Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Sociālajā projektā aicina cilvēkus ikdienā atvēlēt laiku piezvanīt tuviniekiem

Sociālais projekts “Parunāsim” nākamnedēļ rīko īpašu aktivitāti “Ar sarunu pret vientulību”, kuras mērķis ir iedrošināt un iedvesmot cilvēkus savā aizņemtajā ikdienā tomēr atvēlēt laiku piezvanīt saviem tuviniekiem, vecākiem, vecvecākiem, skolotājiem un draugiem, lai vienkārši parunātos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja SIA “Sonido” īpašniece un “Parunāsim” izveidotāja Inga Muižniece, aktivitātes laikā sabiedrībā zināmi cilvēki iejutīsies zvanu centra operatora lomā, uzklausīs un sarunāsies ar tiem, kuri jūtas vientuļi. Viņa norādīja, ka gada nogale ir laiks, kad daudz tiek runāts par ģimeni un kopā būšanu – parasti šis laiks ir īpaši smags vientuļiem cilvēkiem. Viens no vienkāršiem, bet iedarbīgiem veidiem, kā veltīt uzmanību saviem mīļajiem, ir telefona zvans.

Muižniece aicina ikvienu, kurš jūtas vientuļš, laikā no 14.novembra līdz 17.novembrim piezvanīt uz “Parunāsim” tālruņa numuru – 26 564 564.

“Ar sarunu pret vientulību” nedēļā operatora austiņas uzliks Sabiedrības integrācijas fonda Sekretariāta direktore Zaiga Pūce, “Jaunās vienotības” deputāte Anda Čakša, TV un radio personība Agnese Drunka, Latvijas Televīzijas žurnālists Uģis Joksts, “Mobilly” vadītājs Ģirts Slaviņš, Labklājības ministrijas Atbalsta sociālai uzņēmējdarbībai vecākā eksperte Diāna Balode un Rīgas Sociālā dienesta vadītāja Guna Eglīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat austiņas uzliks grupas “Triānas parks” soliste Agnese Rakovska, “Rimi Latvia” personāla vadītāja Gundega Kirilka, pasākumu arhitekte Sindija Vilde, “OX Drive” līdzīpašniece Egija Gailuma, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko, Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas valdes priekšsēdētāja Marika Ģederte, Dziesmu svētku virsdiriģents Ints Teterovskis un Zviedrijas tirdzniecības palātas Latvijā izpilddirektore Ilze Neparte-Saleniece.

Uzņēmuma “Sonido” sociālais projekts “Parunāsim” tika radīts 2018.gada rudenī, lai cilvēkiem, kuri jūtas vientuļi, būtu iespēja kādam piezvanīt un tikt uzklausītiem. Kopš tā laika uz tālruņa līniju zvanīts vairāk kā 33 000 reizes. 2022.gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, zvanu skaits pieaudzis par 12% – uz līniju “Parunāsim” šogad zvanīts vairāk nekā 10 000 reižu. Aktīvākās zvanītājas ir sievietes, bet vīriešu īpatsvars pēdējos gados ir pieaudzis par 14%.

Uzņēmums aicina neaizmirst savus vecākus, vecvecākus, skolotājus, kolēģus, draugus un iepriecināt viņus ar vēstuli vai zvanu, un, ja iespējams, aizvest paciņu ar viņiem nepieciešamo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja jūtat, ka kāds cilvēks jūsu paziņu lokā vēlētos parunāties biežāk, atgādiniet viņiem par iespēju piezvanīt uz līniju “Parunāsim”. Patiesa uzmanība un ieklausīšanās ikvienam ir ļoti svarīga,” uzsvēra Muižniece.

“Sonido” ir sociālais darba integrācijas uzņēmums, kas nodrošina zvanu centra pakalpojumus, nodarbinot cilvēkus ar invaliditāti.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.