Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Smilšu skulptūrās Jelgavā atveidos pasaules šedevrus

Smilšu skulptūru parka tapšanas process Jelgavā, Pasta salā 2021. gada 15. jūnijs | Foto: Ruslans Antropovs

4. un 5. jūnijā Jelgavā, Pasta salā tiks atvērts 16. starptautiskais smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022”. Darbu tēma šogad ir “Šedevri”, un mākslinieki kārtējo reizi pakļaus birstošo materiālu, lai skatītājiem atklātu cilvēka, dabas un Visuma radītus meistardarbus. Tēlnieki savas idejas Pasta salā sāks iedzīvināt 30. maijā, bet pasākuma divās dienās plānota arī izklaides programma apmeklētājiem. Lai sagatavotos pasākumam,drošības apsvērumu dēļ no 2. jūnija apmeklētājiem būs slēgta Pasta sala, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Renesanses tēlniecības atpazīstamākais mākslas darbs Mikelandželo skulptūra “Dāvids”, pasaulē slavenākā glezna Leonardo da Vinči “Mona Liza”, Lielā piramīda Gīzā, Viktorijas ūdensroze, kuras lapu diametrs var pārsniegt divus ar pusi metrus un kas spēj noturēt līdz 45 kilogramu lielu smagumu, hameleons, kas maina krāsu apkārtējās vides ietekmē, mūsdienu tehnoloģijas – tie visi ir cilvēka, dabas vai Visuma radīti šedevri, kas uz brīdi liek aizrauties elpai.

Tieši šādu apbrīna, pārsteiguma, iedvesmas sajūtu vēlamies ļaut piedzīvot šā gada smilšu skulptūru parka apmeklētājiem, sniedzot iespēju iepazīt izcilus sasniegumus un meistardarbus. Taču pati svarīgākā vērtība pasaulē ir cilvēks, un tas parādās arī vairāku mākslinieku smilšu skulptūru konkursam iesūtītajās skicēs. Uzskatu, ka šajā laikā, ņemot vērā arī ģeopolitisko situāciju pasaulē, smilšu skulptūru tēma “Šedevri” ir ļoti aktuāla,” uzsver Jelgavas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics. 

Žūrija smilšu skulptūru konkursam šogad ir izvirzījusi 15 tēlniekus no desmit valstīm – Bulgārijas, Čehijas, Kanādas, Mongolijas, Spānijas, Turcijas, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Mākslinieki Pasta salā veidos 15 konkursa skulptūras un demo skulptūru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tēlnieki Jelgavā ieradīsies 29. maijā, bet veidot skulptūras sāks pirmdien, 30. maijā. Šajā nedēļā Pasta salā teritoriju sagatavos pasākumam, tādēļ drošības apsvērumu dēļ no 2. jūnija sala apmeklētājiem būs slēgta.

Izklaides programma

Smilšu skulptūru parks 4. un 5. jūnijā būs atvērts no pulksten 10 līdz 23. Abas dienas laukumā starp brīvdabas koncertzāli “Mītava” un slidotavu paredzētas aktivitātes bērniem – putu ballīte un burbuļu darbnīcas. Savukārt sestdienas vakarā pulksten 19 apmeklētāju priekam uzstāsies grupa “Riga Reggae” un pulksten 21 – Edavārdi, bet svētdien pulksten 20 priecēs – Ivo Fomins. Abas dienas pasākuma atmosfēru Pasta salā bagātinās jelgavnieks vinila plašu entuziasts DJ Mareks Ameriks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes izdevīgāk iegādāties līdz 3. jūnijam

Līdz 3. jūnijam biļetes var iegādāties lētāk: biļete pieaugušajiem maksā 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 3 eiro. Var iegādāties arī ģimenes biļeti (2 pieaugušie + 2 bērni, 1 pieaugušais + 3 bērni vai “3+ Ģimenes karte”), kuras cena ir 10 eiro. Tikai Jelgavas kultūras nama kasē, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļetes iepriekšpārdošanā var nopirkt par 3 eiro, uzrādot Jelgavas skolēna apliecību – par 2 eiro.

4. un 5. jūnijā biļešu cena pieaugušajiem būs 7 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 4 eiro, bet ģimenes biļeti varēs iegādāties par 15 eiro. Uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļete maksās 4 eiro, bet ar Jelgavas skolēna apliecību – 3 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja festivālā būs bez maksas. Biļetes var nopirkt Jelgavas kultūras nama kasē, “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, bet pasākuma norises dienās – arī Pasta salā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka biļetes, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, Jelgavas skolēna apliecību vai kuponu, pieejamas tikai Jelgavas kultūras nama kasē. Biļetes viedtālrunī var iegādāties gan iepriekšpārdošanā, gan pasākuma laikā, un tās ir derīgas elektroniskā formātā.

Jelgavas kultūras nama kases darba laiks

Otrdien, trešdien, ceturtdien un piektdien – no pulksten 14 līdz 19

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien – no pulksten 10 līdz 15

Svētdien un pirmdien – slēgts

Kase atvērta arī stundu pirms pasākumiem! Kases tālrunis: 63084679

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.