Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Skolotājus meklējot

Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne profesore Linda Daniela. Foto: no personīgā arhīva

Latvijā ir katastrofāls pedagogu trūkums, un tiek meklēti risinājumi, kā to varētu mazināt

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Problēma nav jauna, par to tiek runāts jau samērā ilgu laiku. Skolu direktori atzīst, ka trūkst skolotāju, un vecāki grib saviem bērniem labākos skolotājus. Dažviet situācija jau ir eskalējusies tik tālu, ka šīs vēlmes kļūst arvien pieticīgākas, un galvenais ir, lai vispār būtu skolotāji,” atzīst Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne profesore Linda Daniela. “No Latvijas Universitātes (LU) puses varam teikt, ka situācija kļūst arvien draudošāka. Līdz šim darītais nav mazinājis skolotāju trūkuma problēmas. Šobrīd arī nekas neliecina, ka tuvākajā laikā situācija var strauji mainīties uz labo pusi,” viņa piebilst.

Palielina slodzes jau esošajiem pedagogiem

Jelgavas novada pašvaldības Izglītības pārvaldē informē, ka novada izglītības iestādēs kopā vakcinācijas procesu nav uzsākuši un līdz ar to ir atstādināti 31 pedagogs un trīs tehniskie darbinieki – divi lietveži un skolotāja palīgs. Trīs no atstādinātajiem pedagogiem atvēruši darbnespējas lapas, divi pārtraukuši darba tiesiskās attiecības. Savukārt 20 pedagogi uzsākuši vakcinācijas kursu un ir atstādināti līdz decembra vidum, kad viņi iegūs sadarbspējīgus sertifikātus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā jaunus skolotājus atrast ir ļoti grūti, skolās šo problēmu risina, krietni palielinot jau esošo pedagogu slodzes, mudinot turpināt darbu tiem, kas jau sasnieguši pensijas vecumu, kā arī piesaistot skolotājus no citām izglītības iestādēm. No atstādinātajiem daļa ir pirmsskolas un sākumskolas skolotāji, kā arī pedagogi, kas pamatskolās un vidusskolās pasniedza tādus priekšmetus kā mūzika, bioloģija, latviešu valoda, literatūra, sociālās zinības u.c.

Ar pašlaik aktuālajām vakancēm var iepazīties Jelgavas novada pašvaldības oficiālajā tīmekļa vietnē.

“Savukārt pirms Covid-19 krīzes Jelgavas novada vispārējās izglītības iestādēs, tāpat kā valstiskā līmenī, trūka tieši eksakto zinātņu skolotāju – fizikā, ķīmijā, bioloģijā. Jāmin, ka, piemēram, bioloģijas skolotājam, strādājot vienā skolā, noteiktā stundu likme būtu maza, tāpēc (ideālā variantā) vajadzētu strādāt vairākās skolās vienlaikus, taču tādus pedagogus ilgtermiņā atrast ir sarežģīti. Pārsvarā tie ir studenti vai jauni skolotāji, kas regulāri mainās,” atklāj Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Elīna Lūsiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu varat izlasīt 16. decembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.