Andris Justovičs trenējas un ir gatavs spēlēt bez skatītājiem 11

Basketbola kluba “Jelgava” uzbrukuma līderis un jelgavnieks Andris Justovičs ārkārtas stāvokļa laikā joprojām uztur sevi formā, trenējoties svaigā gaisā, kā lielākā daļa Jelgavas vienības spēlētāji un pēc basketbola noilgojies tik ļoti, ka būtu gatavs aizvadīt spēles arī bez skatītājiem.

Kā tu sevi uzturi formā ārkārtas stāvokļa laikā valstī un, vai arī notiek kopīgi komandas treniņi?

Visu šo laiku, ņemot vērā visus ierobežojumus un drošības pasākumus, treniņi mums notiek divas reizes nedēļā stadionā, svaigā gaisā. No laika apstākļiem nebaidāmies. Treniņi ir intensīvi un šādi ir iespējams sevi noturēt labā formā.

Vai pašam ir ticība, ka basketbola sezona šogad atsāksies?

Protams, ka es saglabāju optimismu, lai gan spriežot pēc striktajiem ierobežojumiem valstī un, cik ilgi tie pastāv, sāk šķist, ka drīzāk jau jāsāk gatavoties priekš nākamās sezonas.

Ja sezona tomēr kādā brīdī atsāksies, vai tu būtu gatavs spēlēt pie tukšām tribīnēm un kā tev šķiet, cik svarīgs ir faktors, ka sporta sacensības notiktu bez skatītājiem?

Lielākā daļa profesionālas basketbola līgas aizvada spēles bez skatītājiem jau tagad. Uzskatu, ka arī mūsu komandas basketbolisti būtu gatavi doties laukumā pie tukšām tribīnēm. Tomēr fanu atbalsts svarīgs. Tie dzen mūs uz priekšu un dod papildus emocijas un ir milzīga atšķirība spēlējot fanu pilnā sporta hallē, vai bez to atbalsta. 

Pārslēdzoties no faniem uz komandas sastāvu. Kā tu vērtē komandas komplektāciju šajā sezona, ko uz ko šis sastāvs ir spējīgs?

Komandas potenciāls ir milzīgs. Kā arī mērķi pirms sezonas tika izvirzīti visaugstākie. Ceru, ka komandas kodols tiks saglabāts un spēsim parādīt savu labāko sniegumu ja ne šajā, tad nākamajā sezonā, jo tomēr nevar prognozēt, vai šogad spēles vēl notiks.

Ņemot vērā, ka BK “Jelgava” komandā ir 90% no spēlētājiem ir ar Latvijas Basketbola līgas pieredzi, vai savā starpā nav apspriesta tēma par spēku izmēģināšanu visaugstākajā līmenī?

Patlaban koncentrējamies uz mērķu sasniegšanu līgā, kurā spēlējam. Savukārt ja spēsim Latvijas kausa izcīņā pārvarēt 1.kārto, mums būs laba iespēja tikties ar “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas komandu BK “Liepāja”. Šī būtu laba iespēja pārbaudīt mūsu sastāvu cīņā pret profesionālu komandu. Varu minēt, ka arī pirms sezonas pārbaudes spēlē izmēģinājām spēkus pret BK “Ventspils”.

Pēdējās sezonas BK “Jelgava” sastāvā Nacionālajā līgā esi bijis komandas motors, līderis un viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem. Vai pulveris vēl ir sauss un pašam ir bijusi vēlme atgriezties profesionālā līmenī?

Profesionālam sportam esmu licis savā dzīvē punktu. Taču pulveris vēl ir pietiekam sauss, lai spētu palīdzēt savai komandai. Vienības spēlētāji un galvenais treneris man uzticas. Nereti arī izšķirošās mača epizodēs bumba tiek nogādāta manās rokās. Tad atliek vien to raidīt grozā. 

Līdz veterānu līmeni tev vēl jāgaida vairāki gadi, taču vai esi kādreiz domājis par to līdz kādam vecumam spēlēsi basketbolu un vai kādu dienu arī pārstāvēji Jelgavas basketbola veterānu komandu “Doks”?

Basketbols jau ir kļuvis par manu dzīves veidu. Tā vairs nav tikai nodarbošanās savā brīvajā laikā. Patlaban grūti spriest par tālāku nākotni. Ja veselības stāvoklis būs labs, noteikti tik ātri sporta apavus vadzī nekāršu, bet spēlēšu un izbaudīšu basketbolu.

Runājot par Jelgavas amatieru sacensībām. Pats esi pārstāvējis vairākas komandas kā “Valauto”, “Armets”, “Doks”. Kāds ir tavs viedoklis par to, vai Nacionālās un Reģionālās basketbola līgas spēlētāji drīkst piedalīties Jelgavas pilsētas čempionātā un SSC kausa izcīņas turnīrā?

Uzskatu, ka jāļauj spēlēt visiem. Spēlētāji no šīm līgām tikai cels vietējā čempionāta līmeni, radot lielāku sportisko interesi un līdzjutēju uzmanību.

Kāds ir tavs basketbolista nepiepildītais sapnis?

Kad biju mazs, sapņoju, ka kādu dienu spēlēšu Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA). Tagad tikai smejoties jokoju, ka varbūt kāds aģents man no kāda NBA kluba piezvanīs.

Kā tev šķiet, kas pietrūkst Jelgavas basketbola sistēmas jaunajiem basketbolistiem, lai nopietni konkurētu ar pieaugušajiem un veterāniem?

Uzskatu, kā viņiem ir labas priekšrocības un potenciāls. Liela daļa ir apveltīti ar slaidu un atlētisku augumu, gaišu galvu, kā arī ar sportisko nekaunību un niknumu. Atliek tikai trenēties, trenēties un vēlreiz trenēties! 

Kādu padomu tu dotu, lai jaunieši spētu sasniegt pēc iespējas augstākas virsotnes basketbola karjerā?

Atkārtošos vēlreiz – daudz jātrenējas. Lai spēlētu basketbolu augstā līmenī nepieciešami 10% talanta un 90% ļoti smaga darba treniņos un es ticu, ka tie 10% talanta ir katrā no viņiem.

BK “Jelgava” uzbrucējs pērnajā sezonā “Ramirent” Nacionālajā Basketbola līgā savas komandas rindās bija otrs rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji gūtiem 18,5 punktiem, kas bija 31 gadu vecā basketbolista labākais rādītājs karjerā. 2020./2021.gada sezonā A.Justovičs turpināja sekmīgi palīdzēt savai komandai krāt uzvaras. Trīs uzvarētajās spēlēs BK “Jelgava” rindās basketbolists izcēlās ar vidēji 17,3 punktiem, kļūstot par vienības līderu gūto punktu ziņā, cīņā par bumbām pie sava groza (4,3), kā arī izpildītajos un realizētajos tālmetienos, soda metienos.

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis “Ramirent” Nacionālajā līgā aizvada savu devīto sezonu, bet elitē, jeb Latvijas Basketbola līgā aizvadījis 10 sezonas, nospēlējot 214 spēles. Andris Justovičs savas karjeras laikā pārstāvējis Latvijas U-20 izlasi 2009.gada Eiropas čempionātā.

Foto: bkjelgava.lv,  Raimonds Subatovičs

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Saite

Paldies visiem faniem, kuri mani atbalsta, pēc spēlēm nāk un prasa autogrāfus!

pirms mēneša, 2021.01.11 23:39

Leitis

Nu nepārcenšas pievākt visu slavu ok...?

pirms mēneša, 2021.01.12 22:18

Žora

Vispār jau mans, mēs ar Leiti iemācijām viņam divsoli un pustāļos mest

pirms mēneša, 2021.01.13 09:02

Ilmers

galvenā lieta, kas pietrūkst Jelgavas basketbola sistēmas audzēkņiem ir pašas sistēmas neesamība. Kamēr sportu Jelgavā koordinēs Kaminskis, nekas nebūs ne basketbolā ne citos sporta veidos. Nav ne sistēmas ne sporta stratēģijas, nekā. viss ķeksīša pēc.

pirms mēneša, 2021.01.12 20:39

Pats

Tā tas ir.Vecie ielikteņi ir attīstības bremzētāji.

pirms mēneša, 2021.01.12 21:24

Petuhs

9 sezonas LBL2, 10 LBL...tā smagi rupji rēķinot 12 gados Andris ir maucis jau baigo basi

pirms mēneša, 2021.01.13 06:35

Autors

Abās līgās iespējams spēlēt paralēli, ja ir klubs, kuram ir fārmklubs.

pirms mēneša, 2021.01.13 11:31

Sports