Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Šogad jauno lauksaimnieku atbalstam paredzēti 7,48 miljoni eiro

Šogad jaunajiem lauksaimniekiem atbalstam uzņēmējdarbības uzsākšanai paredzēti 7,48 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalsta mērķis ir sekmēt gados jaunu cilvēku iesaistīšanos lauksaimniecībā, nodrošināt darbaspēka atjaunošanos un paaudžu nomaiņu lauksaimniecības sektorā, kā arī atbalstīt gados jaunu cilvēku vēlmi saimniekot, lai ražotu lauksaimniecības produkciju vai savā īpašumā pārņemtu esošu saimniecību.

Dienestā norāda, ka pieejamais finansējums sadalīts pēc reģionalizācijas principa, ņemot vērā datus par 2022.gadā vienotajam platību maksājumam deklarēto platību. Maksimālā atbalsta summa ir 40 000 eiro ar 100% atbalsta intensitāti. To var saņemt vismaz divos maksājumos – 80% avansā un 20% pēc darījuma darbības plāna pabeigšanas.

Plašāka informācija par katram reģionam pieejamo finansējumu pieejama LAD mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus Lauksaimniecības un lauku attīstības departamenta direktore Iveta Oša informē, ka šī ir pirmā projektu pieņemšanas kārta jaunajiem lauksaimniekiem 2023.-2027.gada periodā un šoreiz ir vairākas izmaiņas atbalsta saņemšanas nosacījumos.

Tostarp nav spēkā nosacījums sākotnējam minimālajam saimniecības lielumam, proti, saimniecisko darbību var arī tikai uzsākt. Tāpat, ja iepriekš saimnieciskās darbības ilgums pirms projekta iesniegšanas nedrīkstēja būt vairāk nekā divi gadi, tad patlaban var būt ne vairāk par pieciem gadiem.

Oša skaidro, ka jaunais lauksaimnieks var pārņemt visu saimniecību vai tās daļu, tai skaitā ražošanas resursus. Vienlaikus, ja raksturo saimniecības lielumu, tad jāņem vērā, lai kopējais neto apgrozījums iepriekšējā noslēgtajā gadā pirms projekta iesnieguma iesniegšanas nepārsniedz 150 000 eiro. “Arī noteiktie sasniedzamie ekonomiskie mērķi un rādītāji katrai saimniecībai ir individuāli. Vairs nav aktuāla prasība par nomas līgumu reģistrāciju Zemesgrāmatā,” piebilst Oša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus LAD informē, ka 30.augustā plkst.10 notiks tiešsaistes vebinārs, kur ikviens lauksaimnieks varēs uzdot jautājumus par pieteikšanos atbalsta pasākumā.

Pieteikumu pieņemšana pasākumā “Atbalsts gados jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai” notiks no 2023.gada 20.septembra līdz 20.oktobrim. Projektu iesniegumi jāiesniedz ar Elektroniskās pieteikšanās sistēmu.

Atbalsts pieejams saskaņā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskā plāna 2023.-2027.gadam nosacījumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē valsts un Eiropas Savienības atbalstu laukiem, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.