas” uzbrucējs Māris Miezis panāca rezultāta izlīdzinājumu – 3:3.

Trešajā trešdaļā abu komandu spēlētāji centās nepieļaut liktenīgas kļūdas, tādēļ īpaši daudz vārtu gūšanu momentu neizveidoja, ka rezultātā spēles pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu.

Papildlaikā satraukums turpināja pieaugt un jebkāda kļūda varēja katrai komandai maksāt daudz. Jelgavniekiem vairākas situācijās neizdevās izraut uzvaru, kamēr pie lietas nepieķērās komandas bombardieris Roberts Jekimovs.

Roberts ātri iegāja liepājnieku aizsardzības zonā un spēja nokļūt līdz metiena pozīcijai, kur viņu pārkāpjot noteikumus nogāza no kājām. Aizturētā soda laikā ripa nonāca pie Edgara Kuldas, kurš spēja atrast brīvu aizsargu Patriku Ozolu, kurš raidīja ripu neaizsargātajā vārtu daļā – 4:3.

Nākamo spēli komandas aizvadīs Liepāja trešdien 23. martā. Šobrīd sērijas rezultāts ir 1:1. Izslēgšanas kārtas pusfināla sērija turpinās līdz brīdim, kad kāda no komandām gūs četras uzvaras.

Vārtu guvēji

“Zemgale/LLU”: 03:09 Aleksis Ostaņkovičs (Goršānovs), 17:32 Kristaps Roķis (Ozols); 22:20 Edgars Kulda (Veinbergs, Ozols) – vairākums; 68:01 Patriks Ozols (Jekimovs, Kulda).

“Liepāja”: 02:57 Mark Kaleinikovs (Bērziņš, Egle); 11:00 Kristaps Nīmanis – vairākums (+2); 39:38 Māris Miezis (Kamergrauzis, Nīmanis).