Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Scandagra Latvia”: Minerālmēsliem cenas vēl palielināsies

Tā kā pieprasījums pēc gāzes un tās cena ziemas mēnešos augs, minerālmēsliem cenas vēl palielināsies, aģentūrai LETA pauda “Scandagra Latvia” minerālmēslu un kaļķa produktu menedžeris Aleksandrs Katiševs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš skaidroja, ka, lai gan šobrīd silto laikapstākļu ietekmē gāzes cena ir nedaudz samazinājusies un rūpnīcas ir atsākušas ražošanu, uz gala produkta cenu būtiska ietekme nav novērota.

Katiševs stāstīja, ka ziemā, iestājoties aukstākam laikam, un ražošanā patērējot vairāk gāzes, cena pakāpsies gan gāzei, gan minerālmēsliem, tāpēc pašlaik ir labs brīdis, lai tos iepirktu jau pavasarim.

Vienlaikus viņš aģentūrai LETA norādīja, ka, ja agrāk minerālmēslu transportam izmantoja dzelzceļu, tad šobrīd visas piegādes notiek izmantojot kuģus un ostas, kuras līdz galam nav gatavas lielajam minerālmēslu pieprasījumam un svarīgs ir jautājums cik savlaicīgi būs iespējams piegādāt nepieciešamos minerālmēslu apjomus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāstīja Katiševs, viens no “Scandagra Latvia” kuģiem, kurš tika pasūtīts vasarā, atnāks tikai decembra beigās un nevar paredzēt, kad pasūtījums atnāks, ja to pasūta tagad.

Viņš uzskata, ka svarīgākais ir nodrošināt nepieciešamo minerālmēslu apjomu pirmajai papildu mēslošanas reizei pavasarī, bet vēlāk var cerēt un skatīties, kā mainās situācija. 

Pēc Katiševa teiktā, pastāv liels risks, ka zemnieki, kuri nebūs iepirkuši minerālmēslus laicīgi, var pavasarī palikt bez minerālmēsliem, kā tas notika šī gada sākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus Katiševs teica, ka kopumā zemnieki minerālmēslus cenšas lietot gan mazāk, gan pamatotāk un gudrāk – izmantot jaunās tehnoloģijas, kuras norāda kurā brīdī un cik daudz tie ir jālieto.

Katiševs paredz, ka minerālmēslus turpinās lietot vēl mazāk nekā būtu nepieciešams, kā rezultātā cietīs graudu kvalitāte -vairāk būs lopbarības graudu vai zemas kvalitātes pārtikas graudu.

Scandagra Latvia” pagājušajā gadā strādāja ar 129,431 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,6% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa samazinājās par 6,1% un bija 643 679 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Scandagra Latvia” ir reģistrēts 2009.gadā, un kompānijas pamatkapitāls ir 3000 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums “Scandagra Group”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.