Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

SIA “Zemgales veselības centrs” varētu tikt pie jaunas pagaidu valdes

Līdz ar SIA “Zemgales veselības centrs” kapitāldaļu atsavināšanas procesa apturēšanu Jelgavas novada pašvaldība aizsāk pārvaldības, ietekmes un kontroles kāpināšanu kapitālsabiedrības attīstībā, lai stiprinātu iestādes lomu ne tikai veselības veicināšanas un medicīnas pakalpojumu sektorā, bet turpinātu tās izaugsmi kā vienam no mūsdienīgākajiem uzņēmumiem nozarē Zemgales mērogā, informē novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība kā kapitālsabiedrības pārvaldītājs organizē jaunu SIA “Zemgales veselības centrs” dalībnieku sapulci ar nodomu nomainīt esošos pagaidu valdes locekļus uz valdes sastāvu ar izteiktāku profesionālo pieredzi medicīnas un veselības sektorā. Gaidāmā ārkārtas sabiedrības dalībnieku sapulce plānota 25. jūnijā plkst. 13.00.

Kā zināms 2024. gada 24. aprīlī  Jelgavas novada dome ar lēmumu atteicās no iepriekš lemtā par līdzdalības izbeigšanu SIA “Zemgales veselības centrs” (ZVC) un kapitālsabiedrības kapitāla daļu pārdošanu. Un, lai gan pašlaik turpinās SIA “Zemgales veselības centrs” izmaksu lietderības un likumības revīzija laika posmam no 2021.gada 1.janvāra, pašvaldība kapitālsabiedrības pārvaldībai un stabilai virzībai uz attīstību medicīnas pakalpojumu sektorā sarunu procesā raugās pēc citiem pagaidu valdes locekļiem, kas ar pieredzi medicīnas iestāžu vadībā un pārraudzībā uz laiku varētu gan saimnieciski pārraudzīt pašreizējo iestādes darbību, gan nodrošināt iecerēto investīciju un attīstības plānu virzību.

“Skaidrs, ka kapitālsabiedrību atstājot pašvaldības pārvaldībā nevaram pieļaut tās stagnāciju. Divu gadu periods ar nodomu par kapitāldaļu atsavināšanu pašai iestādei nozīmēja neziņas pilnu periodu, kurā gan medicīnas personāls, gan iestādes darbinieki nezināja uzņēmuma turpmāko likteni, līdz ar to arī jauni attīstības plāni stāvēja uz vietas un tika iesaldēti. Tas viss radījis apjukumu gan personālā, gan sabiedrībā. Šī gada martā ieceltie valdes locekļi, protams, nodrošināja ZVC ikdienas procesu, taču primāri gatavoja uzņēmumu kapitāldaļu atsavināšanas procesam. Turpretī jauno pagaidu valdi pašvaldība plāno iecelt ar skaidru nodomu savas kapitālsabiedrības izaugsmi turpmākajos gados stiprināt. Līdz ar to raugāmies, lai jaunie valdes locekļu kandidāti būtu spēcīgi jomas profesionāļi tieši veselības pakalpojumu pārvaldības jomā” informē izpilddirektores vietnieks Kaspars Sniedzītis, piebilstot, ka valdes locekļu izraudzīšanas process pašlaik norit sarunās ar nozares profesionāļiem, turklāt “pašvaldība nav atkāpusies no nodoma vēlāk organizēt konkursu uz pastāvīgās valdes locekļiem, kas veselības centru vadītu ilgtermiņā.” 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatzīmē, ka līdz ar kapitāldaļu atsavināšanas procesā veiktajām darbībām pašvaldība tika saņēmusi vēstules gan no Nacionālā veselības dienesta, biedrības “Latvijas Slimnīcu biedrība” un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības ar aicinājumu nepieļaut stabilas, finansiāli sekmīgas un uz attīstību vērstas veselības aprūpes uzņēmuma pārdošanu trešajām personām,  kas varētu būtiski ietekmēt kvalitatīvu veselības pakalpojumu nodrošināšanu Jelgavas valstspilsētas un visas Zemgales iedzīvotājiem. 

Jāpiemin, ka pašlaik ar 2024.gada 26. marta ārkārtas dalībnieku sapulces lēmumu SIA “Zemgales veselības centrs” valdē iecēla pašvaldības pārstāvjus – Jelgavas novada Īpašuma pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāju Vaivu Laimīti un Juridiskās nodaļas vadītājas vietnieci Svetlanu Krūmiņu. Savukārt 2024. gada 22.martā  Jelgavas novada ārkārtas domes sēdē deputāti izskatīja  un atbalstīja lēmumprojektu par atļauju abām šīm amatpersonām savienot amatus ar darbu Jelgavas novada pašvaldībā, kamēr  norit uzņēmuma kapitāldaļu atsavināšanas process. 

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.