Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šodien norisinās Vislatvijas ziedošanas akcija #WhiteFriday

Šodien, 4. novembrī, labdarības organizācija Ziedot.lv kopā ar uzņēmumu Mobilly jau ceturto reizi aicina Latvijas iedzīvotājus vienoties ziedošanas akcijā #WhiteFriday ar mērķi veicināt atbalstu dažādu labdarības un nevalstisko organizāciju ikdienas darbam un akcentēt regulāra ziedojuma nozīmi. Iepriekšējā #WhiteFriday akcija norisinājās tieši pirms gada, un tās ietvaros saziedotā summa pārsniedza 84 000 eiro. Arī šoreiz, turpinot aizsākto tradīciju, akcija izcels pašmāju organizāciju nozīmīgās iniciatīvas, lai ar līdzcilvēku atbalstu palīdzētu tām īstenot izvirzītos mērķus, informē akcijas rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā dienā ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts sniegt savu atbalstu vairāk nekā 90 lielākām un mazākām vietējā mēroga nevalstiskajām organizācijām, kas darbojas sabiedrības labā. Tā piemēram, labdarības fonds “Rozā vilciens” vāks līdzekļus, lai nodrošinātu psihologa un fizioterapeita atbalstu sievietēm, kuras skāris krūts vēzis; onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” aicina palīdzēt onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku psihosociālās rehabilitācijas nodrošināšanai; servisa suņu biedrība “Teodors” ar ziedojumiem segs biedrības suņu veterināros pakalpojumus; nodibinājums “Latvijas Bērnu fonds” līdzekļus novirzīs vardarbībā cietušo bērnu rehabilitācijas atbalstam, savukārt “Dardedze” lūdz ziedot esošā bērnu laukuma rekonstrukcijai centra pagalmā.

“Mums katram ir izvēle – dusmoties un samierināties ar to, kādā vidē dzīvojam, vai arī uzņemties atbildību un rīkoties, lai to mainītu. Es aicinu ikvienu uzdrošināties darīt! Padomā, kas ir tas, ko tu vēlētos uzlabot, kas ir tas, ko tu vari darīt – dalīties zināšanās, investēt savu laiku un darbu vai varbūt novirzīt savu ziedojumu kādam konkrētam mērķim? Rīkojoties varam rādīt piemēru apkārtējiem, un tikai kopā mēs spēsim veidot labāku vidi visā Latvijā. Mobings ir izplatīta problēma Latvijas skolās, un skolām trūkst risinājumu tā novēršanai un mazināšanai. Ja arī tev rūp tas, cik droša vide ir tavas pilsētas skolās, aicinu ziedot kustībai #Neklusē, lai arī turpmāk mēs spētu nodrošināt bezmaksas risinājumus mobinga mazināšanai,” aicina sociālā projekta #Neklusē līdzautore Marika Andžāne.

Ne mazāk būtisks ir līdzcilvēku atbalsts arī tādām organizācijām kā labdarības fondam “Sofi”, kam ziedojumi nepieciešami, lai sniegtu palīdzību mājdzīvniekiem Ukrainā; invalīdu un viņu draugu apvienībai “Apeirons”, kas vāc ziedojumus sociālā atbalsta pasākumam ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti, kā arī fondam “Nāc līdzās”, kas ziedotos līdzekļus vēlas novirzīt taktilā objekta “Brīvības piemineklis neredzīgiem cilvēkiem” projekta realizācijai. Turpretī sabiedriskā labuma organizācijas “Brīnummāja” mērķis ir atbalsts bērniem ar valodas attīstības traucējumiem; fonds “Gribu palīdzēt bēgļiem” vēlas palīdzēt Ukrainas bēgļiem Latvijā rast siltumu bargajos ziemas mēnešos; biedrības “Taureņa efekts” iecere ir projekta “Vārdi sāpina! Klusums nogalina…” īstenošana, savukārt “Cat Care Community” biedrība saziedotos līdzekļus plāno ieguldīt bez pajumtes palikušo ielas kaķu atbalstam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sadarbībā ar #WhiteFriday labdarības akciju mēs esam pārliecinājušies, ka, ziedotājiem iesaistoties kaut ar nelielu ziedojumu, mums ir iespēja veikt nozīmīgas pārmaiņas. Mazie ziedojumi ir kļuvuši lieli, izmainot sieviešu un viņu bērnu dzīves. Šis sadarbības laiks pēdējo četru akciju ietvaros ir pierādījis, ka #WhiteFriday ir veicinājis kopējo ikdienas ziedošanas kultūru un ieradumus Latvijā. Šogad Centrs “Marta” aicina ziedot palīdzības darbam Ukrainas iedzīvotājiem kara plosītajos reģionos. Tas ir veids, kā mēs un ziedotāji varam būt droši, ka darbs, ko darām, ir svarīgs, un Latvija ir daļa no pasaules, kas sadzird un palīdz,” uzsver Centrs “Marta” pārstāve Gundega Tentere.

Plašāka informācija par akciju, tās norisi un pārstāvētajām organizācijām pieejama mājas lapā www.whitefriday.lv. Ziedojumus iespējams veikt Mobilly lietotnē un mājaslapā, kā arī ziedot.lv.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.