Sīkās kļūdas neļauj “Zemgale/LLU” gūt panākumus (VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” izbraukumā Somijas pilsētā Keurū “Mestis” līgas ietvaros ar rezultātu 2:3 (1:1; 0:0; 1:2) piekāpās vietējais komandai “KeuPa HT”. Vārtus jelgavnieku labā guva aizsargs Daniels Goršanovs un uzbrucējs Ričards Bernhards.

Pirmajai spēlei pret “KeuPa HT” tika pieteikti 13 uzbrucēji un 6 aizsargi. Jelgavnieku galvenais treneris Artis Ābols saglabāja nemainīgu pirmo un otro uzbrucēju virknējumus, bet veica dažas izmaiņas trešajā un ceturtajā.

“Zemgale Juniors” kapteinis Reinards Dāvis Pētersons trešajā virknējumā nomainīja Robertu Baranovski, kurš devies uz ceturto virknējumu pie Rainera Rullera. Kā rezerves uzbrucējs spēlei tika pieteikts uzbrucējs Ernests Bērziņš, kurš ar savu sniegumu Baltijas čempionātā un “Zemgale Juniors” pamatoti nopelnīja treneru uzticību.

Pirmās trešdaļas sākumā “KeuPa HT” hokejisti spēja uzspiest savu spēles ritmu, liekot vārtos pamatīgi nostrādāties vārtsargam Ērikam Vītolam. Laukuma saimniekus centība aprāvās ar pirmo nopelnīto noraidījumu. Jelgavnieki pašu vairākumu neizmantoja, bet uzreiz pēc tā no zilās līnijas ripu vārtos ieraidīja “Zemgale/LLU” aizsargs Daniels Goršanovs, izvirzot savu komandu vadībā – 1:0.

Diemžēl trešdaļas otrajā pusē jau paši jelgavnieki nonāca mazākumā un šo iespēju izmantoja “KeuPa HT” uzbrucējs Jūso Heikile, panākot spēles rezultāta izlīdzinājumu – 1:1.

Otrās trešdaļas sākumā “Zemgale/LLU” hokejisti spēja kāpināt savu spēles tempu, kas deva iespēju pārņemt iniciatīvu. Diemžēl šīs priekšrocības izmantošanu apturēja noraidījums. Laukuma saimniekiem izdevās izlīdzināt spēles gaitu.

“Zemgale/LLU” šajā nogrieznī bija iespēja spēlēt lielā vairākumā, bet arī šī iespēja palika neizmantota. Pašā trešdaļas izskaņā komandas debitants Ernests Bērziņš neapzināti izraidīja ripu ārpus laukuma un nopelnīja noraidījumu, liekot komandai uzsākt trešo trešdaļu mazākumā.

“KeuPa HT” uzbrucējs Jūso Heikile trešās trešdaļas sākumā izmantoja vairākumā gūto pārsvaru ripas kontrolē un izvirzīja laukuma saimniekus spēles vadībā – 1:2.

Piecas minūtes vēlāk “Zemgale/LLU” uzbrucējs Kristaps Roķis lieliski pacīnījās par ripu pretinieku aizsardzības zonā, un pēc viņa metiena uz vārtiem no vārtsarga atlēkušo ripu vārtos ieraidīja Ričards Bernhards – 2:2.

Diemžēl jau pēc vienas minūtes “KeuPa HT” hokejisti noķēra jelgavniekus uz spēlētāju maiņas, ātri ieslidoja “Zemgale/LLU” aizsardzības zonā un, kamēr mūsējie nepaspēja ieņemt pozīcijas, ar japāņa Kohei Sato precīzu metienu guva uzvaras vārtus – 2:3.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols pēc spēles atzina, ka komandai vajadzētu izvairīties no sīkām kļūdām, kuras bieži vien komandu noved pie zaudējuma ar minimālu deficītu vārtu guvumos. Komanda ir vēl jauna un nav tajā līmenī, lai nepieļautu tādas sīkas kļūdas.

25. janvārī komandas aizvadīs otro savstarpējo spēli, kurā jelgavnieki centīsies spēlēt disciplinētāk, lai varētu beidzot gūtu panākumu.

“KeuPa HT” – “Zemgale/LLU” 2:3 (1:1; 0:0; 2:1)

Vārtu guvēji: 06:07 Daniels Goršanovs (Homjakovs, Bernhards), 13:08 Juuso Heikkilä (Ring, Niku) ­– vairākums; 42:04 Juuso Heikkilä (Mäki, Niku); 49:32 Ričards Bernhards (Roķis); 50:43 Kohei Sato (Sandvik, Ring).

Komandu sastāvi

“KeuPa HT”: 1. maiņa – Niko Kivelä, Mikko Perttu, Rasmus Heljanko, Veli-Matti Tiuraniemi, Valtteri Koskela; 2. maiņa – Kohei Sato, Viljam Sandvik, Leo Ring, Tomi Niku, Jere Kuivisto; 3. maiņa – Juuso Heikkilä, Miiro Linjala, Eetu Mäki, Henri Auvinen, Kimi Kuusela; 4. maiņa – Veeti Vuorio, Onni Boman, Mathias Hänninen; vārtsargi – Oskari Parviainen (vārtos), Juho Ahopelto; galvenais treneris – Sami Ryhänen.

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa – Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Kristers Brauns, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2. maiņa – Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Artūrs Karaša, Edgars Dīķis, Haralds Rauls Slišāns; 3. maiņa – Reinards Dāvis Pētersons, Gatis Gricinskis, Pēteris Purmalis, Patriks Seilis, Dario Mackevics; 4. maiņa – Roberts Baranovskis, Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Ernests Bērziņš; vārtsargi – Ēriks Vītols (vārtos), Rihards Cimermanis; galvenais treneris – Artis Ābols.

Galvenie tiesneši: Janne Laukkala, Pekka Virta.