3x3 basketbolisti Eiropas Vienotajā līgā izcīna 2.vietu

Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā noslēgusies Eiropas Vienotās līgas sezona 3x3 basketbolā, kur finālposmā regulārās sezonas uzvarētāji "Riga" basketbolisti ar jelgavnieku Edgaru Krūmiņu sastāvā aizcīnījās līdz finālam. Latviešu kvartets finālā sīvā cīņā zaudēja "Novi Sad".

"Riga" komanda pirmajos trīs līgas posmos spēja aizkļūt līdz pusfinālam, bet pirmajā arī izcīnīt uzvaru. Tādējādi ar 240 punktiem izdevās uzvarēt kopvērtējumā un fināla posmu sākt ar relatīvi vājāko pretinieku. Fināla posms sākās uzreiz no ceturtdaļfināla, sacenšoties astoņām sezonas labākajām komandām uz teātra "Buff" skatuves. Fināla posmā "Riga" pārstāvēja Agnis Čavars, Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš un Artūrs Strēlnieks. Latviešu pirmie pretinieki bija "COP Moscow" basketbolisti.

Ceturtdaļfināla spēli labi sāka "Riga" basketbolisti, kas pēc E.Krūmiņa precīzā tālmetiena izvirzījās vadībā ar 4:1. Latvieši, kuri ierasti daudz uzbrūk no tālās distances, šoreiz daudz vairāk devās caurgājienos, kas deva vēlamo rezultātu gan punktu izteiksmē, gan krājot piezīmes pretiniekiem. Spēle noslēdzās ar graujošu rezultātu 22:5.

Pusfinālā "Riga" basketbolistiem pretī stājās Lietuvas komanda "Team LT. Spēli labāk sāka lietuvieši, izvirzoties vadībā ar 4:1. N.Miezis atbildēja ar precīzu tālmetienu, bet pēc divām nospēlētām minūtēm rezultāts jau bija neizšķirts (5:5).

"Riga" principā vairs nedrīkstēja pārkāpt noteikumus, kas visu uzvaru lika likt uz spēli uzbrukumā. Spēles vidusdaļā N. Miezis un E. Krūmiņš trāpīja pa tālmetienam, kas ļāva iegūt četru punktu pārsvaru un spēle noslēdzās ar - 21:16.

Finālā Latvijas 3x3 basketbolistiem priekšā bija cīņa ar šosezon nepieveikto Serbijas komandu "Novi Sad", kas pirmajās divās spēlēs pārliecinoši uzvarēja Krievijas "Gagarin" un "Inanomo". Latvieši spēles gaita spēja panākt piecu punktu pārsvaru – 13:8.  "Novi Sad" īsā laikā atbildēja ar trīs punktu izrāvienu, bet tuvāk netika. "Novi Sad" lēnām ieguva iniciatīvu un saasināja cīņu par uzvaru. Trīs minūtes līdz spēles beigām serbi jau izvirzījās vadībā (18:17) un nosargāja uzvaru ar 21:19.

Foto: fiba.play3x3.com

 

Pievieno komentāru

Sports