Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šie 12 ieradumi palīdzēs jums sasniegt finansiālu brīvību

Ikviens no mums vēlas dzīvot tā, lai nav jāuztraucas par ienākumiem un darbs ir hobijs nevis obligāts pienākums, tomēr lielākajai daļai cilvēku tas šķiet ļoti sarežģīti sasniedzams vai pat neiespējams. Patiesībā sasniegt finansiālu brīvību ir vienkāršāk nekā varētu šķist, taču pie tā jāstrādā vairākus gadus, kuru laikā nepieciešams attīstīt dažādus veselīgus finanšu ieradumus.

Lūk, 12 ieradumi, kuri palīdzēs jums sasniegt finansiālu brīvību – turpiniet lasīt, lai atrisinātu savas finansiālās grūtības un paaugstinātu savas dzīves labklājību!

Budžeta plānošana

Regulāri piefiksējiet visus savus ienākumus un izdevumus – tas ir efektīvākais veids, kā kontrolēt finanses. Tā varēsiet noteikt jomas, kurās pašreiz mēdzat pārtērēties un varat ietaupīt.

Plāna izveide

Lai spētu ievērot budžetu, izveidojiet un pieturieties pie konkrēta plāna! Viena no efektīvākajām finanšu kontroles metodēm ir 50/30/20 likums, kur visi ienākumi tiek sadalīti trīs aploksnēs – 50% no ienākumiem paredzēti vajadzībām, 30% paredzēti vēlmēm, savukārt 20% paredzēti uzkrājumam.

Vēlmju nodalīšana no vajadzībām

Lai finansiālās prioritātes tiktu noteiktas pareizi, ikdienā nodaliet vēlmes no vajadzībām! Vajadzības ir lietas, bez kurām ikdienā nevarat iztikt, savukārt vēlmes ir iegribas.

Mērķu izvirzīšana

Tieši mērķi ir tas, kas mudina sasniegt finansiālu brīvību – kad mērķu nav, ir pavisam viegli izlietot finanses nelietderīgi un pārtērēties. Mērķi var būt īstermiņa un ilgtermiņa, piemēram, īstermiņa mērķis iegādāties auto, savukārt ilgtermiņa mērķis izveidot iekrājumu fondu. Zinot mērķus, varēsiet noteikt konkrētus rīcības soļus, kā tos sasniegt.

Pārdomāti pirkumi

Viena no aktuālākajām finanšu problēmām – impulsīvi pirkumi. Lai izvairītos no tiem, pirms došanās uz veikalu vienmēr izveidojiet iepirkumu sarakstu un katru pirkumu pārdomājiet vairākkārt!

Dzīvošana sev

Mūsdienās ļoti daudziem ir svarīgs stāvoklis sabiedrībā, kuru var pierādīt, izšķērdējot finanses pašapliecinošām lietām, kā piemēram luksusa auto. Dzīvojiet tikai sev – sekošana apkārtējo cilvēku viedoklim var novest pie lielām finansiālām problēmām.

Parādu atmaksa

Ja Jums ir kāds parāds – steidziet no tā atbrīvoties! Tai vajadzētu būt prioritātei. Mūsdienās ir dažādi palīgi, kā pēc iespējas efektīvāk atmaksāt aizdevumus, piemēram, kredītu apvienošana.

Elastība

Atcerieties, ka mēdz būt labas un sliktas dienas, līdz ar to budžeta plānošana nav rutīna – regulāri pārskatiet savas finanses, lai spētu pielāgoties dažādām situācijām!

Sevis apbalvošana

Ir tikai normāli, ka laika gaitā finanšu plānošana un tiekšanās un finansiālu brīvību var nogurdināt, kā rezultātā var zust motivācija. Ik pa laikam apbalvojiet sevi, piemēram, katru reizi, kad sasniedzat kādu no nostādītajiem mērķiem, palutiniet sevi ar gardu ēdienreizi ārpus mājas, sen kārotu apģērbu vai relaksējošu SPA procedūru.

Iekrājumu veidošana

Diemžēl mēs nevaram paredzēt nākotni, taču varam sagatavoties finansiālām grūtībām, izveidojot iekrājumu fondu. Izveidojiet automatizētu uzkrājumu fondu vai, piemēram, regulāri nolieciet malā konkrētu naudas summu!

Investēšana nākotnē

Investēšana nākotnē vēl nekad nav bijusi tik vienkārša. Sāciet ar mazumiņu – ieguldiet, piemēram, savā pensiju fondā!

Veselīgs dzīvesveids

Lai arī varētu šķist, ka veselīgs dzīvesveids neattiecas uz finansiālu neatkarību, ņemiet vērā – jo labāk jūtaties ikdienā, jo mazāk finanšu nāksies veltīt, piemēram, medikamentiem un veselības procedūrām.

Veselīgu finanšu ieradumu attīstīšana prasa laiku, pacietību un gribasspēku. Galvenais – nebaidieties izmēģināt dažādas pieejas, jo tikai tā varēsiet atrast sev piemērotākās un ērtākās metodes, kā sasniegt finansiālu neatkarību. Lai izdodas!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.