Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Senioru korim “Gaisma” gaidāms vērienīgs jubilejas koncerts

FOTO: Jelgavas novada pašvaldība

Jelgavas novada senioru koris “Gaisma” pēc divu gadu pauzes gatavojas krāšņam koncertam, kas notiks Vircavas Tautas namā 21. maijā pulksten 16, ziņo Jelgavas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gaismu” kopš 2017. gada vada diriģente Sanita Šeflere, kormeistare – Gunta Paškovska.

S.Šeflere stāsta, ka ir grūti atcerēties, kad korim pēdējo reizi bija iespēja uzstāties skatītājiem, jo pēdējie divi pandēmijas gadi pavadīti vien mēģinājumu zālē. Viņa atklāj, ka 2020. gada pavasarī tika plānots kora 15 gadu jubilejas koncerts, kas, protams, tika pārcelts uz rudeni, bet arī tad nenotika.

“Šis koncerts Vircavā būs kā mūsu 15, bet nu jau 17 gadu jubilejas koncerts. Mēs gaidām šo uzstāšanos, jo vēlamies sevi parādīt, ka nekur neesam pazuduši,” rezumē kora diriģente. Viņa stāsta, ka ikviens kora dalībnieks nepacietīgi gaida koncertu un cītīgi apmeklē ne tikai ierastos iknedēļas mēģinājumus, bet arī organizētos papildmēģinājumus: “Protams, katram ir savi dienas plāni, bet esmu ļoti pateicīga, ka koristi pielāgojas un atrod papildu laiku, lai nopietni gatavotos!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā piedalīsies arī jaunie solisti – Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi Gundega Māra Grūtupa un Renārs Beķeris. Koncertmeistars – Māris Treijs, saksofonu un perkusijas spēlēs Guntis Majevskis.

Koncerta repertuārā iekļautas dziesmas no dažādām teātra izrādēm, “no senākām un ne tik senām, ļoti zināmas, jautras, bet dažas arī skumjas, un klausītāji noteikti varēs dziedāt līdzi”. Diriģente dalās pārdomās par dažiem skaņdarbiem: “Piemēram, repertuārā ir iekļauta “Lilioma dziesma”, jo tā izsaka korista būtību, ka arī tad, ja ir grūti, mums vajag censties, spēt izturēt un kopā sagaidīt labākus laikus. Mani personīgi ļoti uzrunā “Dziesmiņa par Parīzi” no leļļu teātra izrādes par Pifu, kas ir patiesi sena, oriģināli to iedziedājis aktieris Rūdolfs Plēpis. Dziesmā mākslinieciski un sentimentāli tiek atainots Parīzes šarms.”

Korī “Gaisma” aktīvi dzied 45 dziedātāji no Jelgavas, Svētes, Ozolniekiem, Elejas, Kalnciema, Zaļeniekiem un citiem Jelgavas novada pagastiem. “Joprojām gaidām jaunus dziedātājus! Īpaši aicinātas vīru balsis,” tā S.Šeflere. Mēģinājumi notiek trešdienās Jelgavas novada domes zālē.

Uz jautājumu, kur diriģente smeļas iedvesmu, S.Šeflere atbild pārliecināti: “Tā nav tālu jāmeklē! Es aizbraucu uz mēģinājumu, un dalībnieki ar savām spožajām acīm un smaidu mani iedvesmo katru reizi – darīt, darīt un darīt!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.